דף הבית / חדשות / שוב בכותרות: אאודי מציעה את דוקאטי למכירה
image038

שוב בכותרות: אאודי מציעה את דוקאטי למכירה

האם פרשת 'דיזלגייט' אכן מאלצת את קונצרן VW למכור את דוקאטי? לפי השמועות, הנושא שוב עומד על הפרק

האם אאודי מציעה את דוקאטי למכירה? לפי שמועות הרשת של הימים האחרונים – התשובה היא כן.

פולקסווגן, דרך המותג אאודי, רכשה את דוקאטי האיטלקית לפני כ-4 שנים, והשקיעה כספים רבים על מנת לשפר תהליכי ארגון וניהול, תהליכי ייצור, ואיכות מוצר וטכנולוגיה. בשנים הללו המכירות של דוקאטי גדלו משמעותית, כשב-2015 ו-2016 מכרה דוקאטי כ-55,000 אופנועים בכל שנה.

אולם פרשת 'דיזלגייט', שהתפוצצה לפני כמעט שנתיים ובמסגרתה הודתה פולקסווגן שתכנתה את מחשבי ניהול המנוע במכוניותיה כך שיציגו רמת זיהום אוויר הנמוכה מהרמה בפועל, הכניסה את פולקסווגן לבור כלכלי גדול, גם בשל איבוד ערך משמעותי של יותר מ-50% במניותיה, וגם בשל העובדה שבית המשפט חייב את החברה לשלם פיצויים ללקוחות בסך של כ-17 מיליארד דולר.

במסגרת ההיערכות מחדש של קונצרן פולקסווגן, המחזיק ב-12 מותגים – כולל דוקאטי, עלתה ההצעה למכור את דוקאטי. המותג, שנרכש ב-2012 תמורת 747 מיליון יורו, שווה היום בין מיליארד למילארד וחצי יורו, והוא מכניס כ-100 מיליון יורו בשנה על-פי ההערכות. ביוני 2016 השמועות דיברו על מכירת אאודי, אולם מנכ"ל רופרט סטאדלר, עצר את השמועות כשהודיע ש'דוקאטי לא למכירה.

כעת עולות השמועות שוב, וייתכן מאוד שאאודי אכן מחפשת קונה רציני למותג הבולונזי, שכן כאמור – מכירתה של אאודי עשויה למזער את הנזקים מפרשת דיזלגייט.

בשוק הישראלי דוקאטי שומרת על יציבות יחסית, כשהיא מוכרת בכל שנה סביב 90 אופנועים. בשנת 2016 נמכרו בישראל 95 אופנועים של דוקאטי, מהם 35 סקרמבלרים – 800 ו-400.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Honda-CBR600RR-2021-009

הונדה CBR600RR החדש: עוד תמונות נחשפות

הונדה יחשפו את המפרט המלא רק בעוד שבוע, אך לבינתיים אנו מקבלים תמונות נוספות של ה-CBR600RR החדש לשנת 2021

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO