דף הבית / חדשות / ב.מ.וו: ה-R 1300 GS מתחיל במכירה מוקדמת
BMW-R1300GS-2024-016

ב.מ.וו: ה-R 1300 GS מתחיל במכירה מוקדמת

דלק מוטורס מתחילה במכירה המוקדמת של ה-R 1300 GS החדש, שיגיע ארצה בסוף חודש ינואר; המחירים: החל מ-177,500 ש"ח

דלק מוטורס, יבואנית ב.מ.וו לישראל, מתחילה בימים אלו במכירה המוקדמת של ה-R 1300 GS – הגרסה האחרונה של האדוונצ'ר-בוקסר האייקוני שחוגג 40 שנה ואשר הוצגה בחודש ספטמבר האחרון.

ה-R 1300 GS הוא אופנוע חדש לחלוטין, שכאמור הוצג בסוף חודש ספטמבר האחרון, והוא לוקחת את קונספט הב.מ.וו-בוקסר-אדוונצ'ר הוותיק צעד נוסף קדימה – גם טכנולוגי וגם מכאני. מנוע ה-1,300 סמ"ק החדש מפיק 145 כ"ס ו-15.2 קג"מ, הוא כולל את מנגנון תזמון השסתומים המשתנה ShiftCam, והוא כמובן נתמך בכל מערכות האלקטרוניקה והבקרות המודרניות של ב.מ.וו.

השלדה נשארה בתצורה של שני חלקים, כאשר החלק המרכזי מפלדה, בעוד האחורי הוחלף לאלומיניום קל משקל. ספיגת הזעזועים נעשית כמיטב המסורת דרך בולמי הטלהלבר מלפנים והפרהלבר מאחור אשר מתחדשים ומוסיפים את המילה 'EVO' לשמם. מהלכי הגלגלים נשארו זהים ועומדים על 190.5 מ"מ מלפנים ו-200 מ"מ מאחור, וניתן לבחור חישוקים יצוקים לטובת מי שלא יבחר לרדת לשטח וחישוקי שפיצים לאמיצים שכן ירדו.

מערכת המתלים החשמליים ESA מהדור האחרון, שמכוונת אוטומטית את עומס הקפיץ בבולם האחורי ואת השיכוכים, שינתה את שמה ל-DSA (ר"ת Dynamic Suspension Adjustment), והיא משנה את התגובות בהתאם למצב ניהול המנוע הנבחר וגם ניתנת לכיוון נפרד דרך יחידת השליטה. ניתן לבחור כאופציה בבקרת גובה אופנוע אדפטיבית (מוריד גובה בעמידה ברמזור לדוגמה או בתנועה איטית) ובולמים ספורטיביים וקשיחים יותר המעלים את מהלך הגלגל ב-20 מ"מ ומתאימים גם לרוכבים הבוחרים קונפיגרציית שטח.

ב.מ.וו R 1300 GS - דור חדש ל-2024
ב.מ.וו R 1300 GS – דור חדש ל-2024

ניהול המנוע מגיע כסטנדרט עם ארבעה מצבי רכיבה: כביש, גשם, אקו ואנדורו, כשלארץ מגיעה גם חבילת 'פרו' שמוסיפה עוד שלושה מצבים – דינמיק, דינמיק פרו ואנדורו פרו, המאפשרים לכוון בנפרד את בקרת האחיזה, בקרת הווילי, בלימת המנוע ותגובת המצערת. יש מערכת ABS להטיה עם אפשרות לבטל את ה-ABS על הגלגל האחורי. מערכת הבלימה משולבת, כלומר לחיצה על הידית בלימה מפעילה גם את הבלם האחורי, כמו-גם לחיצה על הבלם האחורי שמפעילה את הבלם הקדמי.

ב.מ.וו מצטרפים למועדון הרדאר, עם רדאר קדמי המשמש גם להתראה בעת התקרבות לעצם במהירות וגם משמש לבקרת השיוט האדפטיבית, אשר יודעת גם לבלום את האופנוע כאשר מתקרבים במהירות לעצם מלפנים בעת שיוט. ישנה גם מערכת המתריעה על סטייה מהנתיב. אלו, יחד עם ההתרעה על עצמים המתקרבים מאחור וכאלה הנמצאים בנקודות המתות של הרוכב ומנוטרות על-ידי רדאר אחורי, משוקפות על המראות.

יש גם פנסי LED היקפיים, כולל אורות אוטומטיים ליום וללילה, בקרת שיוט, חימום לידיות הרוכב, ניטור לחץ אוויר בגלגלים, מפתח קרבה, וכן מסך TFT בגודל "6.5 עם סגנונות מסך שונים ונתונים רבים, המתממשק לטלפון הסלולרי ולמערכת התקשורת שבקסדה ומציע גם ניווט לפי חיצים. אפליקציית הרוכב מאפשרת לקבל נתונים על מועדי טיפולים, התראות על בעיות, מצב טעינת סוללת הליתיום, מצב הדלק במיכל וטווח רכיבה משוער שנותר ומספר הקילומטרים אותו עבר האופנוע. יש גם אפשרות ליצירת קשר עם גורמי חירום במקרה שמזוהה תאונה או נפילה, אך מערכת זו לא פעילה בישראל.

ה-R 1300 GS מקבל עיצוב חדש ו'רזה' יותר בו הפנס הקדמי הא-סימטרי (והפוזל) מפנה את מקומות לפנס עגול יחיד ופסי DRL אלכסוניים היוצרים את האות 'X'. בב.מ.וו מדגישים כי הארגונומיה שופרה בדור החדש ויש אפשרויות לשינוי גובה בכידון, מושב ורגליות. כמובן שיש אופציות רבות לתוספות ואופציה לבחור חבילות אבזור שונות היישר מהיבואן המקומי.

המחירים:

  • ב.מ.וו R 1300 GS פיור: 177,500 ש"ח
  • ב.מ.וו R 1300 GS טרופי: 179,500 ש"ח
  • ב.מ.וו R 1300 GS טריפל בלאק: 179,500 ש"ח
  • ב.מ.וו R 1300 GS אנדורו: 185,000 ש"ח

אודות מערכת פול גז

מערכת פול גז
המשתמש של מערכת פול גז, ממנו אנו מפרסמים ידיעות כלליות.

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

תגובה אחת

  1. Avatar

    לדעתי המחירים זולים מידי!!!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן