דף הבית / חדשות / הארלי חושפת את ה-One – הדגם הראשון בחטיבת החשמל
LiveWire_2021_Wht_001

הארלי חושפת את ה-One – הדגם הראשון בחטיבת החשמל

הארלי דיווידסון הקימה חטיבה חשמלית חדשה בשם LiveWire אשר תאגד את כל הכלי החשמליים בתוכה; ה-One הוא הדגם הראשון במשפחה

השם LiveWire מוכר לנו כאופנוע החשמלי הראשון של הארלי דיווידסון, והוא גם שם החטיבה החשמלית החדשה בחברה האמריקאית, כאשר הדגם הרשמי הראשון – One (אחד או ראשון) – הוצג עם אותו המראה ואותם הנתונים בדיוק, אך עם מחיר נמוך משמעותית מבעבר.

האופנוע החשמלי הראשון של הארלי דיווידסון – ה-LiveWire – הוצג בשנת 2019, בתקופה שבה בהארלי האמינו שנכון עבורם לצאת מגבולות הגזרה של אופנועי הקאסטום והקרוזר המוכרים. הדגם הציג טכנולוגיה, אלקטרוניקה ומכניקה מתקדמות, והוא זכה לביקורות טובות, אך לא שיפר את המאזנים הכספיים של הארלי דיווידסון. אלו נקטו בחישוב מסלול מחודש והקימו תחת שם הדגם חטיבה חשמלית חדשה, שלא תהיה ממותגת יותר בראשי התיבות של הארלי דיווידסון.

הארלי דיווידסון LiveWire One
הארלי דיווידסון LiveWire One

הדגם הראשון הוצג ביום ו' האחרון, וזהו גם שמו – One. העיצוב הוא אותו העיצוב כמו של הדגם הנוכחי, רק שכאן הצבעים הם שחור או לבן. גם הנתונים דומים עם הספק מרבי של 105 כ"ס ו-12 קג"מ. משקל האופנוע כ-256 ק"ג (מעט יותר, ככל הנראה בגלל שימוש ברכיבי מנוע פחות קלים לטובת חיסכון במחיר), סוללת האופנוע מסוג ליתיום עם 12.8V , 24Wh, 120A. שלדת ה-LiveWire עשויה מאלומיניום עם בולמי שוואה מלפנים ומאחור – SFF-BP 43 מ"מ מפנים ו-BFRC-lite מאחור – שניהם עם כיוונים מלאים.

עוד נתונים דומים הם טווח הרכיבה, שעל-פי הארלי יספיק לכ-235 ק"מ בתוך העיר וכ-150 ק"מ ברכיבה משולבת. טעינת הסוללה הריקה ל-100% תיקח שעה בלבד עם מטען מהיר או לילה שלם בחיבור ביתי. תאוצה ל-100 קמ"ש נמדדת ב-3 שניות, והמהירות המרבית תעמוד על כ-180 קמ"ש.

ה-LiveWire מצויד בחבילת אלקטרוניקה מכובדת מאוד. ראשית יש יחידת IMU למדידת אינרציה, ובהמשך ישיר יש בקרת אחיזה מתקדמת ומערכת ABS לפניות. אבל בנוסף, האופנוע החשמלי של הארלי דיווידסון מציע אפשרויות חיבור ושליטה מתקדמות מאוד דרך מסך ה-TFT והאפליקציה הייעודית לסמארטפון. מעבר לשיחות, הודעות, שמיעת מוזיקה והוראות ניווט, האפליקציה גם תעדכן את הרוכב בנתוני הסוללה – כמו טווח רכיבה, אחוז קיבול נותר בסוללה, זמן טעינה וכו'. יחידת ה-GPS הפנימית של האופנוע גם תאפשר לרוכב לעקוב אחרי האופנוע במקרה שנגנב, וכן לתת לרוכב התראות כאלה ואחרות על נגיעה באופנוע.

ההבדל היחיד והעיקרי הוא מחיר מוצהר בארצות הברית של 21,999$ לעומת 29,799$ של ה-LiveWire. אין כרגע מידע כרגע לגבי הגעת ה-One לישראל או אירופה.

LiveWire_2021_Wht_007

LiveWire_2021_Wht_005

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן