דף הבית / חדשות / סופית: תבוטל קטגוריית האופנועים במרוץ פייקס פיק
Ducati-SF-V4-Prototype-002

סופית: תבוטל קטגוריית האופנועים במרוץ פייקס פיק

לאחר הטרגדיה בשנת 2019 החליטו מארגני מרוץ הפייקס פיק לבטל למשך שנה את קטגוריית האופנועים ולשקול את המשך דרכה; כעת התקבלה החלטה סופית - לבטל לגמרי

מארגני מרוץ הפייקס פיק המפורסם בארצות הברית החליטו לבטל באופן מוחלט את קטגוריית האופנועים במרוץ אל העננים.

בשנת 2019 התרחשה תאונה טרגית בה נהרג קארלין דאן (בתמונה בראש הידיעה) – רוכב דוקאטי סטריטפייטר V4 שהתרסק בהייסייד פטאלי בפנייה האחרונה במסלול – ממש לפני קו הסיום. מיד לאחר מכן עלו הקולות לבטל את קטגוריית האופנועים, לאור החששות שעלו מהמארגנים וממתחרים. המסלול, שנסלל כולו בשנת 2011 (עד אז חלקו העליון היה שביל עפר) הגביר משמעותית את המהירות הממוצעת ואת רף הסיכון של המתחרים.

באותה התקופה המארגנים קיבלו החלטה לבטל את השתתפות האופנועים בשנת 2020 ולקיים דיונים שיקבעו את עתיד הקטגוריה לשנים הבאות. ההחלטה הרשמית שהתקבלה היא לבטל סופית את השתתפות הדו-גלגליים באירוע המפורסם. היסטורית, דו-גלגליים השתתפו במרוץ רק 41 פעמים (שנים) מתוך 97 האירועים שהתרחשו עד כה – 42% מכלל שנות המרוץ – כך שההחלטה לא מפתיעה ולא צפויה לטלטל יותר מדי את ספרי ההיסטוריה.

מרוץ הפייקס פיק מתקיים בהר בקולורדו, ארצות הברית, הנושא את השם הזה. המרוץ התחיל בשנת 1916 כאשר המשתתפים כיסו 20 ק"מ ו-156 פניות עד לפסגה. עד שנת 2011 המתחרים התמודדו גם עם אספלט וגם עם שביל כורכר לא סלול, אך מאז סללו את כל הדרך לפסגה והקלו במידה את בחירת הסט-אפ והצמיגים שצריכים לתת מענה רק למשטח מסוג אחד. עם השנים הפך המרוץ הנישתי והמסוכן הזה לנקודת ציון עבור יצרנים ומתחרים גלובליים שבאים להתמודד עם שינוי גובה של מעל 1,500 מטרים, הטיפוס, האוויר הדליל, הפניות החדות, התהום התלולה והאתגר של כיבוש ההר.

קרלין דאן ניהל ולוג יומי בערוץ היוטיוב שלו, וכמו בכל טרגדיה – כל מילה שלו וכל חשש שלו מהסכנות במסלול מקבלות משמעות אחרת. צפו בארבעת הפרקים:

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

DesertX_DWP2022 _2__UC336332_Mid

דוקאטי תחשוף שישה דגמים חדשים

החל מסוף חודש ספטמבר ועד לתחילת חודש דצמבר יציגו בדוקאטי שישה דגמים שונים, בפורמט של ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO