דף הבית / חדשות / MV אגוסטה: תמונות ופרטים נוספים של ה-F4RC
2015-MV-Agusta-F4-RC-leak-1

MV אגוסטה: תמונות ופרטים נוספים של ה-F4RC

הימצאותו של דגם קרבי ל-F4 של MV אגוסטה היא כבר עובדה מוגמרת. אלא שלמרות שציפינו לראותו כבר בתערוכת מילאנו האחרונה, הוא לא הגיע. תחילה דלפה תמונה מכנס משווקים, אחר כך גם הופיע תג מחיר, וכעת שוב דולפת תמונה, הפעם עם מעט נתונים וגם מחיר.

עונת הסופרבייק ממש בפתח, ולמרות שאנו שומעים רבות על הדגם הקרבי שאמור לשמש כבסיס לאופנוע התחרותי ויימכר לציבור הרחב, MV אגוסטה ממשיכה למתוח אותנו. אלא שלמרות ניסיונותיה, שוב דולפות תמונות, הן של האופנוע והן של שקופית ממצגת המשווה את נתוני הדגם החדש – ה-F4RC, מול שאר המתחרים.

הדגם החדש צפוי להיות חזק וקל בהרבה משאר הגרסאות של ה-F4, וכפי שכתבנו בעבר נראה שהמנוע עבר לא מעט שינויים. כעת יש גם נתונים רשמיים – 212 כ"ס ב-13,600 סל"ד, 11.3 קג"מ ב-9,600 סל"ד, ומשקל יבש מרשים של 175 ק"ג. המחיר באירופה – סכום סמלי של 36,900 יורו.

כפי שאפשר לראות מהתמונות, האופנוע מצויד בבולמים של אוהלינס, בלמים של ברמבו, ואת דוד הפליטה בעל ארבע השופרות מחליפה מערכת פליטה קרבית וקלה 4-2-1-2 מבית טרמיניוני. סביר להניח שמעבר לעבודה המסיבית על המנוע שמביאה להספק המרשים, יש גם שימוש מסיבי בחומרים קלים כמו סיבי פחם, טיטניום, אלומיניום ועוד. הדבר היחיד שנראה תמוה מאוד בתמונות הן רגליות המורכב, שנראות לא קשורות באופנוע שמיועד לרוכב אחד, למסלול, ואף לא מצויד במראות.

החברה האיטלקית תשתתף זאת השנה השנייה באליפות הסופרבייק העולמית, כשהפעם על האוכף יהיה הרוכב הבריטי לאון קמייר. כמובן שאופנוע שכזה המשמש כבסיס יעזור לביצועי החברה על מסלול המרוצים. כדי לעשות שימוש באופנוע, צריכה החברה לעמוד ביעד ההומולוגציה של האליפות והוא 125 כלים ראשוניים, 250 כלים עד לסוף העונה הראשונה וכ-1,000 כלים עד לסוף העונה השנייה. אנו משערים כי בניגוד לבימוטה, MV אגוסטה תעמוד ביעדים.

 

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

19-rsv4_

חדש בארץ: ה-RSV4 של אפריליה

ה-RSV4 החדש נחת בישראל עם 217 כ"ס, מכלולי שלדה מושדרגים, מערכות אלקטרוניקה מתקדמות ופיירינג אווירודינמי הכולל כנפונים; המחיר: 150 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO