דף הבית / חדשות / דוקאטי מציגה: מולטיסטראדה V4 RS – סופרבייק-אדוונצ'ר
MY24_Ducati_Multistrada_V4_RS_024_UC565707_Mid

דוקאטי מציגה: מולטיסטראדה V4 RS – סופרבייק-אדוונצ'ר

דוקאטי חושפת את המולטיסטראדה V4 RS - גרסת קצה ספורטיבית של המולטיסטראדה V4 עם מנוע הפניגאלה V4, משקל נמוך ואלקטרוניקת סופרבייק

בדוקאטי חושפים גרסה נוספת של המולטיסטראדה – V4 RS, שלוקחת את הפלטפורמה לכיוון ספורטיבי עם מנוע ה-V4 של הפניגאלה V4, רכיבי סופרבייק, משקל נמוך ואלקטרוניקה מעולמות הספורט; ייוצר במהדורה מוגבלת ממוספרת.

המולטיסטראדה V4 RS הוא ככל הנראה המולטיסטראדה הספורטיבי ביותר שיוצר אי-פעם, והוא לוקח את קונספט המולטיסטראדה למחוזות הסופרבייק, בשבדוקאטי בוחרים בצמד האותיות RS בתאימות למונסטר S4 RS הספורטיבי מהעבר.

דוקאטי מולטיסטראדה V4 RS - המולטי הספורטיבי ביותר
דוקאטי מולטיסטראדה V4 RS – המולטי הספורטיבי ביותר

בראש ובראשונה המולטיסטראדה V4 RS מקבל את מנוע ה-V4 של הפניגאלה V4 – מנוע הדזמוסדיצ'י סטרדאלה בנפח 1,103 סמ"ק. כאן בגרסת המולטי ההספק המקסימלי ירד ל-180 כ"ס לעומת 215 כ"ס בגרסת המקור, וזאת על-מנת לקבל מנוע גמיש יותר ויותר מומנט בסל"ד נמוך שבו משתמשים בחיי היום-יום, כשהקו האדום נמצא ב-13,500 סל"ד.

המנוע מקבל גם את הקלאץ' היבש של גרסת ה-SP2 מדגם STM-EVO SBK, מערכת פליטה חדשה עם דוד של אקראפוביץ', ואת תיבת האוויר שמגיעה מהפניגאלה V4 R. כל אלו אמורים לספק למולטיסטרקאדה V4 RS סאונד ספורטיבי וייחודי. יחסי ההעברה בתיבת ההילוכים נשארו זהים לאלו של הפניגאלה V4, אולם יחס ההעברה הסופי קוצר במעט.

מבחינת אלקטרוניקה, המולטיסטראדה V4 RS מקבל את כל מה שבדוקאטי יודעים לשים על האופנועים שלהם. זה מתחיל במערכת הרדאר הקדמי והאחורי, שמאפשר בקרת שיוט אדפטיבית וכן מערכת התראה מפני עקיפה מסוכנת ועצמים בשטחים מתים.

יש כמובן חיישן למדידת אינרציה IMU של בוש, שמאפשר הטמעה של בקרות תלת-ממדיות מתקדמות. יש 4 מצבי כוח מנוע (מקסימלי, חזק, בינוני וחלש), בקרת אחיזה להטיה, מערכת ABS להטיה, בקרת ווילי, בקרת בלימת מנוע, וקוויקשיפטר דו-כיווני. כל אלה מותאמים לאופי הדגם, כשיש 4 מצבי רכיבה – מרוץ, ספורט, תיור ואורבן. יש גם מערכת אורות אוטומטית, וכן פנסים רודפי פנייה.

מסך ה-TFT בגודל "6.5 מקבל תצוגה חדשה, כולל מצב 'מרוץ' שמגיע מהפניגאלה V4, כשהשליטה על הבקרות מהירה יותר ישירות מהמסך. בנוסף, המסך מאפשר שיקוף של הטלפון הנייד ושל האפליקציה של דוקאטי, וכן מציע מערכת ניווט אינטגרלית באפליקציה.

כמו גרסת הפייקס פיק של המולטיסטראדה V4, גם גרסת ה-V4 RS מקבלת חישוקי "17 עם צמיגים ספורטיביים של פירלי מדגם דיאבלו רוסו קורסה IV ב-120/70 מלפנים וב-190/55 מאחור, עם חישוקים של מרקזיני הקלים ב-2.7 ק"ג מאלו של ה-V4 S.

לוקח את האדוונצ'ר למחוזות הסופרבייק
לוקח את האדוונצ'ר למחוזות הסופרבייק

שלדת המונוקוק שונה מאשר זו של המולטיסטראדה V4 הרגיל, כשזווית ההיגוי פה גודלת ב-1.25 מעלות ל-25.75˚, מה שמשנה את בסיס הגלגלים ואת המפסע כך שיתאימו יותר לרכיבה ספורטיבית, ובדומה לגרסת הפייקס פיק. מערכת המתלים החשמלית סמי-אקטיבית מגיעה מאוהלינס, מדגם EC2.0, והיא מותאמת כאן לעבודה של אדוונצ'ר ספורטיבי, עם מהלך גלגל של 170 מ"מ מלפנים ומאחור.

מערכת הבלמים מגיעה ישירות מהפניגאלה V4 S, כשמלפנים יש צמד דיסקים בקוטר 330 מ"מ עם קיפרים רדיאליים של ברמבו מדגם Stylema ומשאבה רדיאלית, ומאחור דיסק בודד בקוטר 265 מ"מ. מערכת ה-ABS המתקדמת היא של בוש, מדגם 10.3ME, והיא כמובן להטיה – המתקדמת ביותר של בוש.

הורדת משקל נוספת מגיעה משלדת הזנב העשויה מטיטניום, וכן מחלקי קרבון רבים כמו כנפיים ומגני ידיים. בנוסף, המצבר מסוג ליתיום, וכל אלו מורידים כ-3 ק"ג ביחס לגרסת הפייקס פיק הספורטיבית.

הארגונומיה ספורטיבית יותר מאשר זו של המולטיסטראדה V4, כשרגליות הרוכב עלו למעלה וזזו אחורנית על-מנת לקבל תנוחה ספורטיבית יותר ולהגדיל את מרווח ההטיה, הכידון צר יותר, נמוך יותר ובעל כיפוך גדול יותר, ובנוסף הוא מחובר ישירות למשולש העליון כדי לקבל יותר פידבק בידיים, ויש גם גריפים חדשים ורכים יותר כדי להגביר את התחושה. כל אלו, לטענת דוקאטי, מאפשרים תחושות ספורטיביות באופן משמעותי תוך פגיעה מינימלית בנוחות של המולטיסטראדה.

המולטיסטראדה V4 RS מרחיב את משפחת המולטיסטראדה של דוקאטי ל-6 דגמים – V4 ו-V4 S במרכז, V4 ראלי לכיוון השטח, V4 גרנד טור לתיור, פייקס פיק הספורטיבי, וכעת V4 RS הספורטיבי יותר. מרווח הטיפולים עומד על 30 אלף ק"מ לטיפול גדול, והאחריות עומדת על 4 שנים.

הדוקאטי מולטיסטראדה V4 RS יגיע לשווקים בחודש ינואר 2024, במהדורה מוגבלת וממוספרת. המחיר טרם פורסם, אולם הוא צפוי להיות ברף הגבוה יותר של משפחת המולטיסטראדה.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Yamaha XT500 79 2

נוסטלגיה: ימאהה XT500 – הזה שניצח את הדקאר

ה-XT500 המקורי משנת 1976 נחשב לאחד האופנועים החשובים ביותר של ימאהה, נמכר בהמוניו ואף ניצח את ראלי פריז דקאר האימתני

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן