דף הבית / ספורט / מרקז: "שום דבר לא הלך כמו שצריך"
מרקזמדבר1

מרקז: "שום דבר לא הלך כמו שצריך"

בגלל סדרה של בחירות שגויות, מארק מרקז מסכם שבת עגומה למדי לפני המרוץ במוג'לו

מארק מרקז יזנק למרוץ במוג'לו היום מהמקום ה-13 – מיקום הגריד הגרוע ביותר בקריירת ה-MotoGP שלו. הסיבה שמרקז לא ימצא את עצמו על השורה הראשונה, בפעם השישית בלבד מאז שהגיע לקטגוריה הבכירה, היא שורה של טעויות ובחירות שגויות.

במקצה האימונים הוא התעסק יותר בכוונון המערכות האלקטרוניות ופחות בהשגת זמן מהיר. זה הציב אותו במקצה דירוג 1. במקצה האמור, אם היה משיג את אחד משני הזמנים המהירים ביותר היה מתקדם למקצה דירוג 2 – המקום הטבעי עבורו. אבל למרבה ההפתעה גם 'הישג' כזה לא עלה בידו.

מרקזמוגלו1
סדרה של החלטות שגויות

לעיתונות מסר מרקז: "שום דבר לא הלך כמו שצריך היום. אפשר להגיד שעשינו טעות כשלא החלפנו לצמיגים חדשים במקצה האימון. השתמשתי בצמיג מאתמול במשך האימון כי רצינו לכוונן את האלקטרוניקה למרוץ. בשביל לעשות את זה צריך הרבה הקפות על אותו הצמיג", אמר מרקז, שגילה סימני עצבנות 'קלים' בסיום מבחני הדירוג.

"ככה המשכנו לתוך מקצה הדירוג כשיש לי ביטחון לדחוף על סט צמיגים אחד, אבל אז נתקלנו בעוד בעיה". מרקז נפל בסיום מקצה האימון ובמבחני הדירוג חווה התנהגות קיצונית של האופנוע, אפילו במונחים שלו. מרקז כמו מרקז, לא ממש מתרגש מאופנוע שזז תחתיו, המשיך עוד שתי הקפות וקבע את הזמן השני בטיבו – זמן המעניק לו כרטיס כניסה למקצה דירוג 2. אבל אז יוני הרננדז על צמיגים עדיפים חטף את המקום השני ממרקז, והותיר לו את המקום ה-13 על הגריד.

לחץ בפיטס של הונדה
לחץ בפיטס של הונדה

מרקז שעמד בפיטס בזמן הזה סיפר לאחר מכן: "הבעיה מבחני הדירוג היתה הצמיג האחורי. הרגשתי את הגלגל מאבד אחיזה כל הזמן. כשנכנסתי לפיטס הטלמטריה הראתה שהתחושות שלי נכונות ושאנחנו מאבדים אחיזה מאחור. רציתי לנסות צמיג אחורי אחר, אבל כבר לא היה לנו זמן. אבל אני חוזר ואומר – הבעיה האמיתית שלנו היתה הטעות באימון".

המרוץ במוג'לו עומד להיות מעניין במיוחד. דוקאטי על הפול-פוזישן, לורנזו חזר להיות הרייסר שהוא יכול להיות, רוסי שם, ומרקז רוצה להוכיח שהוא יהיה אלוף עולם שוב. רוסי הגיב על חוויותיו של מרקז בשבת: "מרקז עשה טעות, אבל שימו עליו עין, הוא מסוגל לשמור קצב טוב גם על צמיגים משומשים, יהיה מרוץ מעניין".

אנחנו מסכימים עם רוסי וממליצים – אל תפסידו את מוג'לו 2015 !

מרקזמוגלו2
יכול לנצח מכל מקום על הגריד

 

אודות אריאל אלסיבוני

Avatar

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן