דף הבית / חדשות / WSBK חרז: עוד ניצחון כפול לג'ונתן ראיי
WSBK-Jerez-2017-014

WSBK חרז: עוד ניצחון כפול לג'ונתן ראיי

מלאנדרי הכי מהיר בחרז, אבל ג'ונתן ראיי מנצח פעמיים בדרך לשבירת שיאים נוספים; סיכום הסבב הלפני אחרון של העונה

אמ;לק: ג'ונתן ראיי לא מוותר על אף נקודה, מלאנדרי הכי מהיר, דיוויס משתווה לסייקס במספר הנקודות בקרב על המקום השני בטבלה, וסילבן גינטולי, האלוף מ-2014, מצטרף לשני הסבבים האחרונים של העונה.

אמ;לק: ג'ונתן ראיי כפול 2
אמ;לק: ג'ונתן ראיי כפול 2

בסוף השבוע שעבר התקיים בחרז הסבב ה-12 והלפני האחרון לעונת 2017, שאולי נראה לחלק מהצופים כחסר חשיבות עבור ג'ונתן ראיי שכן הוא כבר השלים את הזכייה באליפות השלישית שלו ברציפות, אבל מי שחשב שהוא יראה את ראיי נח על זה זרי הדפנה – טעה בגדול.

ראיי הגיע לחרז – מסלול שבו מעולם לא ניצח קודם לכן – כשהוא חדור מטרה: לנצח גם במסלול הזה. נתחיל מהסוף: הצליח לו מעל ומעבר לציפיות כשהוא מנצח את 2 המקצים. בשבת בבוקר השיג מלאנדרי את זמן הדירוג הטוב ביותר והתייצב ראשון לזינוק למקצה הראשון, כשראיי ולואז אחריו.

האם ישבור בקטאר את שיא הנקודות לעונה של קולין אדוארדס?
האם ישבור בקטאר את שיא הנקודות לעונה של קולין אדוארדס?

במקצה הראשון היה זה האלוף שזינק טוב יותר והוביל למשך ההקפות הראשונות, אך בהמשך ראה את מלאנדרי עוקף אותו ובורח לו מלפנים אל עבר הניצחון. אלא שהמזל לא האיר פנים לאיטלקי שהוביל חלק ניכר מהמרוץ ונאלץ לפרוש 4 הקפות לסיום בעקבות תקלה טכנית בדוקאטי. דיוויס וסייקס מסיימים גם הם על הפודיום.

בראשון בצהריים זינקו ראיי ומלאנדרי ממקומות 9 ו-10 בהתאמה ומהר מאוד התקדמו לעבר החוד, אלא שראיי הצליח להוביל את המרוץ כבר בסוף ההקפה הראשונה, בזמן שמלאנדרי נאלץ לעבוד קשה יותר כשהוא מרבה לעשות טעויות שנבעו בעיקר מלחץ ומחוסר סבלנות. בסופו של דבר האיטלקי הבין שככה לא ישיג כלום, התאפס על עצמו וחזר לעניינים, כשהוא עוקף בהקפות האחרונות את דיוויס, ושני רוכבי דוקאטי מצטרפים לג'ונתן ראיי על הפודיום.

מרקו מלאנדרי
מרקו מלאנדרי

שווה להזכיר:

– אלכס לואז מסיים את הדירוג שלישי ואת שני המרוצים במקום הרביעי, כשבמרוץ השני הוא מקדים את טום סייקס. ימאהה ממשיכים להשתפר ולהראות שהם מסוגלים להיות תחרותיים.

– סילבן גינטולי, שזכה באליפות הסדרה בעונת 2014 (האחרון שזכה מאז 3 האליפויות של ראיי), חזר לביקור מהסופרבייק הבריטי על גבי הקוואסאקי של קבוצת פוצ'טי. גינטולי מסיים את המרוצים במקומות 6 ו-8 בהתאמה – הישג נאה למדי.

צ'אז דיוויס
צ'אז דיוויס

– שני מרוצים בשני ימים שונים, בשניהם הונף דגל אדום בהקפה הראשונה מתוך 20, בשניהם חזרו הרוכבים לזינוק נוסף לעוד 19 הקפות. מה הסיכויים?

– גם בקטאר, המרוץ האחרון לעונה שיתקיים בסופ"ש הבא, לא ניצח ראיי מעולם. רק אם ינצח שם את 2 המרוצים האחרונים של העונה – ישבור את שיא הנקודות לעונה (552 נקודות) שבו מחזיק קולין אדוארדס מאז עונת 2002. האם יצליח ראיי לשבור שיא נוסף?

ג'ונתן ראיי
ג'ונתן ראיי

תוצאות הסבב ה-12, חרז

מקצה 1

 1. ג'ונתן ראיי
 2. צ'אז דיוויס
 3. טום סייקס

מקצה 2

 1. ג'ונתן ראיי
 2. מרקו מלאנדרי
 3. צ'אז דיוויס

טבלת האליפות בתום סבב מספר 12

 1. ג'ונתן ראיי, קוואסאקי, 506 נק'
 2. טום סייקס, קוואסאקי, 363 נק'
 3. צ'אז דיוויס, דוקאטי, 363 נק'
 4. מרקו מלאנדרי, דוקאטי, 301 נק'
 5. אלכס לואז, ימאהה, 226 נק'
חרז הסתיים, נתראה בסבב האחרון בקטאר
חרז הסתיים, נתראה בסבב האחרון בקטאר

הסבב האחרון לעונת 2017 יתקיים בקטאר בסוף השבוע של ה-4.11.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Honda-CRF450L-Launch-019

חדש בארץ: הונדה CRF450L

ה-CRF450L, הדו-שימושי הקרבי של הונדה הבנוי על-בסיס ה-CRF450R, הגיע ארצה; המחיר: 68 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO