דף הבית / חדשות / חברת WP מציגה טכנולוגיית בולם אחורי חדשה
A001_C093_0101K7

חברת WP מציגה טכנולוגיית בולם אחורי חדשה

לראשונה באופנועים - כיוון שיכוך החזרה מהיר לצד האיטי; נעשה בעזרת מנגנון ה-SUPERTRAX של WP

חברת הבולמים WP, השייכת לקבוצת ק.ט.מ, הציגה בסוף השבוע טכנולוגיה חדשה לבולמים אחוריים לאופנועי אנדורו ומוטוקרוס. הטכנולוגיה החדשה מאפשרת שליטה לא רק על מהירות שיכוך ההחזרה (ריבאונד) האיטית אלא גם על המהירה, והיא תיושם בסדרת בולמי ה-TRAX החדשה הנקראת SUPERTRAX.

בולם ה-SUPERTRAX החדש - כאן בגרסת ה-XPLOR לאנדורו
בולם ה-SUPERTRAX החדש – כאן בגרסת ה-XPLOR לאנדורו

כמו שכתבנו במבחן שערכנו לבולמי ה-TRAX וה-Cone Valve, מערכת ה-TRAX מזהה כאשר הגלגל האחורי נמצא באוויר, ללא עומס, כלומר כשההחזרה מהירה, ופותחת מעבר שמן נוסף (מעקף) אשר מאפשר את פתיחת הבולם במהירות, וזאת על-מנת להגיע למקסימום זמן אחיזה של הגלגל האחורי עם הקרקע.

כעת, במערכת ה-SUPERTRAX החדשה, ב-WP פיתחו מנגנון כיוון לאותו שיכוך החזרה, אשר מווסת את מעבר השמן דרך המעקף, והלכה למעשה מאפשר שליטה על שיכוך ההחזרה המהיר, לצד שליטה על מהירות שיכוך ההחזרה האיטית שנמצאת בבולמים אחוריים באופן מסורתי. כיוון הריבאונד המהיר מתבצע על-ידי בורג כיוון TXN הנמצא בתחתית הבולם, בצמוד לבורג כיוון REB של שיכוך ההחזרה האיטי.

המשמעות היא שהבולם החדש מציע 5 כיוונים שונים: כיוון עומס קפיץ, כיוון שיכוך כיווץ איטי ומהיר, וכיוון שיכוך החזרה איטי ומהיר.

כיוון ריבאונד מהיר ואיטי
כיוון ריבאונד מהיר ואיטי

הבולם האחורי החדש מסדרת ה-SUPERTRAX מגיע נכון לעכשיו לאופנועי האנדורו של ק.ט.מ והוסקוורנה (סדרת XPLOR PRO) ולאופנועי המוטוקרוס של ק.ט.מ והוסקוורנה (סדרת XACT PRO). בעתיד סביר להניח שיוצעו בולמים גם לדגמי אנדורו ומוטוקרוס של יצרניות נוספות.

נציין רק שהבולמים האחוריים הסדרתיים של WP לאופנועי האנדורו והמוטוקרוס של ק.ט.מ (ומ-2014 גם הוסקוורנה) מגיעים כבר מ-2008 עם שיכוך כיווץ (קומפרשן) מהיר ואיטי. כעת כאמור מצטרפת האפשרות לשיכוך החזרה מהיר – אך רק בבולמי ה-SUPERTRAX.

במקביל להצגת בולם ה-SUPERTRAX החדש, בק.ט.מ מודיעים על שדרוג של בולמי ה-Cone Valve בסדרות XACT PRO (מוטוקרוס) ו-EXPLOR PRO (אנדורו), שבהם מערכת השסתום מעוצבת מחדש לעבודה טובה יותר.

A001_C127_0101H1

A001_C103_0101OT

A001_C093_0101K7

A001_C095_010130

בולם ה-SUPERTRAX למוטוקרוס מסדרת XACT
בולם ה-SUPERTRAX למוטוקרוס מסדרת XACT
בולמי ה-Cone Valve החדשים לאנדורו (סדרת XPLOR)
בולמי ה-Cone Valve החדשים לאנדורו (סדרת XPLOR)
בולמי ה-Cone Valve למוטוקרוס מסדרת XACT
בולמי ה-Cone Valve למוטוקרוס מסדרת XACT
בולמי ה-Cone Valve AER (קפיץ אוויר) למוטוקרוס מסדרת XACT
בולמי ה-Cone Valve AER (קפיץ אוויר) למוטוקרוס מסדרת XACT

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן