דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: אוקטופוס – תושבת לטלפון הנייד
OsoPro-Octopus-006

ציוד במבחן: אוקטופוס – תושבת לטלפון הנייד

מנשא טלפון מדגם אוקטופוס של OsoPro, המיועד לכידון האופנוע, הוא מנשא איכותי ונוח לתפעול, כשיתרונו הגדול הוא בידוד מרעידות ומוויברציות והגנה על הטלפון הסלולרי מנזק

 • יתרונות: בולם זעזועים ומונע נזק לטלפון ולמצלמה, מסיבי מאוד, תפעול מהיר ונוח, מתכוונן 30 מעלות, התאמה לכל כידון וכמעט לכל טלפון, אופציה לטעינה אל-חוטית
 • חסרונות: עלול להיות מסיבי מדי
 • שורה תחתונה: מתקן איכותי לטלפון הסלולרי, עם תפעול נוח, ובעיקר מונע זעזועים לטלפון
 • מחיר: 349 ש"ח
 • יבואן: ברקום תקשורת

צפו בווידאו: התקנה ותפעול של מתקן לטלפון אוקטופוס

מה זה?

בתקופה האחרונה עלתה מאוד המודעות לנזק לטלפונים סלולריים בכלל ולמצלמות הסלולריות בפרט – בשל רעידות שאותן סופג הטלפון על מתקני הנשיאה הנפוצים על כידוני הדו-גלגלי. מצלמות מודרניות בטלפונים סלולריים בנויות משכבות של עדשות דקות במיוחד, וככל שהטכנולוגיה מתקדמת המצלמות הולכות וקטנות, וכפועל יוצא גם הופכות לעדינות יותר. רעידות מהכידון עלולות לגרום לסדרת העדשות לזוז ממקומן, והתוצאה תהיה איבוד המיקוד במצלמה. בנוסף, הרעידות עלולות לגרום לנזקים שונים למעגלים בטלפונים הסלולריים. מסיבה זו, מומלץ מאוד לרכוש מעמד אשר מבודד רעידות בין הכידון לבין הטלפון הנייד.

תושבת אוקטופוס של OsoPro היא תושבת חדשה, אשר בנויה עם מערכת בלימת זעזועים הכוללת 4 בולמי זעזועים המפרידים בין המשטח שעליו מונח הטלפון לבין המתקן עצמו המורכב על הכידון. התוצאה היא בידוד כמעט מוחלט מוויברציות ומרעידות, כשהטלפון מונח בתוך עריסה המתאימה לגודלו.

המתקן בנוי מהעריסה המבודדת עצמה, מחוליית חיבור ביניים, ומתושבת היושבת על הכידון או על המראה – כשיש 5 סוגים של תושבות – O לכידון רחב, U לכידון צר, L לחיבור למראה, ושני חיבורי הברגה 8 ו-10 מ"מ. על העריסה ועל תושבת הכידון / המראה ישנן כדוריות, וחוליית חיבור הביניים מתלבשת על שני הכדורים הללו וניתנת לכיוון. למתקן ניתן להוסיף גם משטח טעינה אלחוטית בעלות של 149 ש"ח.

מתקן לטלפון OsoPro Octopus
מתקן לטלפון OsoPro Octopus

תפעול וחוויית שימוש

ההתקנה על הכידון פשוטה ומהירה. ראשית יש לבחור את דגם התושבת לכידון מתוך חמישה דגמים אופציונליים – חיבור U לכידון אוניברסלי (2 גדלים), חיבור O לכידון אוניברסלי, חיבור L לתושבת מראה, ושני חיבורי תבריג 8 או 10 מ"מ שמתלבשים לתבריגים מוכנים על הכידון – כמו למשל תושבת מראה שלא בשימוש. אנחנו בחרנו בתושבת U אוניברסלית, והיא מתהדקת לכידון באמצעות 2 אומים, כשההתקנה דורשת מפתח 10 מ"מ. לאחר מכן יש לחבר את התושבת העגולה אל המנשא עצמו בעזרת 2 ברגים המסופקים בערכה, ואז להרכיב את החוליה המקשרת בין המנשא לבין תושבת הכידון, לחבר בין המנשא לבין תושבת הכידון, לכוון את המנשא לזווית המתאימה לתנוחת הרכיבה, ולהדק את ברז ההידוק. כל התהליך הזה לקח לנו דקות בודדות.

המנשא מתאים לרוב המכריע של הטלפונים הקיימים כיום בשוק, כשרוחב המנשא מתכוונן פעם אחת על-ידי 4 ברגים בגב המנשא, ואילו גובה המנשא מותאם לטלפון על-ידי קפיצים – ואלו הם גם הקפיצים אשר מחזיקים את הטלפון למקומו בתוך המנשא.

התפעול פשוט ונוח, כשכל מה שצריך לעשות זה לדחוף בעזרת הטלפון את שני התופסנים העליונים של המנשא כנגד כוח הקפיצים, ולהניח את הטלפון בתוך המנשא. פעולה זו מתבצעת בקלות על יד אחת, והיא מהירה ונוחה. מרגע זה הטלפון יושב בתוך המנשא כשהוא מעוגן אליו היטב בעזרת כוח הקפיצים, והוא מבודד לחלוטין מרעידות ומוויברציות בגלל מערכת הבולמים, הכוללת כאמור 4 בולמי זעזועים. נציין כי התושבת תופסת את הטלפון מחלקו העליון והתחתון – שם מופעל כוח הקפיצים – ולכן אין אפשרות ללחיצה על לחצני הצד של הטלפון כמו עוצמת השמע או כפתור ההדלקה והכיבוי.

בזמן הרכיבה המנשא יציב לחלוטין, כשהטלפון הסלולרי מבודד כמעט לחלוטין מזעזועים. זה גם ארבעת בולמי הזעזועים שנמצאים מתחת למנשא, וגם משטח הגומי שעליו יושב הטלפון ושמבודד גם הוא מרעידות. זה מבחינתו היתרון הגדול ביותר של האוקטופוס. היעדר הוויברציות גם מאפשר לטלפון להיות יציב ולמסך להיות ברור וקריא, כאמור ללא רעידות. בדקנו את המנשא גם במהירויות גבוהות וגם ללא מיגון רוח, ואין סכנה להתעופפות הטלפון מהמנשא כפי שכבר קרה לנו בעבר עם מנשאים פשוטים יותר. בנוסף, ניתן לתפעל את ברז ההידוק ואת החוליה המקשרת עם יד אחת, וכך לכוון את זווית המנשא בקלות ובשניות בודדות.

OsoPro-Octopus-008

סיכום ועלויות

האוקטופוס הוא מוצר איכותי הבנוי מחומרים איכותיים, כשיתרונותיו הגדולים הם תפעול נוח, בידוד כמעט מוחלט מרעידות, ואחיזה חזקה בטלפון כך שאין סיכוי שיעוף מהמנשא תוך כדי רכיבה. הוא מסיבי ותופס מקום על הכידון, אך בתמורה מקבלים מנשא שעוטף את הטלפון היטב ומחזיק אותו כך שאין סיכוי שיעוף תוך כדי רכיבה – גם אם אין מיגון רוח, למשל בנייקדים.

היתרון החשוב ביותר, כאמור, מעבר לתפעול הנוח, הוא הבידוד הכמעט מוחלט מרעידות. בתקופה האחרונה יש לא מעט עדויות על טלפונים שהתקלקלו כתוצאה מרעידות במתקן הכידון, בעיקר המצלמה שבטלפון, וגם לנו ניזוקה מצלמה בטלפון יקר. האוקטופוס אמור למנוע לחלוטין נזק לטלפונים ולמצלמות בשל הבידוד הכמעט מוחלט מרעידות.

מחירו של מנשא האוקטופוס עומד על 349 ש"ח. זה לא מחיר זול, אולם זהו מוצר איכותי הבנוי מחומרים איכותיים ומציע תפעול נוח, ובעיקר הגנה לטלפון הסלולרי.

נזהיר ונבקש מציבור הרוכבים שלא להשתמש בטלפון הנייד בזמן רכיבה – גם אם הוא יושב על מתקן ייעודי לכידון. 

OsoPro-Octopus-001

OsoPro-Octopus-002

OsoPro-Octopus-003

OsoPro-Octopus-007

OsoPro-Octopus-009

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

INNOVV H5 (5)

ציוד במבחן: מצלמת דרך ואקסטרים INNOVV H5 לקסדה

ה-H5 החדשה של INNOVV היא מצלמת דרך ואקסטרים באיכות גבוהה, עם מייצב איכותי ובממדים קומפקטיים ומשקל נמוך; הגרסה הישראלית עם 2 סוללות; ציוד במבחן

2 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  דומה מאוד ל Quick-Grip של RAM, גם בעלויות, וגם הוא הכי טוב שהיה לי.
  אהבתי את המגבילים, נראים כמו אצבעות של גורילה :)

 2. Avatar

  תגובה מגעילה שממחישה בדיוק למה המדינה שלנו נראית ככה. מי שרוצה להיות חזיר על חשבון הציבור שיעשה את זה במקום אחר!!! ממי שרוצה םה שינוי, הוא לא ייראה שקל

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן