דף הבית / חדשות / קימקו חושפת סופרבייק חשמלי רדיקלי
KYMCO-SuperNEX-006

קימקו חושפת סופרבייק חשמלי רדיקלי

ליציאה כזו לא ציפינו מקימקו: החברה חושפת במילאנו קונספט של סופרבייק חשמלי רדיקלי וקיצוני שבעיקר מסמל את העתיד של החברה הטייוואנית; קבלו את ה-SuperNEX

סופרבייק חשמלי טכנולוגי, רדיקלי וקיצוני מקימקו הטייוואנית? מסתבר שכן! החברה הטייוואנית חושפת במילאנו את ה-SuperNEX – סופרבייק חשמלי עם מכלולי קצה, עיצוב רדיקלי וטכנולוגיה מתקדמת, שיותר מכל מסמל את העתיד של קימקו, שמסתערת על הקידמה.

ה-SuperNEX הוא כאמור אופנוע קונספט ולא דגם מוכן לייצור, אבל הוא נראה כמעט אפוי לגמרי. גם אם הוא לא ירד לייצור בסופו של דבר, הוא מציג את העובדה שבקימקו עובדים חזק מאוד על כלים חשמליים, ופוזלים גם לעבר עולם האופנועים ולא רק קטנועים. עם הטכנולוגיה החשמלית, האפשרות הזו פתוחה בפני כל מי שיספיק לקפוץ על הרכבת הדוהרת בזמן, שכן בשלב מאוחר יותר עלול להיפתח פער שיצריך משאבים רבים כדי לסגור אותו. קימקו מוכיחה שהיא שם בזמן הנכון.

קימקו SuperNEX - סופרבייק חשמלי טייוואני
קימקו SuperNEX – סופרבייק חשמלי טייוואני

אז מה יש בו, ב-SuperNEX? ובכן, שלדת קורות אלומיניום בשרנית עם בולמי איכות של אוהלינס ובלמי ברמבו נושכים. החישוקים בקוטר "17, ועליהם מולבשים צמיגי כביש ספורטיביים. עד כאן אין משהו חדש פרט לעובדה שקימקו מראה שהיא רצינית מאוד ביחס לביצועי אופנועי הספורט החשמליים שלה.

הבשורות הגדולות נמצאות מתחת למעטה הפלסטיק. יש כאמור מנוע חשמלי, שככל הנראה מקביל למנוע בעירה פנימית בנפח 600 סמ"ק, אם כי בקימקו לא משחררים פרטים טכניים על ההספק, על המומנט, על קיבול הסוללה, על זמן הטעינה או על טווח הרכיבה. מה שכן, בקימקו מספרים שהמהירות הסופית עומדת על כ-250 קמ"ש, ושמגיעים למהירות הזו תוך פחות מ-11 שניות. מ-0 ל-100 הוא יאיץ ב-2.9 שניות, ול-200 קמ"ש הוא יגיע תוך 7.5 שניות. מכובד מאוד.

ה-SuperNEX מצויד בתיבת הילוכים בת 6 מהירויות, כשהעברת ההילוכים היא אלקטרונית ולא מכאנית, ויש גם קלאץ' מחליק.

עניין מרכזי ב-SuperNEX הוא חבילת האלקטרוניקה והבקרות, שבקימקו נותנים לה את השם KymcoFEP (ר"ת Full Engagement Performance), והיא כוללת בקרת אחיזה, בקרת זינוק, ABS מתקדם, בקרת עלייה של הגלגל האחורי בבלימה וכמה מצבי ניהול מנוע. כל אלו מתאפשרים על ידי יחידת מדידת אינרציה IMU. המשמעות היא שבקימקו מתקדמים לחזית הטכנולוגיה האלקטרונית של האופנועים, וזה מאוד מעניין – במיוחד כשמדובר באופנוע חשמלי.

אגב, כדי לספק את הצורך הבסיסי של האופנוענים – סאונד – בקימקו התקינו ב-SuperNEX "מנוע אקוסטי אקטיבי", או במילים פשוטות יותר – רמקול שישמיע סאונד של מנוע כדי לספק גם את חוש השמיעה של הרוכבים.

נציין שוב שה-SuperNEX לא הולך לרדת לייצור בזמן הקרוב, אבל הוא בהחלט מסמל את הכיוון של קימקו – להתייצב בחזית הטכנולוגיה המודרנית של עולם האופנועים, במקביל למאסות הקטנועים העממיים שהיא מייצרת.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

4 תגובות

 1. Avatar

  קימקו עלו על הגל

 2. Avatar

  לא נראה לי שמנוע חשמלי זקוק ל-6 הילוכים. עקומת ההספק שלהם מאוד רחבה

 3. Avatar

  BRAMMO usa
  קיימים משנת 2002 בערך
  ב2015 בערך הם הפסיקו לייצר או שהיתה נפילה
  האופנועים עם גיר רגיל
  ולא הנעה ישירה ורציפה
  מערכת נוזל קירור

  https://m.facebook.com/BrammoPower/

 4. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  איפה נרשמים לקנייה? וואו.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן