דף הבית / חדשות / דוקאטי: הסטריטפייטר V4 נחשף רשמית
Ducati-Streetfighter-V4-021

דוקאטי: הסטריטפייטר V4 נחשף רשמית

בדוקאטי חשפו היום את אחד האופנועים המדוברים של השנה - הסטריטפייטר V4, הבנוי על-בסיס הפניגאלה V4; מכונת מלחמה אמיתית!

שמענו עליו רבות, כתבנו עליו רבות והיום הוא נחשף ללא צבעי ההסוואה ובשתי גרסאות: דוקאטי סטריטפייטר V4 ו-V4S, או בשמו המלא: דוקאטי פניגאלה V4 סטריטפייטר. היה שווה את ההמתנה!

דוקאטי פניגאלה V4 סטריטפייטר
דוקאטי פניגאלה V4 סטריטפייטר

כאמור, הסטריטפייטר V4 הוא גרסה מופשטת פיירינג עם כידון שטוח וגבוה של הפניגאלה V4 מבית היצרנית האיטלקית. המנוע זהה לפניגאלה V4, עם נפח של 1,103 סמ"ק המספק 208 כ"ס ב-12,750 סל"ד. ההספק הופחת במעט ביחס לגרסת המקור, אולם המומנט טיפס – ובעיקר התעבה, כשכבר בסל"ד נמוך ובמהירויות נמוכות יש שפע של מומנט זמין – 30% יותר מקודמו בתפקיד עם מנוע ה-1,098. אגב, עם קיט מרוצים למסלול בלבד, שכולל מערכת פליטה יעודית של אקרופוביץ' השוקל 6 ק"ג פחות, תוכלו להעלות את ההספק ל-220 כ"ס! המשקל היבש עומד על 178 ק"ג לגרסת ה-V4S ו-180 ק"ג ל-V4.

הסטריטפייטר V4 יגיע עם כנפונים, כמו אחיו הלבוש, שמספקים 28 ק"ג כוח הצמדה במהירות של 270 קמ"ש. כלומר בעלי הצוואר החזק יקבלו אופנוע נטוע ויציב במהירויות הגבוהות. הסטריטפייטר מספק חבילת האלקטרוניקה נרחבת שכוללת מערכת ABS מתקדמת להטיה ב-3 מצבים שמאפשרת שליטה בהחלקת הגלגל האחורי בכניסה לפנייה על הבלמים. בנוסף, בקרת אחיזה מהדור האחרון של דוקאטי עם בקרת החלקה ביציאה מהפנייה (בקרת דריפט). יש בקרת זינוק, בקרת ווילי, בקרת בלימת מנוע, וקוויקשיפטר לשני הכיוונים. כל הבקרות מתאפשרות בזכות יחידת האינרציה ב-6 צירים של בוש – IMU 6, שמנטרת את התאוצות ב-6 צירים, כך המידע מאפשר לבקרות לעבוד לכל הכיוונים ובסינרגיה מלאה.

מטורלל!
מטורלל!

גרסת ה-S מוסיפה מערכת בולמים חשמלית ומתקדמת של אוהלינס: בעוד שלגרסת ה-V4 יש מזלג שוואה 43 מ"מ מדגם BPF מלפנים ובולם אחורי של זקס, לגרסת ה-S יש מזלג אוהלינס NIX30 ובולם אחורי TTX36 – שניהם של אוהלינס, חשמליים סמי-אקטיביים.

לשני הדגמים מסך TFT בגודל 5″ וכידון שטוח במקום קליפ-און, שמורכב על הפניגאלים האחרים. הרגליות הוזזו מעט קדימה לעומת דגמי הכביש והמושב הוגבה מעט לטובת נוחות מוגברת. העיצוב, המרשים לכל דעות, עוצב – כך לטענת דוקאטי – בהשראת דמות הג'וקר מסדרת הקומיקס של באטמן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

תגובה אחת

  1. Avatar

    התמונות האלה יותר טובות מפורנו

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן