דף הבית / חדשות / MotoGP: מנצח שמיני העונה במיזאנו
motogp003

MotoGP: מנצח שמיני העונה במיזאנו

רוסי רוכב חזק ונראה שהוא שולט לחלוטין במיזאנו, אבל אז בא אחד פדרוסה - ושובר את שיא המנצחים לעונה

לשבעת הרוכבים שניצחו העונה מרוץ מצטרף במיזאנו אדריאטיקו דני פדרוסה, ובכך הוא עוזר לקבוע שיא חדש של 8 מנצחים שונים בעונה אחת. מזג האוויר לא שיחק תפקיד במיזאנו והשמש זרחה לכל אורכו של הסבב. התאמה מושלמת של הצמיג הקדמי לרוכב ולאופנוע עזרה לפדרוסה לעמוד בראש הפודיום.

הפודיום במיזאנו - רוכב שמיני שמנצח השנה
הפודיום במיזאנו – רוכב שמיני שמנצח השנה

לורנזו כבש את עמדת הפול כשהוא עוצר את השעון על 1:31.868 וקובע שיא מסלול אבסולוטי לאופנוע. רוסי מדרג שני כשהוא נותן את הכל לאחר הקפה פסולה שבה הוא חורג מתחומי המסלול המותרים. שלישי מדרג ויניאלס על הסוזוקי, שלרוב מתקשה באחיזה בטמפרטורת מסלול גבוהה. רביעי מרקז ושמיני פדרוסה. מפתיע במקום החמישי בדירוג הוא מיקלה פירו, רוכב המבחן של דוקאטי שמחליף את אנדראה יאנונה. זה האחרון סדק חוליה בעמוד השדרה כשהתרסק באימון החופשי הראשון. הדירוג לא עשה חסד עם צמד רוכבי קבוצת המפעל של הונדה – מרקז ופדרוסה, שבמהלך האימונים הראו פוטנציאל לקצב מרוץ מהיר.

ככה זה התחיל
ככה זה התחיל

השורה הראשונה על הגריד מזנקת היטב. כך גם השורה השנייה, ורבים מהרוכבים שומרים על מיקומם. פדרוסה מזנק מהמקום השמיני היישר אל המקום השישי, והיה משפר עוד יותר ללא רצף הפניות ההדוק מיד בתחילת ההקפה. לורנזו, שזינק מפול פוזישן, מצליח לזכות בהולשוט כשהוא יוצא ראשון מפנייה 1. רוסי מאבד מקום לויניאלס, שסוגר את הקו הפנימי לרוסי בפנייה 1 רק בשביל לגלות שביציאה רוסי ממוקם על הקו הפנימי לפנייה 2. רוסי ממהר לסגור את הפער על לורנזו. בשנים עברו, לורנזו היה נעלם אל האופק ומשאיר לשאר הרוכבים להתקוטט מאחור. לא ב-2016. רוסי נצמד ללורנזו במהלך ההקפה הראשונה ומלווה אותו עד לכניסה לפנייה 14 בהקפה השנייה. רוסי נכנס לפנייה אגרסיבי, ובסוג של בלוק-פס הוא מכריח את לורנזו לזקוף את האופנוע ולוותר על המקום. מרקז מנסה לעקוף את ויניאלס מספר פעמים, כשבהקפה הרביעית הניסיון צולח. ויניאלס, שאיבד מומנטום, מאבד מקום גם לדובי ונסוג משלישי לחמישי תוך מספר פניות, ומקום נוסף לפדרוסה הקפה אחת לאחר מכן.

ולנטינו רוסי במרוץ הביתי שלו
ולנטינו רוסי במרוץ הביתי שלו

החוד מתייצב כשבראש רוסי מוביל על לורנזו ב-0.8 שניות ומרקז מפגר אחרי לורנזו בזמן זהה. פדרוסה ברביעי נכנס לקצב, והחל מההקפה ה-12 הוא קובע זמני הקפה מהירים משל מרקז, לורנזו ורוסי ומתחיל לצוד אותם לפי הסדר. מרקז נופל לידי פדרוסה בהקפה ה-14. פדרוסה אולי מתקשה בדרייב ביציאה מפנייה 10, אבל הוא מנצל את הצמיג הקדמי הרך כדי לצבור מהירות מסחררת ברצף פניות ימניות שמאפשרת לו עקיפה קלה בימנית ההדוקה בפנייה 14. פדרוסה נח הקפה בודדת ואז מבצע את אותו התרגיל ללורנזו.

מיזאנו צהובה!
מיזאנו צהובה!

פדרוסה מהיר מרוסי, ותוך מספר הקפות הוא כבר על זנבו. רוסי במאמץ אחרון מנסה להגביר קצב, אבל פדרוסה מוכיח חיבור מושלם למישלין הרך בחלקו הקדמי של ה-RCV213V. הוא משיר מעליו עונה בינונית, ובפנייה הרביעית בהקפה ה-22 נדחף לרוסי בקו הפנימי. מגע נוצר בין שני הרוכבים, כשבסופו פדרוסה ראשון ורוסי שני. רוסי מנסה עוד פעם אחת ומגלה שהעונה מיזאנו שייכת לפדרוסה, שחוצה את קו הסיום כשלוש שניות לפני רוסי. את הפודיום סוגר לורנזו, ומרקז מסיים רביעי.

הופה! פדרוסה נכנס לרוסי בפנימי!
הופה! פדרוסה נכנס לרוסי בפנימי!

צמיגים לא היו הימור גדול במיזאנו. בחלקו האחורי של האופנוע הותקן צמיג בינוני אצל כל הרוכבים. מרבית הרוכבים בחרו בדרגת קושי בינונית גם לצמיג הקדמי. לרוסי ולורנזו זה עבד היטב. מרקז, ויניאלס ואלייש אספרגרו בחרו בצמיג קדמי קשה. אלייש התרסק, בעוד מרקז וגם ויניאלס, שהעדיפו את העמידות שמספק צמיד קדמי קשה על חשבון הזריזות, סיימו רביעי וחמישי. פדרוסה ומיקלה פירו היו היחידים שבחרו לרכב על צמיג קדמי רך. לפדרוסה קל המשקל, בעל סגנון רכיבה רך ושוטף, לא הייתה בעיה לשמור על צמיג רך לאורך המרוץ כולו ולנצל את זריזות הפנייה שצמיג כזה מאפשר על מנת לייצר קצב מרוץ מהיר משל מתחריו.

פדרוסה - צמיג קדמי רך, מתאים בדיוק לאופי הרכיבה שלו
פדרוסה – צמיג קדמי רך, מתאים בדיוק לאופי הרכיבה שלו

רוסי מסיים שני ומצמצם את הפער ממרקז ל-43 נקודות. לורנזו מסיים במקום השלישי פעם שנייה מתוך שבעת המרוצים האחרונים. מרקז שוב אינו מנצח, אבל מסיים קרוב מספיק לרוסי ולורנזו. המרוץ לאליפות אינו משתנה מהותית במיזאנו, ואחרי 13 מרוצים, כשנותרו עוד 5 לתום העונה, נראה כי רק תקלה חמורה של מרקז תמנע ממנו את הכתר. רוסי זקוק לחצי נס ולתקלה של מרקז, ולורנזו נראה כמי שאיבד כל סיכוי להגן על התואר.

רוסי מודה לקהל הביתי הרב
רוסי מודה לקהל הביתי הרב

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-13

  1. מארק מרקז, הונדה, 223 נק'
  2. ולנטינו רוסי, ימאהה, 180 נק'
  3. חורחה לורנזו, ימאהה, 162 נק'
  4. דני פדרוסה, הונדה, 145 נק'
  5. מאבריק ויניאלס, סוזוקי, 136 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_500_SE_GN1_ACT__1_

חדשים בארץ: קוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500

הקוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500 הגיעו ארצה בגרסאות רגילות ו-SE; המחירים - 44 עד 47 אלף ש"ח; אירוע ההשקה בשישי הקרוב במטרו שופ תל-אביב

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן