דף הבית / חדשות / חוק בלי צדק: פגע ברוכב אופנוע, ברח, ולא נענש
WhatsApp Image 2020-09-16 at 08.36.44

חוק בלי צדק: פגע ברוכב אופנוע, ברח, ולא נענש

הצעיר שנחשד בניסיון דריסת מפגינים ביום א' כבר הורשע בפגיעה ברוכב אופנוע ובריחה מהמקום, וקיבל עונש מקומם של עבודות שירות; סיפורה של מערכת משפט שלא דואגת לביטחוננו

 

צילום אילוסטרציה.

הסיפור הזה מסכם היטב את ההרתעה בישראל: נהג רכב ללא רישיון אשר ביצע פרסה במקום אסור, פגע ופצע קשה רוכב אופנוע, ובנוסף ברח מזירת האירוע, קיבל עונש מצחיק של ארבעה חודשי עבודות שירות. פלא שהוא היה מעורב שוב בעבירה עם רכב?

ביום א' האחרון נעצר צעיר אשר ניסה לדרוס לכאורה מפגינים במחאה סמוך למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. מה שמעניין אותנו בסיפור הוא העובדה שבסוף שנת 2017 פגע אותו צעיר ברוכב אופנוע לאחר שביצע פניית פרסה במקום אסור.

מידיעה שפורסמה באתר YNET, בחודש פברואר 2018 הוגש כתב אישום כנגד אותו צעיר, שהיה בן 18 באותה העת. מהאישום עולה ששלושה חודשים לפני כן נהג הצעיר ברחוב רבין בבירה והתקרב לצומת עם רחוב נתנאל לורד. באותה השעה רכב אדם אחר על אופנוע והגיע עם הכלי הדו-גלגלי לאותו מקום מול כיוון נסיעת הצעיר, ונפגע מרכבו.

בכתב האישום צוין אז כי "הנאשם נהג ברשלנות בכך שהחל לבצע פניית פרסה בניגוד לתמרור שאוסר זאת, מבלי שהבחין מבעוד מועד באופנוע וגרם לתאונת הדרכים. כתוצאה מהתאונה נחבל רוכב האופנוע חבלות של ממש ובכללם שברים בידיים ובצוואר, וכלי רכב אחרים ניזוקו. בהמשך לכך, עזב הנאשם את מקום התאונה, לא הודיע מיד על התאונה ולא הגיש עזרה לנפגע".

המשטרה ציינה בכתב האישום כי הצעיר מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, וייחסה לו עבירות של התנהגות הגורמת נזק, נהיגה בקלות ראש, אי-ציות לתמרור פניית פרסה, אי-עצירת רכב במקום תאונה, הזזת רכב המעורב בתאונה, אי-הודעה מיד על התאונה, אי-הגשת עזרה לנפגע בתאונה, נהיגה ברכב ללא ביטוח ופקיעת רישיון רכב.

הנהג הורשע בחודש ספטמבר 2018 בכל המיוחס לו, ושנה לאחר מכן נשלח לארבעה חודשי מאסר שהומרו לעבודות שירות.

צעיר אשר נהג ללא רישיון, ביצע עבירת תנועה מסכנת חיים, פגע ברוכב אופנוע ופצע אותו, ובנוסף ברח מזירת האירוע ללא הגשת שום סיוע או קריאה לעזרה – אותו צעיר קיבל עונש עלוב שכלל ארבעה חודשי עבודות שירות. אם זה העונש במדינת ישראל על סדרת עבירות חמורות שבסופן פגיעה ברוכב אופנוע, פלא שאותו 'צעיר' המשיך בדרכו הכוללת שימוש בכלי הרכב כנשק?

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

6 תגובות

 1. Avatar

  אולי… אם השופט שהעניק לו במתנה עבודות שירות, יפונה בעצמו למיון בעיקבות היפגעותו האישית בתאונת "פגע וברח", מישהו ילמד משהו…

 2. Avatar

  ביזיון של בנאדם ושל מערכת המשפט. מקווה שהרוכב לפחות תבע אותו אישית לפיצויים

 3. Avatar

  בס"ד

  ליעקב היקר-לצערי גם אז לא!

  אני מלווה את עולם הדו-גלגלי מעל 30 שנה (לצערי מהצד עקב בעיית גב שמונעת ממני לרכב) עוד מהשנים שיוסי שאער היה יו"ר מועדון האופנועים הישראלי והישיבות של המועדון היו בבית הקפה שלו בלונדון מיניסטור.

  ומאז לא השתנה ולצערי גם ישתנה כלום!!!

  דמם של רוכבי הדו-גלגלי מותר ושווה כקליפת השום!!!

  ראו מקרה טל שביט היקר ז"ל!!!

  מי יודע,אולי כשיגיע משיח צדקנו במהרה ישתנה משהו לטובה…

  שנה טובה ומתוקה לכולם!!!

 4. Avatar

  מכיר את הבחור, אודה לכתוב אם יצור איתי קשר

 5. Avatar

  מדוע שיענש ? זאת מדינת ישרעהלל המושחתת, מדינת כל עבריניה בית לעם היהודי ,שהחריב שני בתים ,אינו מפיק כל לקחים ומחריב את השלישי , בשעה שהוא" מרחם על אכזרים ומתאכזר לרחמנים" וזאת התוצאה ,כאוס כללי ופריקת עול מוחלטת החוצה את כל הרבדים ללא כל מענה שילטוני ראוי, כי השילטון כאן תמיד דאג רק לעצמו.

 6. Avatar

  בס"ד

  מילים כדורבנות!!!

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן