דף הבית / חדשות / GP: דוקאטי חושפת את ה-GP15
Ducati_MotoGP_Team_2015_Presentation_07

GP: דוקאטי חושפת את ה-GP15

בטקס חגיגי בבורגו פניגאלה, חשפה דוקאטי את אופנוע המרוץ החדש שלה לעונת 2015 – ה-GP15. חשיפת אופנוע חדש לרוב אינה שווה סיקור מיוחד, בטח באופנועי GP שהם פרויקטים סודיים שרוב הפרטים לגביהם עלומים, אך במקרה של דוקאטי מדובר באופנוע חדש לגמרי שעבור רבים מהווה ניצוץ של תקווה לחזור למקום הראשון על דוכן המנצחים.

ה-GP15 הוא תקוותה של דוקאטי לחזור ולנצח מרוצים. בפעם האחרונה שהיצרנית ניצחה מרוץ קייסי סטונר היה מאחורי הכידון, וזה היה ב-2010. אלא שמאז קרו הרבה דברים, שניים מהם חשובים לסיפורנו – האחד הוא רכישתה של דוקאטי על ידי אאודי והשני הוא גיוסו, או שמא גניבתו, של ג'יג'י דלינייה מאפריליה. שני אלו אפשרו, גם אם לא בצורה מידית, ליצור אופנוע תחרותי יותר.

ניצנים של תקווה ראינו כבר בימי המבחן הראשונים שנערכו במלזיה, בה דוקאטי והאנדראים – דוביציוזו ויאנונה, לא היו כל כך רחוקים מהמובילים. אלא שבימי המבחן ראינו רק את הגלגול השלישי של ה-GP14, המכונה GP14.3. כעת מציגה דוקאטי אופנוע חדש לגמרי. מנגד, גם ימאהה עדיין לא באמת הציגה את האופנוע לעונת 2015.

אז מה חדש? ובכן, הכל. זאת היצירה החדשה והמלאה של ג'יג'י דלינייה, ויש כאן שלדה חדשה וגם מנוע חדש. התצורה אמנם נשארה זהה – מנוע V4 ב-90 מעלות עם מערכת דזמודרומיק, אך הוא קומפקטי בהרבה, זז לאחור בשלדה ולא פחות חשוב – יש גיר Seamless חדש. יש גם מערכת פליטה חדשה שכעת עוברת בצורה אחרת בזנב האופנוע, וחדי העין יבחינו גם בפתח יניקה חדש בצידו השמאלי של האופנוע.

האופנוע עצמו צר וקצר יותר מהאופנוע הקודם. הנתונים היבשים מדברים על 158 ק"ג משקל יבש והספק של מעל 240 כ"ס. בעונה הקודמת הצליחה דוקאטי לעלות לפודיום שלוש פעמים, האם 2015 תהיה השנה בה תעלה גם למקום הראשון?

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן