דף הבית / חדשות / רייד ויז'ן ופרוריידינג ישתפו פעולה לבטיחות רוכבים
proriding

רייד ויז'ן ופרוריידינג ישתפו פעולה לבטיחות רוכבים

חברת רייד ויז'ן, המייצרת מערכת התראות מפני תאונות וסכנות על הכביש, וחברת הדרכות הרכיבה פרוריידינג, מתחילות שיתוף פעולה שבמסגרתו יגבירו את בטיחות הרוכבים

רוכשי מערכת ההתראות מפני תאונות וסכנות על הכביש של חברת רייד ויז'ן הישראלית יוכלו לקבל ממדריכי פרוריידינג משוב בהתאם להתראות המתקבלות, וכן והדרכות ממוקדות להפחתת הסיכונים.

חברת 'רייד ויז'ן' (Ride Vision) הישראלית הציגה בתחילת העשור, לאחר כשלוש שנות פיתוח, מערכת התראות לרוכב. מדובר במערכת התראות מפני תאונות לרוכבי אופנועים וקטנועים, העושה שימוש במצלמה קדמית ואחורית ובאלגוריתם מתוחכם לזיהוי אי-שמירת מרחק, תאונה עם עצם מלפנים, וכן עצמים בשטחים מתים ועקיפות מסוכנות מאחור.

השליטה במערכת מתבצעת כולה על-ידי אפליקציה ייעודית, ודרכה ניתן לכוון את הפרמטרים השונים, לעדכן תוכנה ולשדרג את המערכת, וכן להקליט את נתוני הרכיבה כמו מסלול, מהירויות, תאוצות, זוויות הטיה, לקבל דו"ח תקופתי על נתוני הרכיבה, וכן מידע על ההתראות שהתקבלו במהלך הרכיבה, ולשתף ברשתות החברתיות.

שיתוף הפעולה האמור בין רייד ויז'ן לבין פרוריידינג, המיועד לרוכשי המערכת של רייד ויז'ן, מאפשר למדריכי חברת הדרכת הרכיבה 'פרוריידינג' לקבל נתוני רכיבה בטיחותיים ממערכת רייד ויז׳ן ולהתאים לרוכשים הכשרה ותרגול ממוקדים בהתאם לנתוני המערכת. לאחר התקנת מערכת 'רייד ויז׳ן' יתאפשר שיתוף נתוני המערכת עם 'פרוריידינג', ואלה יקבלו מידע לאחר ניתוח נתונים – זאת על בסיס חודשי – המצביע על נושאים הדרושים שיפור בתחום הבטיחות של הרוכב.

לדוגמה, רייד ויז'ן יכולה לנתח אם רוכב מעמיד את עצמו בסיכון מיותר ע"י ניתוח ההתראות הקדמיות שלה, מיקומי ההתרעות ומהירות הרוכבים אל מול הסביבה. לאחר ניתוח המידע מדריכי פרוריידינג יעבדו עם הרוכב על שיפור תכנון 'תא רכיבה' ועל הורדת הסיכון בהתאם לתוצאות המתקבלות. הקורס יתקיים בעלות רגילה, כאשר המשובים החודשיים נכללים בעלות המערכת עצמה.

צפו במערכת של רייד ויז'ן בפעולה:

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן