דף הבית / חדשות / MotoGP מיזאנו: 26 הקפות של משחק מקדים
MotoGP-Misano-2019-007

MotoGP מיזאנו: 26 הקפות של משחק מקדים

פאביו קוארטררו הוביל ברוב שלבי המרוץ וכבר היה בטוח בניצחונו הראשון, אבל מארק מרקז בקרב אדיר ויוצא דופן כבש את הניצחון - בדרך לאליפות שישית

שלושה רוכבים הציגו קצב מהיר באימונים בסבב של מיזאנו: מאבריק ויניאלס, רוכב מונסטר-ימאהה שגם זוכה בעמדת הפול, פאביו קוארטררו, הרוקי המבטיח שרוכב בקבוצת פטרונאס, ומארק מרקז, רוכב קבוצת רפסול-הונדה שמשחק עם ולנטינו רוסי במקצה הדירוג Q2 עולה לו בעמדת הפול והוא מזנק מהמקום החמישי. למרקז זה המיקום הנמוך בגריד ב-2019. פול אספרגרו כובש לרגע קט את הפול פוזישן, ואז מאבד אותו לויניאלס. לאספרגרו ול-RC16 של ק.ט.מ זאת הפעם הראשונה לזנק מהשורה הראשונה למרוץ יבש. מתקדמים שם בק.ט.מ.

אספרגרו וק.ט.מ - שורה ראשונה על הגריד ומקום 7 בסיום; מתקדמים
אספרגרו וק.ט.מ – שורה ראשונה על הגריד ומקום 7 בסיום; מתקדמים

הרוכבים בשורות הראשונות על הגריד מזנקים היטב. ויניאלס צולל אל ההולשוט ומוביל את המרוץ, כשאליו צמוד קוארטררו. מרקז מרסן זינוק פרוע תחת החלקה ומצליח להתאושש בפנייה 1, כשבהמשך ההקפה הראשונה מרקז עוקף את פרנקו מורבידלי, רוכב קבוצת פטרונאס-ימאהה, ומתייצב במקום השלישי.

ויניאלס, קוארטררו ומרקז מממשים את הקצב המהיר, מעט מתחת ל-1.34 דקות להקפה, ומשאירים את מורבידלי, פול אספרגרו, רינס, רוסי ודובי מאחור. ויניאלס, כהרגלו, נעלם לפתע לקוארטררו ומרקז, ובעוד האחרונים ממשיכים בקצב מהיר, ויניאלס נתקל בקושי לא ברור ומאבד לצמד רוכבי החוד 2.9 שניות עד ההקפה ה-12. ויניאלס, שוב כהרגלו, מוצא מחדש את הביטחון לרכוב בקצב של המובילים, והמעט מדי והמאוחר מדי מספיקים לפודיום כשויניאלס מסיים במקום השלישי.

ויניאלס - מסיים שלישי
ויניאלס – מסיים שלישי

פאביו קוארטררו, הרוקי הנוצץ על גבי היאמהה YZR-M1 של קבוצת פטרונאס ימאהה, רוכב נפלא וללא טעות עד ההקפה האחרונה. מארק מרקז, האלוף המכהן על גבי ההונדה RC213V, רוכב כצל במקום השני, כשהפער נע בין כלום לשום דבר. הקפה לאחר הקפה, הקפות הרבה, עד להקפה האחרונה.

הישורת במיזאנו קצרה, 530 מטר אורכה, ומרקז מתקשה לנצל את המנוע העדיף של ההונדה. אז כשאין יתרון למנוע, מרקז מנצל 20 הקפות למידה של קוארטררו ובולם לפנייה 1 שבריר לאחר קוארטררו. מרקז עוקף על הבלמים בפנייה 1 ומגן על הקו. קוארטררו, שמרקז נשף בעורפו לאורך המרוץ כולו, מחזיר מלחמה, ובכניסה לפנייה 4 הוא בוחר קו מעט פנימי למרקז ועוקף. מרקז צמוד לקוארטררו דרך פנייה שש ופנייה שבע, ומנצל את הפנייה השמאלית ההדוקה בשמונה כדי להידחף שוב אל הקו הפנימי, להדביק את ההונדה RC213V לאפקס ולהוביל את המרוץ בפעם השנייה. הרוקי של ימאהה לא מוותר ומצליח להדביק את מרקז בפניות 12 ו-13, כשהוא מתכנן עקיפה לפנייה 14, רק שהפעם מרקז מגן על הקו בחירוף ומנצל את מלוא היכולת של ההונדה לבלום, לפנות ולשגר את האופנוע כטיל מהאפקס לפנייה הבאה. בכך מרקז מכריח את קוארטררו, שיתרונו במהירות הפנייה של הימאהה, לסגור גז ולזקוף את האופנוע על מנת שלא להימרח על ההונדה שחונה בשיא הפנייה.

26 הקפות של משחק מקדים
26 הקפות של משחק מקדים

פסיכולוגיה: מארק מרקז אולי מחזיק בחמישה תארי אליפות ב-MotoGP, אבל במרוצי ראש בראש הוא נוהג לסיים שני. למרקז הייתה נקודה להוכיח. אבל אם כבר להוכיח, אז על גבו של פאביו קוארטררו, שאותו מרקז מחשיב כאיום המרכזי לשנים הבאות.

דובי סיים את מיזאנו במקום השישי, והפער בראשות הטבלה גדל ל-93 נקודות כשלפנינו עוד שישה מרוצים ומאה חמישים נקודות אליפות. בעוד שבוע בדיוק ארגון, ספרד – מסלול שאותו מרקז מחבב ובו דובי והדוקאטי סובלים.

ובסוף מרקז מנצח
ובסוף מרקז מנצח

תוצאות הסבב ה-12 – סן-מארינו (מיזאנו)

 1. מארק מרקז
 2. פאביו קוארטררו
 3. מאבריק ויניאלס
 4. ולנטינו רוסי
 5. פרנקו מורבידלי
 6. אנדראה דוביציוזו
 7. פול אספרגרו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-12

 1. מארק מרקז, הונדה, 275 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 182 נק'
 3. דנילו פטרוצ'י, דוקאטי, 151 נק'
 4. אלכס רינס, סוזוקי, 149 נק'
 5. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 134 נק'
 6. ולנטינו רוסי, ימאהה, 139 נק'
אבל גם קוארטררו מרוצה מאוד!
אבל גם קוארטררו מרוצה מאוד!

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן