דף הבית / חדשות / MotoGP: מרפי משתולל בארגנטינה
_g206282

MotoGP: מרפי משתולל בארגנטינה

כל פרמטר שעלול היה להשתנות ולהשפיע על הרוכבים אכן השתנה בארגנטינה; מרוץ מטורף

מרפי ב-MotoGP. כל פרמטר שעלול היה להשתנות ולהשפיע על הרוכבים אכן השתנה בארגנטינה. זה התחיל בעלייה למסלול באימון החופשי הראשון כשצמיגי המישלין והאלקטרוניקה האחידה הופכים את המידע שנצבר בשנתיים האחרונות לכזה שאבד עליו הכלח. מרקז מתחבר מיד לאופנוע ולמסלול. הימאהה לא מוצא את מקומו כלל. רוסי ממוקם במרכז העשירייה, אבל שאר רוכבי ימאהה הרחק מאחור כשלורנזו ממוקם 14 בתום היום הראשון. ביום שבת לורנזו מוצא את הקצב הנחוץ ורוסי נמנע ממבוכה גדולה כשהוא מקדים את מילר ב-44 מאיות השנייה ומשתחל בקושי למקצה הדירוג הקובע Q2.

לורנזו - מתרסק
לורנזו – מתרסק

והתנאים משתנים. סקוט רדינג רוכב דוקאטי בקבוצת פרמאק, סובל מבעיית צמיגים במהלך אימון חופשי 4. מונף דגל אדום ועמו עולה ומרחף סימן שאלה לגבי עמידות צמיגי מישלין לאורכו של מרוץ שלם בן 25 הקפות.

והתנאים משתנים שוב כשרוסי ולורנזו מוצאים את הנחוץ במקצה הדירוג Q2, אבל גם הם לא יכולים להקפה של מרקז שקובע 1:39.411 דק' לעמדת הפול.

שאלת הצמיגים נפתרת בסגנון של פיליפ איילנד 2014 – המרוץ מוגדר דגל לדגל מנדטורי. המרוץ מקוצר ל-20 הקפות במקום 25, והרוכבים מחויבים להחליף אופנועים בין ההקפה התשיעית להקפה האחת עשרה.

יאנונה - מרסק
יאנונה – מרסק

וביום המרוץ מזג האוויר משתנה. הטמפרטורה צונחת בכ-10 מעלות יחסית לימי האימון וגשם יורד על המסלול. מרוץ ה-Moto3 היה רטוב, ה-Moto2  יבש וכך גם ה-MotoGP, אבל האחיזה המשתנה בין אספלט יבש בקו המרוץ לאספלט לח סמוך לקו המרוץ גובה מחיר מהרוכבים.

לורנזו מזנק היטב ונכנס ראשון לפנייה 1 תוך שהוא מנצל זינוק פרוע של יאנונה שפוגע במרקז ודוחק את פדרוסה החוצה. ללורנזו יהיה זה הרגע החיובי הבודד במרוץ. כבר במהלך ההקפה הראשונה לורנזו מאבד חמישה מקומות, ובהקפה השישית הוא מאבד את הקדמי בפנייה 1 ומסיים את המרוץ. אפס נקודות לאלוף המכהן. רוסי שעולה לווילי בזינוק מתאושש, וכך גם מרקז. דובי מנצל את מנוע הדוקאטי בישורת האחורית ומוביל את המרוץ למשך מספר הקפות. רוסי ומרקז מתקוטטים על המקום השני ומאפשרים לווינאלס ויאנונה להפוך את החוד משלישייה לחמישייה, רק שבחציו הראשון של המרוץ מרקז ורוסי מהירים מכולם. מרקז ימשיך ויהיה מהיר עד לניצחון.

רוסי - מרוצה
רוסי – מרוצה

וינאלס ויאנונה ראשונים להיכנס לפיטס. הקפה אחריהם יעשו זאת גם מרקז, רוסי ודובי. ביציאה למסלול טיטו רבאט משתחל בין מרקז לרוסי ומכריח את האחרון לשנות מעט את הקו. רוסי מתקשה לרכב על צמיגים קרים ובלמי קרבון שאינם בטמפרטורת עבודה, אבל בעיקר מתקשה לרכב על אופנוע מספר 2 שלו בקצב שבו רכב על אופנוע מספר 1. קצב הרכיבה של רוסי מאפשר לוינאלס ולצמד רוכבי דוקאטי לסגור עליו. וינאלס מאבד את הקדמי בפנייה 1 ומתרסק. דובי ויאנונה ישאירו את רוסי מאחור במקום הרביעי, כשדובי עושה זאת בעקיפת מלאכת מחשבת בפנייה 5 הקפה בודדת לסיום תוך ניצול ניסיון עקיפה של יאנונה חמום המוח על רוסי. רוסי עוד ינסה את מזלו מול יאנונה, אך ללא הצלחה.

דובי - דוחף
דובי – דוחף

בהקפה האחרונה יאנונה עושה את מלאכת המרוץ עבור רוסי. הקפה אחרונה, פנייה אחרונה וייצרו של יאנונה גובר עליו. הוא נכנס הרבה יותר מדי מהר בקו פנימי לדובי, מאבד את הקדמי, מחליק בלואו-סייד ולוקח עמו את דובי.

מרקז ראשון ואחריו רוסי, כשבמקום השלישי פדרוסה משום מקום. דובי עוד דוחף בריצה את הדוקאטי המת אל מעבר לקו הסיום וזוכה בשלוש נקודות אליפות כשהוא מסיים 13 ואחרון.

לורנזו, שהחל את העונה בקלאסה, מוצא את עצמו מפגר אחרי מרקז ב-16 נקודות, רוסי ב-8 נקודות ופדרוסה בשתי נקודות. בעוד שבוע בדיוק הרוכבים עולים לרגל למסלול באוסטין הידוע בכינויו 'Marquez land', כשמארק מרקז מנצח בכל שלושת המרוצים מאז החלו להתחרות באוסטין ב-2013.

מרקז - מחייך
מרקז – מחייך

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

KARIBOU (1)

מודעה: קריבו הרפתקאות אופנועים בעולם

קריבו הרפתקאות אופנועים מציעה טיולי אופנועים ייחודיים ברחבי העולם בכמה סגמנטים ובגישה קצת שונה - החל מהמסלול, דרך המלונות והמסעדות, ועד האווירה הכללית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן