דף הבית / חדשות / סופרבייק 2017 – החוקים משתנים
hi_01_Phillip Island_WorldSSP_2017_Ryde_GB49840

סופרבייק 2017 – החוקים משתנים

שינויים בזינוק למקצה השני הולכים לעשות את עונת 2017 של הסופרבייק העולמי מעניינת מתמיד

לטובת מי שלא עקב במהלך ההכנות לקראת העונה החדשה אחרי המתרחש מאחורי הקלעים, הנה תקציר של כמה מהדברים שהולכים לעשות את העונה הזו לטובה ולמעניינת ביותר שנראתה מזה שנים.

מרוץ מספר 2 – 'משחק הכסאות'

כנראה השינוי הכי 'משוגע' ומשמעותי; את המרוץ הראשון יפתחו הרוכבים על הגריד בסדר כרגיל, על פי תוצאות מקצי הדירוג שקדמו לו.
במרוץ השני, לעומת זאת, הסדר נקבע לפי תוצאות המרוץ הראשון, אך לא באופן שהיינו מצפים – כלומר מי שניצח לא יזנק ראשון. במקום זה, 'מסדרים' את השורות לפי הסדר שבו סיימו הרוכבים את המרוץ הראשון ואז 'מזיזים' אותם באופן הבא:

  • השורה השנייה עוברת קדימה כפי שהיא ותופסת את מקומה של השורה הראשונה, כך שהרוכב שסיים רביעי יזנק ראשון והשניים האחרים אחריו באותו הסדר.
  • באותו אופן, השורה השלישית עוברת גם היא קדימה ותופסת את מקומה של השורה השנייה.
  • השורה הראשונה עוברת 2 שורות אחורה ותופסת את מקומה של השורה השלישית, אך לא באותו הסדר – הרוכב שסיים ראשון והרוכב שסיים שלישי מחליפים גם הם מקומות בתוך השורה!
  • יתר הרוכבים, אלו שלא סיימו בין ה-9 הראשונים, ימוקמו החל ממקום 10 ואילך בהתאם לזמנים שהשיגו במקצי הדירוג.

Grid-suprbike

הנשק החדש של הונדה

הונדה, שניגנה בשנים האחרונות כינור שני לקוואסאקי ולדוקאטי, מגיעה השנה לאליפות כשהיא חמושה בנשק החדש והנוצץ שלה: CBR1000RR SP2. אחרי שרכבנו על דגם ה-SP (הכמעט זהה ל-SP2) בהשקה העולמית בחודש שעבר, אנחנו יכולים לספר שלהונדה יש סיבה טובה להאמין שעם הדגם חדש לשנת 2017 היא גם תשיג תוצאות טובות יותר.

רוכבים חדשים-ישנים

יוג'ין לבארטי – הרוכב האירי הותיק חוזר לסופרבייק אחרי שתי עונות ב-MotoGP ומצטרף לקבוצת 'מילווקי-אפריליה'.

מרקו מלאנדרי – רוכב ותיק נוסף שחוזר לסדרה אחרי מספר עונות שבהן נעדר ממנה. באמתחתו של מלאנדרי ניסיון רב מאליפויות הסופרבייק העולמי ומה-MotoGP שאותו הוא מביא עימו לקבוצת 'ארובה-דוקאטי' לצידו של צ'ז דיוויס.

צ'אז דיוויס – אמנם לא חדש בסדרה, אך אם הרוכב הוולשי שבחצי השני של העונה הקודמת נראה היה כבלתי ניתן לעצירה יביא איתו את אותה היכולת כבר מתחילת העונה הזו, ייתכן ולג'ונתן ראיי יהיה אתגר של ממש לנסות ולהשיג אליפות שלישית ברציפות.

שטפן בראדל – הגרמני שזכה באליפות ה-Moto2 בשנת 2011 מגיע אחרי מספר עונות מאכזבות ב-MotoGP ומצטרף לקבוצת הונדה לצידו של ניקי היידן, שהגיע גם הוא מהאליפות 'השכנה' בתחילת העונה שעברה.

מייקל ואן דר מארק – ההולנדי בן ה-24 עובר לקבוצת ימאהה אחרי 2 עונות על אוכפו של ההונדה פיירבלייד, במקומו של סילבן גינטולי שעבר לסופרבייק הבריטי. הוא יצטרף לאלכס לואז שנשאר בקבוצה.

רנדי קרומנאכר – אחרי שבעונה שעברה סיים את אליפות הסופרספורט במקום השני, מרחק 2 נקודות בלבד מן המקום הראשון, מגיע הרוכב השוויצרי לקבוצת 'קוואסאקי-פוצ'טי' כשהוא רעב להוכיח את עצמו בקרב הקשה להשגת מושב בקבוצת מפעל בעונה שלאחר מכן.

סיכום הסבב הראשון מפיליפ איילנד יתפרסם כאן בהמשך היום.

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

BMW-Cruiser-1

ב.מ.וו: כך ייראה האופנוע עם מנוע הבוקסר החדש

ב.מ.וו 'נתפסו' בוחנים את האופנוע הראשון שיישא את מנוע הבוקסר החדש בנפח 1,800 סמ"ק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO