דף הבית / חדשות / המותגים HAALO ומידלנד ישתפו פעולה למערכת קסדה
Anachoic-Haalo-03

המותגים HAALO ומידלנד ישתפו פעולה למערכת קסדה

מערכת התראות לקסדה המבוססת רדאר של HAALO וחברת הדיבוריות מידלנד יוצרות שיתוף פעלה חדש שבמסגרתו יפתחו מערכת תקשורת לקסדה המותאמת למערכת הבטיחות החדשה

הסטרט-אפ הישראלי ANACHOIC שמפתח את ה-HAALO – מערכת התראה לקסדת הרוכב, מבוססת רדאר, המספקת התראות קוליות לאוזני הרוכב על סכנות כמו עקיפה מסוכנת, עצמים בשטחים מתים או התנגשות בחזית כשראש הרוכב מוטה – מודיע על שיתוף פעולה עם חברת הדיבוריות מידלנד (Midland), שבמסגרתו יפתחו מערכת תקשורת לקסדה המותאמת למערכת הבטיחות HAALO.

מידלנד אירופה משתפת פעולה עם Anachoic הישראלית כדי לפתח מערכת תקשורת לקסדה (דיבורית) ראשונה מסוגה תואמת HAALO. שיתוף הפעולה יאפשר למוצרי התקשורת של מידלנד לתמוך במשוב שמע מרחבי המיוצר על ידי מערכת ה-HAALO של Anachoic.

מערכת היילו תוכננה ופותחה בישראל מתוך כוונה להפחית את מעורבותם בתאונות הדרכים של רוכבי אופנועים, קטנועים, אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים. ערכת היילו מבוססת על רדאר קטן עם צריכת חשמל נמוכה. נתונים אלה מאפשרים את התקנת המערכת לא רק על גבי הכלים, אלא גם על הקסדות עצמן. התראות המערכת מתקבלות באמצעות אינטגרציה למערכת השמע, על-ידי התקנה קלה ופשוטה כמו התקנת דיבורית לקסדה. ההתראות מתקבלות באמצעות טכנולוגיית השמע המרחבי (Spatial Audio). טכנולוגיה זו מאפשרת למערכת להתחבר אל האינטואיציה של הרוכב בצורה חכמה, כך שהוא יכול לקבל מידע בכל רגע נתון על כל הנעשה סביבו – במיוחד בשטחים המתים, אותם לא ניתן לראות כלל. בהיילו הושם דגש על מתן ערך מוסף לרוכב וצמצום ההתראות למינימום הנדרש. זאת בשל העובדה שרוכב הדו-גלגלי מוצף במידע, והעמסת מידע נוסף עלולה להשיג את המטרה ההפוכה.

​ההיילו מספקת התראות בצלילים שונים על 3 סוגי סכנות: עקיפה מסוכנת (כשרכב אחר מבצע על הרוכב עקיפה מסוכנת בהפרשי מהירויות גדולים), פתיחת שטחים מתים (כשכלי רכב אחרים נמצאים בשטח מת של הרוכב), וכן סכנת התנגשות מלפנים כשקסדת הרוכב אינה מופנית קדימה אלא לאחד הצדדים, אפילו בזווית קלה. את המערכת ניתן לכוון לסוג ההתראה, מרחק ההתראה, סוג הצלילים, עוצמת הצלילים, ואיזון בין אוזן ימין לאוזן שמאל. הצלילים מתקבלים בצורה תלת-ממדית המאפשרת לרוכב להבין אינטואיטיבית מהיכן מגיעה הסכנה וכמה היא קרובה.

המערכת מגלה סכנות עד טווח של 100 מטר, עוקבת אחר 60 איומים פוטנציאליים בו-זמנית ומתעדפת את האיומים הרלוונטיים ביחס למיקום ולמהירות. המערכת כוללת מיקרו רדאר קדמי ואחורי, שיחד מאפשרים הגנה של 360 מעלות מסביב לרוכב. החיווי הקולי מקצר את זמני התגובה של הרוכב לחצי מחיווי ויזואלי, והוא אינו יוצר הסחות דעת מיותרות ועודף מידע. בנוסף, המערכת פועלת בכל מזג אוויר ובכל תנאים – ביום ובלילה, בגשם, בשמש חזקה, בשינויי תאורה קיצוניים (כמו יציאה ממנהרה) וכו'.

שיתוף הפעולה החדש מוצג בתערוכת אוטומוטור בביתן 11, יחד עם מידלנד. מוזמנים להגיע ולהתרשם מהמערכת כשהיא מותקנת גם על אופנוע וגם על קורקינט.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן