דף הבית / חדשות / MotoGP אנדלוסיה: ההמנון הצרפתי ממשיך להתנגן בעוז
Motogo-Andalicia-2020-009

MotoGP אנדלוסיה: ההמנון הצרפתי ממשיך להתנגן בעוז

אחרי הטירוף של המרוץ הקודם האופנועים והרוכבים עבדו קשה ומתחו את מגבלות העמידות ואת כוח הסבל; חלקם לא שרדו את התנאים

אחרי הטירוף של המרוץ הקודם היה ברור לכולם שתנאי המסלול והחום הכבד שאפילו החריף ייאלצו את האופנועים והרוכבים למתוח את מגבלות העמידות ואת כוח הסבל. חלקם לא שרדו את התנאים.

מרקז עוד ניסה להשתתף, אבל בשלב מסוים במקצה הדירוג הוא מחנה את האופנוע ומחליט לדבריו להקשיב לגוף ופורש. קראטשלאו ורינס, שגם הם שבורים, נשארים כדי לנסות להציל כמה נקודות אליפות.

בלי מרקז ימאהה משתלטת על השדה
בלי מרקז ימאהה משתלטת על השדה

בלי מרקז ימאהה משתלטת על השדה. קוארטררו ממשיך ביכולת הגבוהה וקוטף פול נוסף, לא לפני שויניאלס נלחם, נותן הכל, ועוד טיפה מעבר. הקפה מהירה שלו מבוטלת עקב סטייה קלה מעבר לשולי המסלול, והוא נאלץ להסתפק בזינוק מהמקום השני בגריד. הספרדי במצב רוח מרומם (מדי) ומוזר למדי, מפזר חיוכים ומשדר אני חזק בעניינים. גם רוסי שם בתמונה, כשהוא מתמקם רביעי אחרי בן טיפוחיו מהאקדמיה, פרנצ'סקו באגנאיה על הדוקאטי של פראמק.

אחרי זינוק חזק, קוארטררו שומר על המיקום הראשון כשאחריו מתמקמים ויניאלס ורוסי. ויניאלס, שהציג קצב מהיר במהלך כל הסופ"ש, רכוב על אופנוע מפעל כשמולו הצעיר הצרפתי החצוף שגונב את ההצגה, וכשמרקז לא בסביבה, דוחף חזק, התכנית היא לעבור קדימה ולברוח אל הניצחון, אבל כנראה שקוארטררו ניחן ביכולת נוספת וחשובה לא פחות מכישרון ומהירות, והוא מצליח בצורה מסוימת לכשף את יריביו ולהוציא אותם משיווי משקל (מזכיר לכם מישהו?). ויניאלס דוחף מוקדם וחזק מדי, מפספס בבלימה ונאלץ לקחת רחב את הפנייה, מה שמאפשר לרוסי לצלול תחתיו ולעלות למקום השני.

רוסי מחזיק את ויניאלס
רוסי מחזיק את ויניאלס

ויניאלס מבין שכל רגע מאחורי רוסי מאפשר לקוארטררו להגדיל את הפער ולברוח קדימה. הוא נלחם בכל כוחו, אבל רוסי, שבבירור איטי יותר, מגייס את כל הניסיון, הכישרון והרצון שלו ומגן על המקום השני, בולם מאוחר ועמוק לתוך הפניות ובוחר קווים חכמים. בכל הקפה שעוברת ויניאלס רואה את קוארטררו קטן יותר, ומבין שהתכנית שלו לניצחון הולכת לאיבוד. בינתיים צמד הדוקאטים של פראמק עם מילר ובאגנאיה סוגרים עליו ומתחילים להלחיץ. כמה הקפות נוספות של לחץ והוא שוב נכנס חזק מדי לפנייה, ובאגנאיה צולל תחתיו ועוקף, אחריו גם מילר, וגם מורבידלי על ימאהה לוויין של פטרונס, עוברים אותו. ויניאלס ממוקם עכשיו שישי. קוארטררו רחוק מלפנים, וזה הזמן להפנים שתכנית א' כשלה ועכשיו צריך להציל מה שאפשר.

ממרום תוארו כרוכב המפעל הבכיר של ימאהה הוא לכוד במלחציים אכזריים: מצד אחד רוסי, הזקן המהולל שלעולם יעיב עליו בכמות האהדה והתמיכה, ומצד שני קוארטררו, הכוכב העולה והצעיר שתכף מצטרף אליו לקבוצת המפעל וכבר מראה שהולך לעשות לו חיים קשים עד בלתי נסבלים.

ויניאלס והדוקאטים
ויניאלס והדוקאטים

בזמן שמילר מתקשה הרבה יותר ביחס למרוץ הקודם, מאבד אחיזה בפנייה מס' 9 ומחליק החוצה, בן קבוצתו הצעיר באגנאיה סוגר על רוסי ומתיישב על זנב רבו, אותו הוא מכיר היטב מהחווה. עוד כמה פניות והוא עוקף ועף קדימה, מתחיל לדמיין את פודיום ה-GP ראשון בקריירה.

נכנסים לשלבים האחרונים של המרוץ. האספלט לוהט, הרוכבים בוערים, סוחטים כל טיפת אנרגיה ורצון לשמור על הקצב והריכוז. פרנקו מורבידלי סגר את הפער מרוסי וכבר יושב עליו חזק, מרגיש שזה רק עניין של כמה פניות או הקפות והוא עובר אותו, ושיש לו סיכוי להצטרף לפאביו בן קבוצתו על הפודיום. אבל אז (שוב) מנוע הימאהה שובק והוא גולש מאוכזב עד עמקי נשמתו לשולי המסלול. הלך המרוץ.

רוסי ובגנאיה
רוסי ומורבידלי

ויניאלס, שמרוויח עוד מיקום, חוזר למקום הרביעי מאחורי רוסי ומתחיל לצמצם אליו חזרה.

הדרמה ממשיכה כשהדוקאטי של באגניה, שממוקם שני בטווח בטוח מרוסי וויניאלס, מתחיל לעשן. הוא עדיין לא מודע לבעיה וממשיך כרגיל, אבל מהר מאד הוא מקבל איתותים וגם הלב שלו נשבר יחד עם המנוע של הדוקאטי. עוד פודיום בתולין נמוג בגלל כשל טכני.

הדרמה חוזרת לויניאלס ורוסי שנלחמים על המקום השני, וויניאלס מנסה בכל דרך אפשרית לפצח את ההגנה של רוסי. הוא מהיר יותר, אבל רוסי סוגר לו כל אופציה לעקיפה פעם אחרי פעם, עד שהקפה לפני סיום ויניאלס מוצא את הפרצה ומצליח אחרי מאמצים כבירים לעקוף את הדוקטור.

ניצחון שני ברציפות לקוארטררו
ניצחון שני ברציפות לקוארטררו

פאביו קוארטררו בתצוגת רכיבה מושלמת, משייט בפער של 8 שניות מלפנים אל ניצחון שני רצוף. ויניאלס חוצה במקום השני שכולו הפסד ואכזבה, וולנטינו רוסי חוזר מהמתים אל המקום השלישי בפודיום ושמח כמעט כמו ניצחון.

מנועים מתפוצצים, המוני התרסקויות, קרבות אגו, חום ספרדי לוהט ומרקז אחד חסר, מאד חסר, סידרו לנו עוד סבב מלא אקשן ודרמה.

יוצאים לשבוע חופשה, ואז מגיעים לברנו ב-9 באוגוסט. ניפגש.

הפודיום כולו של ימאהה
הפודיום כולו של ימאהה

תוצאות הסבב השני, אנדלוסיה

  1. פאביו קוארטררו
  2. מאבריק ויניאלס
  3. ולנטינו רוסי
  4. טקאקי נקגאמי
  5. חואן מיר

טבלת האליפות לאחר הסבב השני

  1. פאביו קוארטררו, ימאהה, 50 נק'
  2. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 40 נק'
  3. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 26 נק'
  4. טקאקי נקגאמי, הונדה, 19 נק'
  5. פול אספרגרו, ק.ט.מ, 19 נק'

 

אודות שי טהר

שי טהר
רוכב אנדורו, מוטוקרוס וכביש, כותב על MotoGP ועל נושאים שבוערים בי.

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן