דף הבית / חדשות / WSBK: דאבל לדיוויס בחרז
1061_r12_davies_action

WSBK: דאבל לדיוויס בחרז

קבוצת קוואסאקי זוכה באליפות היצרנים, אך צ'אז דיוויס בלתי ניתן לעצירה

2 סבבים, 3 טוענים לכתר, 4 מרוצים – זה מה שנותר עד לתום עונת 2016 שתסתיים בסוף החודש הזה, טרם הגעת הסדרה למסלול חרז שבספרד בסוף השבוע האחרון.

שבת בבוקר, 5 דקות לסיום מקצה הדירוג השני ואף אחד לא יכול היה לצפות את מה שעומד לקרות:
הרוכבים יוצאים מהפיטס לאחר שהחליפו לצמיגי דירוג, ולפתע המסך נצבע באדום בזמן שכמעט כל הרוכבים בסופרפול 2 עומדים לשפר את הזמן שקבע סייקס בחלקו הראשון של הדירוג, טרם ההחלפה. שיא המסלול להקפה, שגם אותו קבע סייקס בעונה שעברה, נשבר על ידי לא פחות מ-11 מתוך 12 הרוכבים ב-SP2, אך שוב היה זה סייקס עם הזמן הטוב ביותר ופול מספר 38 בקריירה. אחריו ראיי וג'וליאנו. דיוויס יזנק רק מהמקום השישי.

סייקס וראיי
סייקס וראיי

מקצה ראשון

ג'ונתן ראיי מזנק היטב ומוביל את חבורת הרוכבים בכניסה לפנייה מספר אחת, לפני סייקס ולואז, בזמן שדיוויס עושה דרכו מסוף השורה השנייה אל עבר החוד. סייקס חוזר להוביל בזמן שדיוויס נצמד אליו ואל ראיי, ואלכס לואז אחריהם. בהקפה מספר 2 מחליקים החוצה כמעט ביחד פורס וג'וליאנו באותה פנייה, ובהקפה לאחר מכן זהו לואז שמסיים את המרוץ גם הוא. דיוויס בורח מלפנים, ואחריו סייקס במקום שני בודד למדי בטווח בטחון מראיי שמסיים שלישי ומאפשר לסייקס לקזז 4 נקודות מהפער ביניהם בטבלת האליפות. ניקי היידן וחבר לקבוצת הונדה, מייקל ואן דר מארק, מסיימים במקומות 4 ו-5 בהתאמה בפער זעום. בזכות הנקודות שצברו סייקס וראיי במרוץ זה מבטיחה לעצמה קבוצת המפעל של קוואסאקי את אליפות היצרנים בשנה השנייה ברציפות.

דיוויס - דאבל שני ברציפות
דיוויס – דאבל שני ברציפות

מקצה שני

הפעם צ'אז דיוויס לא מתמהמה ארוכות כדי לעלות למקום הראשון ומצליח לעשות זאת עוד בהקפה הראשונה, כשהוא משאיר את סייקס וראיי להילחם על המקום השני. בחצי הראשון של המרוץ נראה היה כי סייקס מעכב את ראיי שלא הצליח להגיע למצב עקיפה על יריבו לקבוצה ולתואר האליפות, ואולם לאחר עקיפה מרהיבה של ראיי בהקפה העשירית על סייקס לא הצליח ראיי להתרחק יותר מכמה עשיריות השנייה לכל היותר, ולפרקים אף פחות, בזמן שדיוויס נעלם הרחק מלפנים אל עבר ניצחון שני בסבב הנוכחי, רביעי ברציפות וחמישי מתוך שישה מרוצים מאז החזרה מפגרת הקיץ. היידן, שסגר לקראת תום המרוץ על ראיי וסייקס, לא מצליח להוות איום אמיתי על מקום בפודיום ומסיים רביעי פעם נוספת. במקום החמישי גינטולי על הימאהה במרוץ טוב מבחינתו.

למרות תצוגת רכיבה מעוררת כבוד של דיוויס בשבועות האחרונים, כשנותר רק עוד סבב אחד לתום העונה, הוא מאבד סיכוי מעשי לזכות בתואר העונה וכל שנשאר לו הוא להילחם על המקום השני באליפות. מנגד, טום סייקס יקווה לנס שיאפשר לו לחטוף את התואר מידיו של ראיי, שזקוק לעוד 3 נקודות בלבד בשביל להבטיח לעצמו תואר שני ברציפות.

0256_p12_davies_box

טבלת האליפות בתום סבב מספר 12

  1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 462 נק'
  2. טום סייקס קוואסאקי, 414 נק'
  3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 395 נק'
  4. מייקל ואן דר מארק, הונדה, 255 נק'
  5. ניקי, הונדה, 228 נק'

הסבב הבא והאחרון לעונת 2016 יתקיים במסלול לוסאיל (קטאר) בסוף השבוע של ה-30.10.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Suzuki-SV650-endLT-011

עופר-אבניר יוצאת במבצעי קיץ על אופנועי סוזוקי

מבצעי סוזוקי לקיץ 2018: ה-SV650 ב-44 אלף ש"ח, ויסטרום 650 ב-1,000 ש"ח הנחה, הנחות על DR-Z400S ו-DR650SE, ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO