דף הבית / חדשות / האי-מאן: האם גם הוא בסכנת ביטול?
TT20156

האי-מאן: האם גם הוא בסכנת ביטול?

תושבים מקומיים באי-מאן יוצאים כנגד מרוץ הרחובות המפורסם; האם גורלו יהיה כמו הפייקס פיק?

עיתון מקומי באי-מאן מדווח על כך שמועצת העיר דורשת לשנות את מסלול המרוץ לאור ההפרעות שהאירוע יוצר לעסקים ותושבים באי.

מרוץ ה-TT המפורסם של האי-מאן (הכל על המרוץ – כאן) מתקיים באי עוד משנת 1907, ומציב את הרוכבים על סף מוות בכל אחד מ-60 הק"מ שלו. המרוץ מספק את כמות האדרנלין הגבוהה ביותר בעולם המוטורי – הן למתחרים והן לצופים – אך זה גם מתבטא בכמות הרוגים גבוהה בכל שנה. מאות נהרגו על כבישי האי-מאן בשנים האלו, בין אם זה מקרב המתחרים ובין אם צופים שרכבו על אותם הכבישים או צפו מהצד ונפגעו. שבוע המרוץ או תקופת המרוץ, משום שמגיעים גם למבחנים באי, גם מקשה מאוד על התושבים מבחינת שגרת היום, למרות התלות הכלכלית בבאי האירוע.

עיתון מקומי פרסם שמועצת העיר ביקשה לשנות את המסלול, ובעיקר את המקטע שעובר בכביש הראשי של העיירה. הם מודעים לכך שזה יצריך סלילה של דרכים עוקפות. הכותב גם העלה את תסכולם של התושבים וציין שהאוכלוסייה מתרחבת וגדלה שם. האם זהו תחילתו של צמצום האירוע או שינויו?

אנו תקווה שגורלו לא יגיע לכך של הפייקס פיק, עוד אירוע 'חוץ-מסלולי' מפורסם שלא יכיל יותר את קטגוריית האופנועים. כל עוד אנחנו צופים מהצד – אין על האירועים האלה. נמשיך ונעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן