דף הבית / חדשות / העברת בעלות – מעכשיו באינטרנט
העברת בעלות

העברת בעלות – מעכשיו באינטרנט

משרד התחבורה משיק שירות חדש של העברת בעלות לרכב (ולאופנועים) דרך האזור האישי באתר הממשלתי mygov

משרד התחבורה ורשות התקשוב הממשלתית משיקים שירות חדש – העברת בעלות לרכב ולאופנועים באתר הממשלתי mygov. השירות מתאפשר לרכב פרטי, ואגרת העברת הבעלות זהה לזו שמשלמים בסניפי הדואר.

העברת הבעלות מתבצעת באזור האישי באתר mygov, שאליו נרשמו כבר כ-800 אלף ישראלים, כשניתן לבצע העברת בעלות מקוונת מגיל 16 ומעלה. במסגרת התהליך בעל הרכב מסמן את הרכב שאותו הוא מעוניין למכור, והרוכב מקבל הודעה להשלים את הליך העברת הבעלות ולשלם את האגרה (216 ש"ח לרכב, 74 ש"ח לאופנועים). בכל שלב יכול כל אחד מהצדדים לפרוש מן העסקה אם הפרטים אינם תואמים את העסקה המדוברת.

שירות העברת הבעלות מתאפשר לכלי רכב הרשומים על אנשים פרטיים בלבד ולרוכשים פרטיים בלבד, כלומר העברת בעלות בין שני אנשים פרטיים. בנוסף, לא תתאפשר העברת בעלות באתר לרכב לרכב עם יותר מבעלים אחד, לרכב שרישיונו אינו תקף 3 חודשים ויותר, לרכב המוחזק בידי עסק או עם תו סחר. אלו יצטרכו לגשת לסניף הדואר כמו לפני השקת השירות החדש.

שירות העברת הבעלות החדש צפוי לחסוך זמן וטרחה רבים לאזרחים המעוניינים להעביר בעלות לרכב, וכן לקצר את התורים בסניפי הדואר. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ציין כי מדובר בשירות חדשני ופורץ דרך בשירות הציבורי: "במקום ללכת לדואר כדי להעביר את הבעלות על הרכב, המוכר והקונה יכולים לבצע את ההעברה באופן מקוון, בכל שעה ובכל מקום. בתום פעולה קצרה בעל הרכב החדש מקבל את רישיון הרכב המעודכן אל כתובת המייל, והכל בהליך פשוט, אמין וזמין".

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Yamaha-YZF-R3-2-112

קורס בוחנים טכניים לכלים תחרותיים

לראשונה מזה תקופה ארוכה יוצא לדרך קורס בוחנים טכניים לכלים תחרותיים שיאפשר לבוגריו להשתלב בתחום המרוצים כבוחנים

תגובה אחת

  1. Avatar
    קול-בי קריינות ודיבוב

    מצוין, בשעה טובה, זו קידמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO