מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נחתכה לי האצבע כתוצאה משימון שרשרת בבית כשהמנוע מונע, אפשר לתבוע?

FingerChain
01-01-2021, 14:51
קודם כל אל תעשו את הטעות שאני עשיתי!!!
אז ככה אהלן, אני קצת מצוברח לרעה בזמן האחרון כי אני די מעורפל ולא יודע מה לעשות אז ככה:
במהלך צהריים שימנתי את השרשרת של האופנוע כמו תמיד רק שהפעם לא נקטטתי באמצעי זהירות ונתקלתי בשטן שנקרא עצלנות.
שימנתי את האופנוע בבית כשהוא מונע ולאחר השימון אני מנגב עם סמרטוט את השמן על השרשרת כדי שלא ילכלך את הג'אנט במהלך נסיעה,
בתהליך היבוש אני מכניס להילוך ראשון ונותן לגלגל לרוץ ופשוט שם את הסמרטוט על גלגל השיניים ונותן קונטרה וניגוד עם היד.
כתוצאה מכך בזמן הזה נתפס הסמרטוט עם האצבע שלי בגלגל השיניים והאצבע עם הציפורן נחתכו כ50% ממנה והסמרטוט נשאר היסטוריה. קרה ביד הדומיננטית באגודל ..
לאחר מכן קפיצה למיון, 6-7 תפרים. הדיבור שזה נכות של כ-10% ונזק של רגישות יתר והגבלה בתנועה כל החיים וכרגע אני גם עם שבר פתוח.
אפשר לתבוע איכשהו את הביטוח? מצד אחד זה קרה בבית ולא בתאונת דרכים, ומצד שני זה קרה כשמהמנוע מונע.
אם לא אז הבנתי שאם טוענים שזה תיקון דרך אז אפשר לתבוע אבל אני לא מוצא דרך יצירתית והגיונית מספיק שאאמין בה מעומק ליבי האופן שזה התבצע כתיקון.
תודה רבה לעוזרים כל דעה תעזור!!!
ואני יודע שזה חוסר אחריות וטמטום מוחלט מה שקרה ואני מקווה שאף אחד לא יתקל בזה ותקראו את זה ולא יעשה את הטעות שעשיתי.

עו"ד אדם אבישר
01-01-2021, 23:16
צר לי לשמוע על המקרה הלא נעים, מאחל לך החלמה מהירה.

באשר לשאלתך, אתה צודק שקמה לך עילה לתבוע את הביטוח שלך לפי חוק הפלת"ד והגדרת התאונה שלך נופלת לתאונה בעת תיקון דרך.
חשוב לציין שחברות הביטוח לא ששות לפצות את הנהג הנפגע במהרה ובמרבית המקרים בעת תאונות מסוג זה, נדרש הנהג הנפגע להגיש תביעה לבית המשפט שיכריע בנושא האם התאונה בעת תיקון דרך היא תאונת דרכים שמזכה בפיצוים.

על התובע להוכיח ולעמוד בבית המשפט על ארבעה תנאים מצטברים:
1. הטיפול התרחש בדרך והיווה חלק ממהלך השלם של הנסיעה ברכב.
2. כאשר התיקון נדרש עקב אירוע פתאומי ולא צפוי שמבטא פעולה הכרחית של הנהג בהמשך הדרך שתאפשר את המשך הנסיעה.
3. לא מדובר בתקלה מורכבת המצריכה טיפול ע"י איש מקצוע.
4. הטיפול מתבצע ברכב עצמו או באחד ממרכיביו.

כעולה מהתיאור שלך, נראה שאתה עומד בתנאים האמורים, גם אם מדובר בתיקון ליד חצר ביתך כל עוד תוכיח שמטרת שימון השרשרת הייתה נחוצה לצורך תחילת נסיעה מידית.

באשר לשאלת ההגינות, אוכל להרגיע אותך, ששימון שרשרת הוא הליך מקובל ונהוג, בדיוק כמו הוספת מים ברדיאטור שנחשב על פי פסיקת בית המשפט כתיקון.

המלצתי היא, לפנות לעו"ד מומחה בתחום לייעוץ פרטני.

בהצלחה רבה ואיחולי בריאות מהירים.

lokimonster
05-01-2021, 11:27
השאלה אם אין כאן רשלנות של פות"ש שפעל באופן שגוי?
אני חושב ( אל תתפוס אותי במילה) שגם בספר התחזוקה רשום בפירוש לא לשמן את השרשרת כשהמנוע פועל.

zx2r
05-01-2021, 11:54
השאלה אם אין כאן רשלנות של פות"ש שפעל באופן שגוי?
אני חושב ( אל תתפוס אותי במילה) שגם בספר התחזוקה רשום בפירוש לא לשמן את השרשרת כשהמנוע פועל.
רשלנות תורמת כנראה אבל תלוי כיצד יוצג, מעניין אם בכלל היה תקדים לזה אבל כרגיל אל מול חברות הביטוח באם ירצו להתנער או לשלם פחות יוכלו להציג שאלה זו.