דף הבית / חדשות / ה-AMBY: העתיד האורבני על-פי ב.מ.וו
BMW-AMBY-010

ה-AMBY: העתיד האורבני על-פי ב.מ.וו

ב.מ.וו מציגים את תפיסת ה-AMBY החדשה עם שני פתרונות אורבנים חשמליים אשר משלבים את עולם האופנים ועולם האופנועים

חזון ה-AMBY של ב.מ.וו מדבר על התאמת התנועה לסביבה אורבנית. לפי תפיסתם מדובר על אופני-על חשמליים, עם יכולות של אופנועים.

צמד דגמי ה-AMBY של ב.מ.וו
צמד דגמי ה-AMBY של ב.מ.וו

ב.מ.וו הציגו שני דגמי קונספט עתידיים המשקפים את תפיסת הגרמנים על התנועה האורבנית העתידית, ומצוינים בשילוב האותיות AMBY, אשר מייצגים 'Adaptive Mobility' – התאמה תנועתית. הדגם הראשון נקרא i Vision AMBY והוא למעשה אופניים רגילים עם סיוע של מנוע חשמלי.

ניתן לקבע שלוש מהירויות: עד 25 קמ"ש במסלולי אופניים, עד 45 קמ"ש בכבישי העיר ועד 60 קמ"ש במסלולים רחבים יותר. הרוכב נדרש לדווש על מנת לסייע לתנועה, כאשר יש ידית להפעלת המנוע החשמלי המסייע. השטח הריק בין הפרופיל העליון של השלדה לאמצעי מאפשר אחסון של תיק או מחשב נייד, ויש מתאם מקורי לסלולר על הכידון. הסוללה מאפשרת טווח רכיבה של 300-75 ק"מ בהתאם למהירות הרכיבה שנקבעה, כאשר זמן הטעינה עומד על 3 שעות. יש זרוע אחורית חד-צידית, מתלים עם מהלך של 120 מ"מ, חישוקי 27.5″, פנסי LED ואופציה להפעיל את הכלי רק דרך הסלולר. המשקל עומד על 30 ק"ג, כאשר ברשימת האופציות יש ABS (!), רדאר לאיתור רכבים מתקרבים וניטור לחץ אוויר בצמיגים.

ב.מ.וו i-Vision AMBY
ב.מ.וו i-Vision AMBY

הדגם השני נקרא Vision AMBY, והוא נראה יותר כמו אופניים חשמליים (ללא דוושות). גם כאן ניתן לקבע דרך אפליקציה שלוש מהירויות רכיבה – עד 25 קמ"ש במסלולי אופניים, עד 45 קמ"ש בכבישי העיר ועד ל-60 קמ"ש במסלולים רחבים יותר. מידות החישוקים הם 26″ מלפנים ו-24″ מאחור, והם אמורים לתת מענה גם בשבילים, כאשר גובה מושב של 830 מ"מ מספק גם מרווח גחון לכך. המשקל עומד על 65 ק"ג, כאשר בב.מ.וו מציינים שהנתון מהווה יתרון על אופנועים, וטווח הרכיבה מוגדר על 110 ק"מ בממוצע. רשימת האופציות גם כאן נמצא ABS, רדאר לאיתור רכבים מתקרבים וניטור לחץ אוויר בצמיגים.

שני הדגמים מוגדרים כקונספט בשלב זה, ויחד עם ה-CE 04 וה-CE 02 החדשים מראים כיוון ברור אליו צועדת ב.מ.וו בשנים הקרובות, עם הקצאת משאבים רבים למציאת פתרונות אורבניים חשמליים אישיים.

ב.מ.וו Vision AMBY
ב.מ.וו Vision AMBY

BMW-AMBY-004

BMW-AMBY-002

BMW-AMBY-009

BMW-AMBY-007

BMW-AMBY-006

 

BMW-AMBY-013

BMW-AMBY-005

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

X-ADV 150

הונדה: בקרוב X-ADV בנפח 350 סמ"ק

בהונדה מתכננים להציג בשנה הבאה גרסת 350 סמ"ק של ה-X-ADV, המקסי-סקוטר הפופולרי, שיגיע עם המנוע של הפורצה 350 ועם עיצוב האדוונצ'ר של ה-X-ADV הגדול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן