דף הבית / חדשות / נורטון: הזכויות למנוע ה-961 נמכרו לסינים
Norton-in-Israel-084

נורטון: הזכויות למנוע ה-961 נמכרו לסינים

רגע לפני פשיטת הרגל התברר שמנכ"ל נורטון מכר את הזכויות למנוע ה-961 החדש לחברה סינית, מה שעלול להוות חסם לרוכשים פוטנציאליים

מנכ"ל נורטון מכר לחברה סינית את הזכויות למנוע ה-961 סמ"ק שמניע את הקומנדו והדומינטור, וזאת רגע לפני המשבר שפירק את החברה הבריטית.

המשבר האחרון שפקד את נורטון הוא ככל הנראה החמור ביותר מאז היווסדה ב-1898. מנכ"ל החברה סטיוארט גרנר והדירקטריון נחשדים ונחקרים בהעלמות מס, הונאות ומרמה. המצב חמור עד-כדי סגירת המפעל על-ידי הרשויות, השבתת קו הייצור והקמת ועדות חקירה ממשלתיות שיחקרו את מחדל השימוש הפלילי והלא מפוקח בכספי מענק ממשלתי.

נקודה נוספת שהתבהרה במהלך הימים האחרונים היא מכירת פלטפורמת מנוע ה-961, שמניע את דגמי הקומנדו והדומינטור, לחברת ג'ינלאנג (Jinlang) הסינית, רגע לפני פריצת המשבר. ג'ינלאנג מייצרת בעיקר קטנועים וכן מספקת חלקים ומנועים לזונגשן ולפולריס.

התברר שהזכויות למנוע ה-961 נמכרו כבר בסוף חודש דצמבר 2019, כשנאמן החברה מונה במהלך חודש ינואר 2020. הסינים קיבלו את הזכויות לייצר את המנוע וחלקי החילוף עבורו, וכן את האפשרות להשתמש במנוע בדגמים של החברה הסינית עצמה. מנוע ה-961 הוא מנוע טווין מקבילי בנפח 961 סמ"ק, מקורר אוויר / שמן ומוזרק דלק, אשר מפיק 80 כ"ס ו-9 קג"מ. מחובר אליו גיר בן 6 מהירויות, וקלאץ' בתפעול הידראולי.

נושא מכירת הזכויות למנוע משמעותיות לרוכשים עתידיים – שכיום אינם צובאים על דלתות החברה הטובעת – משום שברכישתם את החברה הם לא יוכלו למנף כלכלית את המנוע, שבו שהושקעו משאבים רבים והוא אמור לשמש את הדגמים העיקריים של נורטון.

מנוע ה-961 - הזכויות נמכרו לחברה סינית
מנוע ה-961 – הזכויות נמכרו לחברה סינית

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

NIU-NQi-GT-Pro-Test-013

המותגים NIU וסגוויי עוברים ל'מאיר' יבואני הונדה

יבואנית הונדה לישראל קיבלה את הזיכיון לייבוא הקטנועים החשמליים של NIU והכלים של סגוויי, כמו גם המותג BIRD; אלו היו עד כה שייכים ל-UMI

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן