דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP: המטוטלת נעה בארגון
AF65JH5DVGW2MO2QQ2TC

MotoGP: המטוטלת נעה בארגון

בארגון מטוטלת האליפות נעה שוב, הפעם לכיוונו של לורנזו

ארגון היה מרוץ שהוא כל כך עונת 2015:

 1. מרקז את לורנזו שולטים במקצי האימונים באופן מוחלט ומוכיחים שגם ההונדה וגם הימאהה מתאימים לרכיבה מהירה מאוד על האספלט של ארגון. מרקז מנפץ את שיא המסלול כשהוא קובע זמן הקפה של 1:46.635 דק', ולורנזו איטי ממנו בעשירית שנייה בלבד.
 2. רוסי כהרגלו מתקשה במקצי האימון, ובדירוג מקיף את המסלול ב 0.9 שניות איטי ממרק -. הוא מזנק שישי על הגריד. בין רוסי למרקז את לורנזו אנו מוצאים את יאנונה על הדוקאטי, את פול אספרגרו על היאמהה אבטיפוס של טק 3 ואת פדרוסה על ההונדה.
 3. מרקז מתרסק בפעם השישית העונה, הפעם תחת הלחץ של לורנזו. בזינוק לורנזו נכנס ויוצא ראשון מפנייה 1 ומשם לדגל השחמט. מרקז מפספס הילוך בזינוק, ולפנייה 1 נכנס שלישי אחרי יאנונה. כבר במהלך ההקפה הראשונה מרקז משאיר את יאנונה מאחור ושם את לורנזו במשקף. פער של כמעט שנייה נחתך במהירות, אבל בכניסה לפנייה 12, הקפה וחצי לתוך המרוץ, מרקז עושה טרייל ברייקינג עמוק וחזק מדי לתוך הפנייה, מעמיס צמיג קדמי קר אל מעבר למגבלות ומתרסק בלואו- סייד.
 4. רוסי מזנק ומצליח לשפר לחמישי. ההתרסקות של מרקז מקדמת את רוסי לרביעי. 4 הקפות לתוך המרוץ ורוסי עוקף את יאנונה לשלישי ונצמד לפדרוסה.
 5. לורנזו בחוד מנהל פער של כשלוש שניות לאורך המרוץ כולו. הפער נע ונד בין 2.7 ל-3.3 שניות, ובתום המרוץ לורנזו חוצה את הקו 2.683 שניות לפני פדרוסה. ניצחון ברור, אבל מבלי להשאיר את השדה כולו מאחור.
כך זה נראה בזינוק
כך זה נראה בזינוק

החידוש לעונת 2015 היה המאבק על המקום השני בין רוסי ופדרוסה. רוסי רוכב אחרי פדרוסה 14 הקפות בטרם הוא תוקף את פדרוסה על מנת לסיים שני ולהרוויח 4 נקודות אליפות נוספות. רוסי לומד את פדרוסה בכל פנייה, בכל נקודת בלימה, בכל האצה, ובישורת האחורית הארוכה שבה להונדה יתרון ברור על הימאהה. לפדרוסה סגנון רכיבה המאפשר לו לחזור לגז מוקדם וחזק. במהלך הפנייה פדרוסה מצליח לזקוף את האופנוע מוקדם יותר ובכך לנצל את חלקו השמנמן של הצמיג על מנת להוריד יותר סוסים לאספלט. במהלך חמש ההקפות האחרונות במרוץ רוסי תוקף את פדרוסה מספר רב של פעמים, כשבכולן פדרוסה מצליח לשמור על קו מרוץ מהיר משל רוסי. בהקפה האחרונה רוסי תוקף בפנייה 4, ובפעם הראשונה מצליח לשמור על ההובלה, דרך פנייה 5 ופנייה 6, אבל בפנייה 7, באגרסיביות נדירה, פדרוסה נכנס בקו הפנימי ודוחק את רוסי החוצה אל שולי המסלול. רוסי מאבד מומנטום, אבל בפנייה האחרונה מנסה שוב את מזלו, ללא הועיל.

לורנזו - דגל לדגל
לורנזו – דגל לדגל

רוסי מגיע לארגון כשהוא מחזיק בפער של 23 נקודות על לורנזו. בארגון המטוטלת נעה 9 נקודות לכיוונו של לורנזו, אבל למוטגי ביפן רוסי מוביל ב-14 נקודות על לורנזו. כמו שכבר כתבנו בעבר – על מסלול יבש רוסי יתקשה מול לורנזו. בכל מסלול שאינו יבש לורנזו יתקשה מול רוסי.

ארבעה מרוצים לתום העונה. שלושה מתוכם – מוטגי, פיליפ איילנד וספנג – תוך שבועיים החל מיום ראשון ה-11.10. זכרו לכוון שעונים מעוררים, שהרי המתח מובטח.

המאבק על האליפות עדיין פתוח לגמרי - 4 סבבים לסיום
המאבק על האליפות עדיין פתוח לגמרי – 4 סבבים לסיום

תוצאות הסבב ה-14, ארגון

 1. חורחה לורנזו
 2. דני פדרוסה
 3. ולנטינו רוסי
 4. אנדראה יאנונה
 5. אנדראה דוביציוזו

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-14

 1. ולנטינו רוסי, ימאהה, 263 נק'
 2. חורחה לורנזו, ימאהה, 249 נק
 3. מארק מרקז, הונדה, 184 נק'
 4. אנדראה יאנונה, דוקאטי, 172 נק'
 5. ברדלי סמית', ימאהה, 143 נק'

 

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

BbKRT_versions

בימוטה חוזרת לאליפות הסופרבייק העולמית

בבימוטה מודיעים על הקמת קבוצת מרוצים חדשה, שתשתף פעולה עם קוואסאקי ותריץ לפחות שני אופנועים באליפות הסופרבייק העולמית בעונת 2025

תגובה אחת

 1. מרקז מתרסק בפעם החמישית העונה, לא השישית.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן