דף הבית / טיולים / דרך במבחן: סיבוב מכתשים
SAMSUNG CAMERA PICTURES

דרך במבחן: סיבוב מכתשים

מסלול טיול מיוחד הכולל את המכתש הקטן והמכתש הגדול, כבישים מפותלים ברמות שונות ונוף מדברי יפהפה

על מסלול הטיול רכבנו עם מועדון אופנועי הכביש של ק.ט.מ

תקציר: מסלול היקפי של כ-250 ק"מ (כ-400 ק"מ אם מגיעים מתל-אביב) הכולל נופי מדבר יפים ומרתקים, כולל המכתש הקטן והמכתש הגדול, כבישים מפותלים ברמות שונות, ושתי פנינות אספלט – מעלה העקרבים והעלייה מהמכתש הגדול לירוחם.

המסלול מתחיל ומסתיים בתחנת הדלק 'אלון' במחלף דבירה, כ-1.5 דרומית למחלף בית קמה על כביש 40. בחרנו לרכב אותו עם כיוון השעון כדי להיכנס לרוח המסלול בהדרגתיות ולקבל את שני הכבישים המרתקים ביותר בטיול לקראת סופו, אולם ניתן לרכב אותו בשני הכיוונים.

העונות המומלצות לרכיבה במסלול זה הן סוף הסתיו עד אמצע האביב, שכן אז מזג האוויר עשוי להיות נעים ונוח. בעונה החמה הטמפרטורה בחלקים מהמסלול עלולות לחצות את רף ה-40 מעלות, וזה כמובן פחות נעים וגם פחות בטיחותי.

את המסלול הזה רכבנו על-גבי ק.ט.מ סופר-אדוונצ'ר 1290 – אחד מהפרטנרים המשובחים לטיולים מהסוג בזה. חזק וגמיש, נוח להפליא – גם בהרכבה, עם מיגון רוח ועם שפע מערכות אלקטרוניקה בטיחותיות ומפנקות.

מתחילים ברגוע - כאן כבר על כביש 25 בדרך לצומת הערבה
מתחילים ברגוע – כאן כבר על כביש 25 בדרך לצומת הערבה

המסלול – מתחילים ברגוע

מתחנת הדלק של דבירה נרכב מזרחה על כביש 325 כ-15 ק"מ, עד לחיבור עם כביש 358. קטע כביש זה יכניס אתכם לאווירת הטיול, עם פיתולים עדינים ונוף חקלאי דרומי פסטורלי. נפנה דרומה על 358 עד למפגש עם כביש 31, שם נפנה מזרחה לכיוון צומת שוקת.

מכאן ממשיכים על כביש 31 עד ערד. כביש 31 עובר בשנים האחרונות שיפוץ מסיבי, והוא ממש לקראת סיום. נכון להיום רוב הכביש בעל 2 נתיבים לכל כיוון עם גדר הפרדה לכל אורכו. בקטע קצר שמתחיל בצומת שוקת מזרחה עדיין מתבצעות עבודות ועל כן יש לרכב בזהירות יתרה. בכלל מומלץ לרכב על כביש 31 בזהירות יתרה, בשל האוכלוסייה המקומית שבחלקה אינה מקפידה על כללי הנהיגה.

בערד ניתן לעצור להפסקת קפה קצרה, ומכאן נמשיך לכביש ערד-סדום, שעליו כבר כתבנו ב'דרך במבחן' בעבר. התחנה הבאה היא תחנת הדלק של עין חצבה בצפון הערבה, ומערד ניתן להגיע אליה בשתי דרכים: הראשונה היא כל כביש ערד-סדום עד צומת זוהר בדרום ים המלח, ומשם דרומה על כביש 90 עד לעין חצבה – אפשרות המועדפת על חולי גז שרוצים לנצל את כביש סדום ערד הקלאסי. החיסרון: יותר זמן על כביש 90, מה שמגדיל את הסיכוי למפגש עם ניידת 'דבורה' שמודדת מהירות (המהירות המותרת בקטע זה של כביש 90 היא 90 קמ"ש). האפשרות השנייה היא לפנות ימינה (דרומה) בצומת חתרורים (7 ק"מ מהיציאה מערד) לכביש 258, ולרכב על כביש יפה זה כ-22 ק"מ עד לצומת על כביש 25, שם נפנה שמאלה (מזרחה) ונרד את הפיתולים של כביש 25 עד לצומת הערבה והמפגש עם כביש 90. היתרון: כבישים יפים ופיתולים מהנים. החיסרון: יותר מדי משאיות. אנחנו, אגב, בחרנו באפשרות השנייה.

נמשיך דרומה על כביש 90 ברכיבה מנהלתית של מקסימום 110 קמ"ש (זהירות מניידות 'דבורה'!) עד לתחנת הדלק של עין חצבה, שם נעצור לתדלוק וארוחת בוקר קלה.

הרכיבה לכיוון מעלה העקרבים
הרכיבה לכיוון מעלה העקרבים

הדובדבן – מעלה העקרבים והמכתש הגדול

מתחנת הדלק של עין חצבה נחזור צפונה על כביש 90 כ-1.5 ק"מ, עד לצומת עם כביש 227, שם נפנה שמאלה (מערבה) ונתחיל ברכיבה על אחד הכבישים היפים בארץ. נהנה מכביש יפהפה ונוף מדברי למרחק של כ-15 ק"מ, עד שנתחיל לטפס במעלה העקרבים.

מעלה העקרבים הוא דרך מתפתלת הנמצאת דרומית למכתש הקטן. הוא נסלל בשנת 1927 ושימש עורק תחבורה מרכזי עד לסלילת כביש 40 בשנת 1956. בשנת 1950 הוא נסלל מחדש, ובשנת 1954 אירע בו פיגוע ירי שבמהלכו מסתננים ערבים ירו באוטובוס 'אגד' ורצחו 11 יהודים. בקצהו העליון של הכביש יש אנדרטה לזכר 'מבצע ערבה' שבמסגרתו סלל חיל ההנדסה את הכביש מחדש, ומעל לאנדרטה ישנו מצפה שבו לוח זיכרון לנרצחי הפיגוע. זוהי נקודה מצוינת לעצור לתצפית ומורשת.

כביש מעלה העקרבים הוא מפותל מאוד, מלא סרפנטינות צפופות, אין בו גדר בטיחות אלא חביות מלאות עפר, והוא כמעט ואינו מתוחזק משנת 1967 ועד היום בשל הטלת אחריות הדדית של כמה גורמים שמתנערים מהכביש. האספלט שבור ומלא טלאים ולכל אורכו יש עפר וחצץ, ועל כן זהו לא כביש לגז ובדיקת מגבלות אלא לטיול נינוח והתפעלות מהנוף המיוחד.

מעלה העקרבים - הדובדבן הראשון
מעלה העקרבים – הדובדבן הראשון

את כביש 227 נסיים בצומת עם כביש 206, שם נפנה שמאלה ואחרי כ-2 ק"מ נפנה ימינה לדובדבן השני של הטיול – כביש 225. הכביש היפהפה הזה, שאורכו כ-15 ק"מ, חוצה את המכתש הגדול (מכתש חתירה) ומסתיים בעיירה ירוחם. זהו כביש יפהפה, גם הוא עם נוף מדברי מהמם, והוא כולל את הירידה לתוך המכתש הגדול ולאחר מכן העלייה ממנו לירוחם.

איכות האספלט כאן טובה משמעותית מזו במעלה העקרבים והאחיזה לרוב מצוינת, אולם גם את הכביש הזה פחות מומלץ לנצל לגז, בעיקר בשל העפר והחצץ שעלולים להפתיע בפניות. העלייה מהמכתש הגדול לירוחם זה אחד מקטעי הכביש היותר מהנים, וחבל שהוא כל-כך קצר. אם נהניתם ממנו, רדו את הקטע ועלו אותו שוב. לא תתאכזבו.

כמו הסטלביו, רק בקטן ועם אספלט ישראלי
כמו הסטלביו, רק בקטן ועם אספלט ישראלי

הסיום – רכיבה מנהלתית לדבירה

בירוחם מסתיים החלק היותר מעניין של המסלול, ומכאן נחזור לתחנת הדלק בדבירה על כביש 224 מירוחם ועד לצומת הנגב, שם נעלה צפונה על כביש 40 דרך עוקף באר-שבע ועד לסיום בתחנת הדלק של דבירה. מכאן ברכיבה מנהלתית הביתה.

אנחנו ממליצים לנצל את הימים של סוף הסתיו ותחילת החורף, כשמזג האוויר עדיין נוח, כדי ליהנות ממסלול מיוחד ולא שגרתי הכולל כמה מפלאי הארץ הזו – המכתש הגדול והמכתש הקטן, להתענג על נוף מדברי שאינו רחוק מדי ממרכז הארץ, וגם מכמה כבישים שכל רוכב צריך לסמן עליהם 'וי'.

רכיבה מהנה.

מסלול הטיול במפת גוגל

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

קאגיבה W4

נוסטלגיה: קאג'יבה W4 – קרוס איטלקי

ה-W4 של קאג'יבה היה קרוס נוסף שביקר בישראל במהלך שנות ה-90 ולא השאיר הרבה חותם על תחום ה-50 סמ"ק למרות מראה וממדים של אופנוע גדול

3 תגובות

  1. Avatar

    הי,
    איך אפשר ללהוציא לינק למסלול הטיול הנ"ל כדי שאני אוכל להעלות את המסלול על הסלולרי שלי ?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן