דף הבית / חדשות / יעל קדשאי לראלי דקאר 2024!
Yael Kadshai Maroc (5)

יעל קדשאי לראלי דקאר 2024!

יעל קדשאי סיימה את ראלי מרוקו בניצחון וזכתה במקום לראלי דקאר 2024 שיוזנק בעוד חודשיים בסעודיה; תהיה הישראלית הראשונה להתחרות בראלי הקשה בעולם

יעל קדשאי ניצחה בקטגוריית הנשים בראלי מרוקו והשיגה את הקריטריון להשתתפות בראלי דקאר 2024 – הראלי הקשה והתובעני בעולם – שיוזנק בעוד חודשיים בסעודיה; תתחרה בדקאר על-גבי גאס גאס RX450F ראלי רפליקה במסגרת קבוצה צרפתית ותהיה האישה הישראלית הראשונה שמשתתפת בראלי דקאר.

יעל קדשאי, בתו של אגדת הדקאר המקומית אביב קדשאי, סיימה בשבוע שעבר את ראלי מרוקו בהצלחה גדולה עם ניצחון בקטגוריית הנשים. אל ראלי מרוקו יצאה קדשאי אחרי חודשים ארוכים של הכנות – פיזיות ומנטליות – כשהיעד היה רכיבה שקולה ואחראית שתזכה אותה בקריטריון לראלי דקאר 2024. קדשאי יצאה לראלי מרוקו ב-8.10.23 – יום אחרי הטבח העוטף עזה ופרוץ מלחמת חרבות ברזל, כשהיא חדורת מטרה להשיג את הקריטריון.

יעל קדשאי מסיימת את ראלי מרוקו 2023
יעל קדשאי מסיימת את ראלי מרוקו 2023

קדשאי התחרתה בראלי מרוקו על גבי גאס גאס RX450F ראלי רפליקה – אופנוע הראלי של גאס גאס אשר בנוי על בסיס הק.ט.מ 450 ראלי רפליקה – אופנוע ראלי מקצועי מוכן למרוצים עם המכלולים הטובים ביותר שיש אותו רכשה לאחרונה באירופה – תחת קבוצה צרפתית בשם Nomade Racing.

את ראלי מרוקו, אשר מתפרש על-פני 6 ימים ו-2,240 ק"מ, סיימה קדשאי בהצלחה גדולה, כשכאמור היא מסיימת ראשונה בקטגוריית הנשים ונמצאת בתוך ה-30 הראשונים בכל יום רכיבה. חשוב לציין שאל ראלי מרוקו מגיעים כל רוכבי הראלי המובילים וכל הקבוצות המובילות, שכן זהו הראלי הבין-לאומי הגדול האחרון לפני ראלי דקאר שמוזנק בחודש ינואר. המטרה של קדשאי הייתה לרכוב באופן שקול, אם מינימום טעויות ניווט ועם מינימום התרסקויות, והיא אכן השיגה את מטרתה. בארבעת ימי המרוץ הראשונים הכל הלך חלק לפי התכנית, כולל ביום הראשון שאורכו 721 ק"מ (כ-12 שעות רכיבה), אך ביום החמישי אירע אירוע לא נעים – קדשאי התרסקה בתוך ערוץ נחל סלעי, ורכב מתחרה כמעט דרס אותה. הוא פספס אותה בסנטימטרים בודדים, אך עלה על האופנוע ושבר את מכשירי הניווט. קדשאי הצליחה לסיים את היום ולהגיע למחנה, ובמהלך הלילה הקבוצה הצליחה לשקם את האופנוע ולדאוג למכשירי ניווט תחליפיים כך שקדשאי זינקה ליום השישי והאחרון ואף סיימה אותו בהצלחה.

התמודדות מול דיונות חול אימתניות
התמודדות מול דיונות חול אימתניות

קדשאי מספרת שהתחרות העיקרית שלה הייתה מול מתחרה בריטית, אלופת בריטניה באנדורו שרוכבת חזק מאוד, אולם לקדשאי יש יתרון גדול בתחום הניווט – מה שעזר לה להשיג את הניצחון החשוב בקטגוריה. עוד מספרת קדשאי שהקרקע בראלי מרוקו מורכבת משבילים סלעיים מאוד ומדיונות גדולות מאוד, וכי האתגר הגדול מבחינתה היה להתרגל לרכוב על דיונות החול העצומות, כמותן מעולם לא פגשה. זהו אימון טוב לקראת הדקאר, שכן בתוואי הדקאר בסעודיה ישנן דיונות חול אימתניות לפחות כמו אלו של הסהרה.

כשבוא אחרי סיום ראלי מרוקו קיבלה יעל קדשאי את האישור הרשמי ממארגני ראלי דקאר שהיא עברה את מבחני הדירוג וכי יש לה סלוט לראלי דקאר 2024. קדשאי תתחרה עם אותה קבוצה צרפתית על-גבי אותו גאס גאס RX450F.

אנקדוטה מעניינת היא שאביב קדשאי, אביה של יעל, היה הישראלי הראשון שהתחרה בדקאר – על גבי אופנוע בשנת 1996 – והוא גם הישראלי היחיד ובין הבודדים בעולם שסיימו את הדקאר על-גבי אופנוע, רכב ומשאית. בסך הכל רשם קדשאי 6 השתתפויות בראלי דקאר. כעת יעל, בתו הבכורה, היא הישראלית הראשונה שמשתתפת בדקאר.

האופנוע - גאס גאס RX450 ראלי רפליקה
האופנוע – גאס גאס RX450 ראלי רפליקה

ראלי דקאר 2024 יוזנק ביום שישי 5.1.24 ביאלולה ויסתיים ביום שישי 19.1.24 ביאנבו, ערב הסעודית, והוא יימשך 15 ימים – מהם 14 ימי רכיבה ויום מנוחה אחד באמצע. השנה יהיה חידוש בדמות סטייג' בן יומיים, אשר יחליף את סטייג' המרתון הקבוע, ושבו המתחרים יחליטו מתי לעצור לנוח ומתי להמשיך במסגרת זמני הגג שלהם. אורכו של המסלול כ-9,000 ק"מ, מהם כ-5,000 ק"מ של ספיישלים.

אל הראלי תצא קדשאי בגפה, ללא סיוע מהארץ, כשכאמור היא תתחרה תחת מטריית הסיוע של הקבוצה הצרפתית. עד הראלי קדשאי ממשיכה להתכונן, לעבוד על כושר גופני ותזונה, על רכיבת ראלי ייעודית, וכן על הצד המנטלי. קדשאי מחפשת חברות אשר מעוניינות לקחת חסות על המסע הקשוח ולתמוך ברוכבת הישראלית המצטיינת בראלי דקאר. החברות שכבר תומכות בקדשאי הן עופר-אבניר, יבואנית גאס גאס לישראל, אבזריון ציוד רכיבה, Upress, טל אופטיק ,-RNS Electronics.

אנחנו במערכת פול גז נעקוב אחרי יעל קדשאי בהכנות לדקאר וכמובן בראלי עצמו, ומאחלים לה הצלחה גדולה.

המכתב שקיבלה קדשאי ממארגני הדקאר - יש קריטריון
המכתב שקיבלה קדשאי ממארגני הדקאר – יש קריטריון

Yael Kadshai Maroc (1)

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן