דף הבית / חדשות / אליפות ישראל בסופרמוטו: סבב 1, בית שאן
Supermoto-Rd1-2017-006

אליפות ישראל בסופרמוטו: סבב 1, בית שאן

לי ברדה שולט באופן מוחלט ביום המרוצים וחוזר הביתה עם צמד ניצחונות; היה חם בבית שאן

צילום: אביעד אברהמי

בחום של יותר מ-40 מעלות התייצבו 13 רוכבים בלבד לסבב הראשון בעונת 2017 של אליפות ישראל בסופרמוטו. חזרתה של אליפות הסופרמוטו התאפשרה לאחר שיושרו ההדורים בית עמותת הסופרמוטו לבין התאחדות הספורט המוטורי, ובדחיפה משותפת של ההתאחדות בראשות עומר שושני לבין עמותת הסופרמוטו בראשות דודו מחרוק ויוחנן רזניק.

מיעוט המשתתפים נבע בגלל החום הכבד ששרר, שהקשה מאוד על הרכיבה, אבל גם בגלל ההתראה הקצרה על קיום המרוץ, כך שחלק מרוכבי הסופרמוטו לא הצליחו להתארגן בזמן. ה-13 שכן הגיעו נחלקו ל-2 קטגוריות – S1 ו-S2, שנקבעו על-פי זמנים במקצי הדירוג.

המסלול בבית שאן - צפוף וחם
המסלול בבית שאן – צפוף וחם

S1

בקטגוריה המהירה יותר שלט ללא עוררים לי ברדה על-גבי ה-TM SM450. ברדה היה המהיר ביותר במקצה הדירוג, זינק מעמדת הפול, ובשני המקצים הוא ניצח בפער גדול תוך כדי רכיבה חזקה ולעתים וירטואוזית.

יוחאי חכם, שרוכב על CRF250R, יכול היה להוות תחרות לברדה אלמלא הרבה להתרסק. חכם רוכב טוב ומהיר, אולם הוא נחוש עד כדי רכיבה חזקה מדי שגורמת להתרסקויות. במקצה הראשון הוא החליק כבר בהקפה הראשונה כשהוא ממוקם שני, ירד למקום האחרון והצליח בסופו לסיים במקום החמישי בלבד. במקצה השני הוא נפל פעמיים – שתיהן בעת ניסיון עקיפה אגרסיבי מדי על גבול הבלתי אפשרי, כשניסה להיכנס בקו הפנימי אולם הרוכב שלפניו סגר את הקו, חכם בלם חזק מדי ונפל. אחרי הנפילה השנייה הוא כבר לא חזר למרוץ.

במקום השני סיים בשני המקצים גיא יצחק לריאה, שרוכב על אפריליה SXV450. לריאה הגיע למרוץ כשהוא פצוע בידו, ולמרות זאת רכב חזק וכאמור סיים שני.

הקרב האמיתי בקטגוריה S1 היה על המקום השלישי, בין אילן ברוורמן לבין אריאל רותם. בשני המקצים ברוורמן, שרוכב על ק.ט.מ 125EXC דו-פעימתי הנחות משמעותית בהספק המנוע, פתח פער בתחילת המרוץ, אולם רותם, שרוכב על-גבי ק.ט.מ SMR450 מקצועי, סגר את הפער, נצמד לברוורמן, ואף ניסה לעקוף אך ללא הצלחה. קשה מאוד לעקוף על המסלול הצפוף של בית שאן, וברוורמן לא עשה חיים קלים לרותם ורכב חכם, חלק, בלי לחץ ובקווים שלא מאפשרים לייצר עקיפה.

לי ברדה - שליטה מוחלטת על המסלול
לי ברדה – שליטה מוחלטת על המסלול

תוצאות הסבב הראשון – S1

  1. לי ברדה, TM SM450
  2. גיא יצחק לריאה, אפריליה SXV450
  3. אילן ברוורמן, ק.ט.מ 125EXC

S2

בקטגוריה S2 ניצחון כפול לשירן ששון (הונדה CRF450R), שרכב חלק ובאלגנטיות, ללא דרמות, וניצח את שון בנימין (הונדה CRF450R) ואריאל דדיה (הונדה CRF250R) המוטוקרוסרים, כשכל השלישייה רכבה צמוד, אך ללא הצלחה לייצר עקיפות. דרמה נרשמה על קו הסיום של המקצה השני, כשששון חצה את קו הסיום בווילי ומערכת מדידת הזמנים הציגה שבנימין חצה את קו הסיום 0.009 שניות לפני ששון, אולם בדיקה בגו-פרו שמוקמה על-ידי הנהלת המרוץ על קו הסיום הראתה בבירור שששון חצה ראשון את קו הסיום, והוא זוכה כאמור בצמד ניצחונות.

אריאל דדיה, רוכב מוטוקרוס מצטיין, הגיע להשתעשע ברכיבת סופרמוטו, ולעתים נראה שהוא מתוסכל מהחוסר בכוח מנוע אל מול צמד מתחריו, שכאמור רוכבים על 450 סמ"ק. דדיה מסיים פעמיים שלישי.

פוטו פיניש; צילום: גו-פרו של עמדת השיפוט
פוטו פיניש; צילום: גו-פרו של עמדת השיפוט

תוצאות הסבב הראשון – S2

  1. שירן ששון, הונדה CRF450R
  2. שון בנימין, הונדה CRF450R
  3. אריאל דדיה, הונדה CRF250R

הסבב השני באליפות ישראל בסופרמוטו יתקיים בחודש ספטמבר, ועד אז רוכבים נוספים צפויים להתארגן ולהגיע להתחרות. נקווה מאוד שעד אז גם ניתן יהיה להתחרות במסלולים גדולים יותר המתאימים יותר לרכיבת סופרמוטו.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Champ-Factory-Launch-047

בשישי: מסיבת פתיחת הקיץ של ק.ט.מ ואינדיאן

ק.ט.מ ואינדיאן פותחות את הקיץ במסיבה ללקוחות בחוף האון שבכנרת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO