דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP ארגנטינה: מרקז משתולל
MotoGP-Argentina-2018-001

MotoGP ארגנטינה: מרקז משתולל

מרקז היה המהיר ביותר בארגנטינה בכל שלבי סוף השבוע, אבל אגרסיביות יתר על גבול האלימות משאירה אותו ללא נקודות; דרמות בארגנטינה

45 שניות של זרזיף מעט לפני הקפת ההיכרות מוכרז מרוץ רטוב. 5 דקות לזינוק וכל הרוכבים פרט לג'ק מילר, שהימר על סליקס, בעמדת הפול, נוטשים את הגריד להחליף לצמיגי סליקס. הזינוק נדחה ומנהלת המרוץ חופרת בספר החוקים. התקנה, שנקבעה אחרי הזינוק הפרוע של כמעט 20 רוכבים מהפיט ליין בסקסנרינג 2014, קובעת שרוכב שלא יוצא להקפת החימום מעמדת הזינוק שלו יזנק מקצה הגריד. אבל מה עושים כשכל הרוכבים פרט לאחד נדרשים לזנק אחרונים? מסדרים אותם הפוך מקצה הגריד קדימה, כשהרוכב היחידי שמזנק ממקומו הוא ג'ק מילר על גבי הדוקאטי של קבוצת אלמה-פרמאק, שבהימור צל"ש או טר"ש זוכה בעמדת הפול במקצה הדירוג הקובע כשהוא רוכב על סליקס במסלול לח ברובו ורטוב בחלקו.

מרקז, מה אתה עושה?!
מרקז, מה אתה עושה?!

מארק מרקז על גבי ההונדה RCV213V היה מהיר כשד לכל אורך האימונים ביבש וברטוב, והוביל את כולם פרט לאימון חופשי 1 בפער ניכר. מי שהתקשו היו שלושת רוכבי דוקאטי GP18 – דובי, לורנזו ופטרוצ'י – שנאלצו לעמול במקצה הדירוג Q1 כשרק דובי מצליח לצלוח למקצה הדירוג הקובע. לורנזו מזנק מהמקום ה-14, ויניאלס ורוסי התקשו ברטוב ודורגו 9 ו-11 בהתאמה, וביניהם חוצץ קאל קראטשלאו על ההונדה RCV213V ברמת המפעל של קבוצת LCR. תנאי המסלול אפשרו לטיטו רבאט על הדוקאטי של אווינטיה ולאלכס רינס על הסוזוקי GSX-RR לזנק רביעי וחמישי. מרקז היה הראשון לבדוק סליקס ולחזור בו, מצליח לדרג רק במקום השישי.

עיכוב של 20 דקות ונוהל זינוק מהיר. הגריד מסתדר כשמילר במקומו ואז שאר הרוכבים ארבע שורות אחריו. מרקז חונק את המנוע ומדומם, מניע בדחיפה עצמית, מקבל הנחיה לזנק מהפיט-ליין ושב למקומו על הגריד – כשהוא רוכב בניגוד לכיוון הנסיעה.

רינס וזרקו
רינס, זרקו וקראטשלאו; בסוף הסדר יתהפך

מזנקים. מילר בחוד ואחריו פדרוסה ומרקז, כשמרקז נכנס בכוח לפדרוסה בקו הפנימי בפנייה 9 ועובר למקום השני. חולפות 4 פניות נוספות ופדרוסה משאיר סדק לזרקו ולימאהה YZR-M1 של טק-3. לזרקו לא משאירים סדק, אבל הסדק צר מלהכיל 2 אופנועים ופדרוסה נדחף לפס רטוב במסלול ועולה להיי-סייד עוד בטרם סיים הקפה בודדת.

חולפות 4 הקפות ומרקז נענש על סירובו לזנק מהפיט-ליין ועל כך שרכב נגד הכיוון במעבר בפיט-ליין. מרקז חולף במהירות מבוקרת מחשב דרך הפיט-ליין, ובעודו חולף על פני התאים של כל רוכבי ה-MotoGP מרה שחורה עוטפת אותו ודם ממלא את עיניו. מרקז נענש פעם שנייה – הוא נדרש לסגת מקום לאחור כשהוא מתנגש באלייש אספרגרו על גבי ה-RSGP של אפריליה בניסיון עקיפה. מרקז, שמהיר כשד משאר השדה, צפוי לסיים במקום החמישי. אבל אותה עננה ודם בעיניים גורמים למרקז לרכוב באופן מסוכן וחסר אחריות, אפילו שלאור המהירות וקצב הרכיבה שלו הוא יכול להשחיל ברוגע את כל הרוכבים פרט לרביעיית החוד – קראטשלאו, זרקו, רינס ומילר.

רוסי - בלי נקודות
רוסי – בלי נקודות

 

השיא מגיע לקראת סוף המרוץ, כשמרקז מתנגש ברוסי מאחור בפנייה 13. רוסי בהטיה נדחף לדשא שבצדי המסלול ומתרסק. הוא חוזר למרוץ ומסיים במקום ה-19. מרקז מנגד עוד מצליח לצוד את ויניאלס בפנייה האחרונה ולסיים חמישי. על העקיפה המסוכנת של רוסי מרקז נענש פעם שלישית על רכיבה מסוכנת וחסרת אחריות ב-30 שניות ומדורג במרוץ במקום ה-18 וללא נקודות.

לטעמנו, דגל שחור – פסילה מוחלטת מהמרוץ בארגנטינה ועונש במיקום לזינוק באוסטין, הולמים יותר את המרוץ של מרקז בטרמס דה ריו הונדו.

מרקז - דגל שחור!
מרקז – דגל שחור!

בחוד היו אלה ארבעה – מילר, רינס, זרקו וקראטשלאו – שרכבו יחדיו לאורך מרבית המרוץ. רינס היה הראשון לאתגר את מילר ואפילו הוביל למשך מספר הקפות, אבל טעות מחזירה אותו לרביעי. הבא לטעות היה מילר, שחזר למקום הרביעי שבו סיים את המרוץ. בחוד היו אלה זרקו וקראטשלאו במאבק ראש בראש עד לקו הסיום. קראטשלאו על ההונדה RCV213V ברמת מפעל רוכב שתי הקפות מושלמות ומצליח לחצות את דגל השחמט 0.251 שניות לפני זרקו על גבי ה-YZR-M1 לוויין של קבוצת טק-3.

17 מרוצים לפנינו. סנטי הרננדז, ראש הצוות של מארק מרקז, חייב לעשות טיונינג מחודש למרקז. רוסי וויניאלס חייבים לפתור את תעלומת ה-YZR-M1. דובי משיג 10 נקודות ומנצל את עונשו של מרקז, אבל כך בדיוק דובי הפסיד את האליפות ב-2017. לורנזו פותח פה על דובי ומעלה באוב מאבקים שלהם מלפני יותר מעשור עת התחרו ראש בראש ב-125 וב-250 סמ"ק במקום לפתור את חידת ה-GP18/ מילא לפתוח פה על בן קבוצה, אבל דובי, באופן אבסולוטי, נחשב לרוכב ההוגן ב-MotoGP.

פודיום ראשון לאלכס רינס
פודיום ראשון לאלכס רינס

קאל קראטשלאו הוא הרוכב הבריטי הראשון מאז בארי שין ב-1979, שמוביל את טבלת האליפות. לצערו של קראטשלאו, אנחנו משערים, שזה לא יימשך לאורך זמן.

ניפגש באוסטין.

קראטשלאו מוביל את הטבלה, פודיום לזרקו
קראטשלאו מוביל את הטבלה, פודיום לזרקו
תוצאות הסבב השני – ארגנטינה
 1. קאל קראטשלאו
 2. יוהאן זרקו
 3. אלכס רינס
 4. ג'ק מילר
 5. מאבריק ויניאלס
טבלת האליפות לאחר הסבב השני
 1. קאל קראטשלאו, הונדה, 38 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 35 נק'
 3. יוהאן זרקו, ימאהה, 28 נק'
 4. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 21 נק'
 5. מארק מרקז, הונדה, 20 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

11 תגובות

 1. Avatar

  חייב לציין
  בתור אוהד שרוף של מארקז
  המירוץ שלו היה אגרסיבי מאוד ולא תואם ליכולות שלו
  כל מילה בסלע שאומרת שהוא מהיר כמו שד אבל הלחימה שלו על המסלול הייתה קצת מיותרת
  בכל אופן נקווה לטוב בעונה הזאת

 2. Avatar

  מזכיר את התרגיל שעשה לרוסי ב2015 ועלה לאחרון באליפות ! רוכב מוכשר ביותר אך מסוגל להיות לא ספורטיבי ואלים. צריך להיות מורחק לפחות מירוץ או שניים ורוסי היה צריך לקבל את הנקודות השוות למקום בו הופל ולא לסבול בפעם השניה מחוסר הצדק הנובע מהיותו של מרקז ילדון חמום מוח.

 3. Avatar

  אין ספק שהשתחרר ׳המרקז׳ למרקז והוא רכב באופן אגרסיבי ואולי אף יותר מכך, ועל כך הוא גם נענש, אך היי לא צריך להיסחף עם העונשים שאתם מציעים. כולנו אוהבים תחרות ואגרסיביות והרוכבים הללו אינם רובוטים ולכל טעות יש מחיר. רוסי, בימיו הגדולים היה לא פחות אגרסיבי וברוטלי ממרקז והוא זרק לא פעם ולא פעמיים רוכבים לאכול חצץ, והצעירים שבכם בוודאי זוכרים את הכניסה הברוטלית שלו בסטונר (חרז) ולא זכור לי שהוא נענש על כך וזו רק דוגמה אחת מבין עשרות במהלך הקריירה הארוכה שלו.
  יתר על כן, לאחר המירוץ והפגיעה בסטונר רוסי ניגש למוסך של סטונר כדי להתנצל בפניו, בדיוק כפי שמרקז נהג אתמול, רק שבניגוד לרוסי שלא היה מוכן לקבל את התנצלותו, סטונר קיבל את רוסי ואת התנצלותו לא לפני שהוא שחרר אליו את המשפט:”your ambition exceeded your talent”.

  קצת פרופורציות חברה, אין מדובר בשח או דמקה.

  של סטונר, אשר בניגוד . . הספורט

  • Avatar

   נדמה לי שרוסי הגון על למעלה מעשרים שנות
   מה שהיה מול סטונר היה "באפור"
   בסופוש' סטונר דעך עם דוקאטי ופרש
   בעיקר אני זוכר פירגון גדול ב06 עםהיידן
   ולה מעולם לא חצה קווים
   מרקז הנבל מנע מרוסי פעמיים אליפות
   לא זכור לי דבר כזה
   תוך שהוא משקר קבל עם העולם
   שלא לדבר על ההתנהלות המכוערת שלו עם טקטיקות מאטות קצב
   בחיי זה פשוט מוריד מהערך כך לא נוהגים
   פשוט חולני

 4. Avatar

  חוזר בי מדבריי

 5. Avatar

  מארקז עושה מה לא עשה אף רוכב אחר בעשרים השנים שאני צופה באדיקות כמעט בכל מירוץ. הוא לא "טעה", הוא נכנס ברוכבים באופן שיטתי. מגיע מהר מדי ומשתמש בהם בתור "בלם". עשה את אותו דבר לפחות ארבע פעמים בסופ"ש אחד. אפשר לראות בבירור שהיה יכול להימנע מהכניסה ברוסי – הוא כבר יישר את האופנוע ואז היטה אותו שוב והמשיך לתוך רוסי. גם הפגיעה באספרגרו היתה במכוון. מדובר על שיטה ופגיעה בכוונה תחילה ולא בטעות כמו שקורה לכל רוכב, למשל המקרה של רוסי וסטונר – רוסי נכנס מתחת לסטונר בצורה נקייה לחלוטין ופשוט החליק כשהם היו אחד ליד השני.
  מארקז לא ספורטיבי ורוכב הרבה יותר ממלוכלך. לא סתם הוא עדיין לא מתקרב לפופולריות של רוכבים אחרים, למרות היכולת האדירה ושבירת השיאים שלו שנה אחרי שנה. צופים מנוסים מבינים שמדובר בפח אשפה.

 6. Avatar

  mishu
  כאשר מביטים מנקודת מבטו של אוהד, אפשר לראות את הדברים בכל אופן. רוסי היה להוט לעבור את סטונר ולקח סיכונים, בדיוק כפי שנהג מרקז בארגנטינה. לא כוונה ולא בטיח.
  לומר על מרקז שהוא רוכב מלוכלך, שהוא נכנס בכוונה בכולם, זה יותר ממצחיק, בטח ביחס לרוסי. אני רואה מירוצים מאז שרוסי בן 16, אין ספק שהוא תרם רבות לענף, אך גם עשה דברים הרבה יותר קשים ממרקז וקצרה היריעה מלהציגם.
  מרקז הוא חמום מוח אין ספק, אך רוכב שלא נראה על המסלולים מאז ומעולם ואניי מעדיף לראות ההצגות שלו על המסלול ולא את ההצגות של רוסי מחוצה לו.
  שכל אחד יחיה על פי אמונותיו.

 7. Avatar

  מארקז טעה ועל כך נענש, בשביל המידתיות צריך להעניש גם את זרקו על הפגיעה בפדרוסה בהוספת 30 שניות לזמן הסיום!

 8. Avatar

  חברים קודם כל גילוי נאות אני אוהד ותיק של הדוקטור.
  בכדי שלא ישתמע כאילו אני בעד מארקז -אז אני לא.
  אבל
  מארקז עשה מה שכולנו מצפים מרוכב לעשות וזה להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.
  אין לי ספק שהוא היה נחוש.
  הנהלת המירוץ הנישה אותו על זינוק לא חוקי .
  אבל לאחר הענישה הזו כשהחל מסע ההרג שלו הנהלת המירוץ הייתה אדישה.
  וכאן לטעמי התקלה.אילו היו מענישים אותו כשדחק את אספרגרו בעוד מעבר בפיטס
  אולי היה שוקל את מעשיו.אני בטוח שכל פעם שעשה מהלך כזה בתוך תוכו ידע שהוא עלול להיענש
  ומשראה שלא כך הם פני הדברים המשיך במסע ההרג.
  אילו היה נענש על עקיפה ראשונה ברוטאלית וממשיך היה גם מקום אחר כך להוציא דגל שחור.
  כל זמן שהמירוץ התקדם ולא קרה דבר די מובן לי למה המשיך.
  אבל כשהדוקטור גם נפל ידעו בהנהלת המרוץ ומפעילת הסידרה שזה לא ניראה טוב
  וכמובן שיש קצת פוליטיקה כאן אז כפי הניראה חששו מתגובות זועמות והחליטו סופסוף להתערב.
  זה היה מאוחר מידי וגם לא נכון. אם כבר עונש אז להליף בתוצאה הסופית במיקום בין המפיל לבין המופל על פי אותה הקפה ולא על פי גמר המירוץ שכן מארקז עוד עקף אחר כך את ויניאלס .

 9. Avatar

  לכל המעוניינים הנה הסרטון של רוסי וסטונר ותשפטו בעצמכם- פניה אגרסיבית על מסלול רטוב, שפטו בעצמכם. מיותר לציין, לא עונש ולא נעליים.
  https://www.youtube.com/watch?v=4qgjQ00ogVc

 10. Avatar

  הנהלת המירוץ התרשלה באופן מביש בכך שלא הוציאה דגל שחור למרקז שסיכן נהגים אחרים על המסלול פעם אחר פעם. זה לא חוכמה גדולה להגיע מהר מדי לסיבוב ולבלום לתוך רוכב אחר ! ככה לא עוקפים.נקודה. מרקז הוא רוכב גדול , על כך אין ויכוח , אבל כאשר רוכב פוגע פעם אחר פעם בנהגים אחרים חובה על הנהלת המירוץ להרחיקו ! לי בכל אופן לא ברור מדוע זה לא נעשה … חבל .

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן