דף הבית / חדשות / מקומם: הרג אופנוען בתאונה וזרק על אשתו את האשמה
WhatsApp Image 2020-05-13 at 17.13.14

מקומם: הרג אופנוען בתאונה וזרק על אשתו את האשמה

סיפור מקומם של נהג שהתנגש חזיתית באופנוען, גרם למותו, ובמשך חודשים הפעיל על אשתו לחץ לקחת על עצמה את האשמה ולהודות בגרימת מות הרוכב במקומו

מנצור קטלן נאשם בגרימת מותו של רוכב האופנוע אייל ויטקובסקי ז"ל בחודש בספטמבר האחרון. לפי הפרקליטות, הוא איים ולחץ על אשתו לקבל את האחריות על התאונה. היא כבר הואשמה בגרימת מותו, אך כעת – משנתגלו ראיות חדשות – הוגשה בקשה לביטול אותו כתב אישום.

ביום הבחירות בשנה שעברה, בתאריך 17 בספטמבר 2019, אירעה ברחוב ראול ולנברג פינת רחוב משמר הירדן בשכונת רמת החייל בתל אביב תאונת דרכים בין רכב פרטי לאופנוע. הרוכב אייל ויטקובסקי (49) נפצע קשה בתאונה ופונה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו. אייל היה אחד מפעילי מועדון האופנועים הישראלי המרכזיים במהלך שנים רבות, והוא תפעל את מזכירות המועדון במסירות רבה.

בתום חקירת התאונה הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, ב-1 בדצמבר 2019, כתב אישום על גרימת מוות ברשלנות נגד רעייתו של הנהג בפועל, לאחר שזו דיווחה כי נהגה ברכב הפוגע. רישיונה נשלל עד תום ההליכים ונקבע דיון להקראת כתב אישום בחודש אפריל 2020. בחודש ינואר האחרון חלה התפנית בסיפור הטרגי הזה. קטלן התלוננה במשטרה נגד בעלה, מנצור קטלן (41), בטענה שאילץ אותה באיומים לדווח כי היא נהגה ברכב, למרות שבפועל הוא היה זה שנהג. המשטרה פתחה בחקירה סמויה, שלוותה על ידי פרקליטות מחוז תל-אביב, במהלכה גילו החוקרים כי למנצור עבר פלילי קודם, בין היתר בגין נהיגה בעת פסילה, חבלה וסחיטה.

בתום החקירה נעצר קטלן בחשד לגרימת מוות ברשלנות, בחשד לשיבוש הליכי חקירה והדחת עד, והשופטת שלומית בן יצחק האריכה את מעצרו. על-פי כתב האישום, קטלן ובני משפחתו בילו בפארק סמוך לרחוב ראול ולנברג בתל-אביב. סמוך לשעה 22:15, כשעזבו את המקום, פנה קטלן שמאלה במקום אסור, חסם את נתיב הנסיעה של ויטקובסקי שנכנס לצומת באור ירוק, והוביל להתנגשות חזיתית. האופנוען פונה במצב קשה לבית החולים ונפטר כעבור מספר שעות. עוד מתואר בכתב האישום כי מיד לאחר התאונה הגיעה למקום אחותו של קטלן, רחל אהרון (34). קטלן ואחותו הפעילו מסכת לחצים ואיומים על אשתו על-מנת שתטען בפני השוטרים שהיא הייתה זו שנהגה ברכב וגרמה למותו של רוכב האופנוע. לפי הפרקליטות, בזמן התאונה היו ברכבו של קטלן ילדיהם של אחותו יחד עם בנו. במשך כמה חודשים המשיך קטלן לאיים על אשתו שלא תחזור בה מגרסתה, ואף ניפץ את הטלפון שלה שהכיל ראיות מפלילות נגדו.

בדיון השני השופטת ענת יהב סירבה לשחררו למעצר בית: "מקרה זה הוא בהחלט חריג שבחריג, שכן, כך על פי החשדות ועל פי הראיות לכאורה, החשוד לא די שהוציא עצמו מאותו אירוע, אלא אילץ את בת זוגו שהייתה ברכב ליטול אחריות על המעשה ואקטים אשר גובלים באלימות. לחשוד עבר פלילי ועבר תעבורתי מכביד… אלמנט האלימות והכוח עולה גם בעברו הפלילי. משכך, כמובן שאין לשקול שחרורו לעת הזו".

נמשיך לעקוב אחר המקרה המצער הזה.

בתמונה: זירת התאונה שבה נהרג אייל ויטקובסקי ז"ל

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

2 תגובות

 1. Avatar

  כשמו כן הוא " קטלן " ומתועב ואישתו לא הרבה יותר טובה! הייתי רוצה שימצו עימו את הדין ,אולם בהכירי את הענישה בישרעהללל אין לי הרבה ציפיות!

 2. Avatar

  קטלן זה ראשי תיבות של
  קקה
  טמבל
  ליימך
  נקניק

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן