דף הבית / חדשות / בימוטה H2 טזי: עוד רגע מתחיל להימכר
Bimota-H2-Tesi-02

בימוטה H2 טזי: עוד רגע מתחיל להימכר

הבימוטה H2 טזי יוצע למכירה באירופה כבר מתחילת אוקטובר; מהרו לשים מקדמה - רק 250 יחידות ייוצרו

הבימוטה H2 טזי בעל מגדש העל ו-230 כ"ס יגיע לאירופה ב-1 באוקטובר – אבל רק ב-250 יחידות. 

בשנה שעברה רכשה חברת האופנועים היפנית קוואסאקי 49.9% ממניות בימוטה – החברה האיטלקית האקזוטית – והסנונית הראשונה פרי שיתוף הפעולה בין שתי החברות יגיע לאולמות התצוגה באירופה ב-1 באוקטובר השנה.

בימוטה H2 טזי אקזוטיקה איטלקית עם מנוע יפני מוגדש
בימוטה H2 טזי אקזוטיקה איטלקית עם מנוע יפני מוגדש

הבימוטה H2 טזי, אשר הוצג בתערוכת מילאנו 2019, מקבל את מנוע ה-H2 בעל מגדש העל, רק שכאן המנוע מקבל סדרת שיפורים שמביאה אותו ל-230 כ"ס אימתניים. הטזי שוקל 207 ק"ג, הרבה בזכות שימוש נרחב במרכיבי קרבון.

אז את המנוע קוואסאקי הביאה, אבל את כל השאר בימוטה. כמו בטזי המקורי (שיחידה בודדת ממנו הגיעה ארצה), גם כאן העניין המרכזי הוא המתלה הקדמי הלא-קונבנציונלי שעושה שימוש בזרוע קדמית, בולם קדמי ומוטות היגוי, ולמעשה מפריד את כוחות הבלימה והשיכוך מכוחות ההיגוי. אם בטזי המקורי המתלה היה בנוי ממסבך משולשי פלדה, הרי שכאן ב-H2 טזי מדובר בזרוע קדמית מאלומיניום – בדיוק כמו הזרוע האחורית.

מערכת הבולמים כוללת בולמים חשמליים סמי-אקטיביים של אוהלינס, כשמאחור מותקנים צמד בולמים אחד ליד השני, ולא בולם אחד כמקובל. גם הבלמים מהשורה הראשונה, של ברמבו, וזאת על אף שהם מוסתרים ונמצאים במקום לא קונבנציונלי, וזאת בשל מבנה הזרוע הקדמית. הבימוטה יגיע כמובן עם מערכות אלקטרוניקה מהדור האחרון של בוש, כולל יחידת IMU, בקרת אחיזה ב-9 שלבים, קוויקשיפטר לשני הכיוונים, משכך היגוי חשמלי של אוהלינס, בקרת זינוק ועוד.

כאמור, בתחילת אוקטובר יגיעו לאירופה 250 יחידות ממוספרות במחיר של 64,000 יורו כל-אחד.

Bimota-H2-Tesi-03

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן