דף הבית / ספורט / סיקורים / MotoGP מיזאנו: דוקאטי נגד מרקז
MotoGP-Misano-2018-008

MotoGP מיזאנו: דוקאטי נגד מרקז

צמד הדוקאטים שולטים כמעט לחלוטין ב-GP של סן-מרינו, מרקז מגלה בגרות ואחריות של אלוף, ורק ימאהה נעלמת אי-שם מאחור

מאז פיצח לורנזו את סוד הדוקאטי GP18 במוג'לו, ועם שובו של דובי לדרכו המנצחת בברנו, העונה מתיישרת עם הציפייה למאבק ראש בראש בין הונדה לדוקאטי. ואם רוצים לדייק, למאבק איתנים בין מארק מרקז לדוקאטי.

מיזאנו היה המשך ישיר למאבק איתנים זה, כשבסופו מרקז מחייך גם אם לא ניצח ואפילו שלא נאלץ לרכוב ראש בראש כנגד לורנזו על מנת לזכות במקום השני.

המאבק בין הונדה לדוקאטי
המאבק בין הונדה לדוקאטי

אבל נתחיל בימאהה: אכזבה רבתי לרוסי שמיזאנו הוא מסלול בית של ממש עבורו. צמד רוכבי ימאהה – ויניאלס את רוסי – מסיימים במקום החמישי והשביעי בהתאמה. ימאהה רושמת שיא שלילי אבסולוטי של רצף מרוצים ללא ניצחון מאז החלו להתחרות בקטגוריה הבכירה באמצע שנות ה-70 של המאה שעברה. טמפרטורת המסלול מאמירה ביום המרוץ ושולחת את ה-YZR-M1 לסבסוב מתמשך לאורך 4.2 ק"מ של המסלול במיזאנו. אפילו זרקו על גבי השעטנז YZR-M1 של קבוצת טק-3 מסיים עשירי. ימאהה חווה אבדן דרך שני רק לשפל שבין האליפויות של רייני לאליפות הראשונה של רוסי ב-2004.

ימאהה - אכזבה רבתי
ימאהה – אכזבה רבתי

דובי ולורנזו, שבחנו במיזאנו לפני מספר שבועות, מראים קצב מהיר כבר עם פתיחת הפיט-ליין באימון חופשי 1 ביום שישי. מרקז מתקשה באימון חופשי 1, אבל חוזר לעצמו החל מאימון חופשי 2. החשש ממסלול רטוב באימון חופשי 3 בשבת שולח את הרוכבים למתקפה של זמני הקפה ביום שישי. רק שני רוכבים, זרקו ומילר, משפרים את זמני ההקפה שלהם בשבת בבוקר ודוחקים את מורבידלי על גבי ההונדה RCV213V של קבוצת מארק VDS ויאנונה על גבי הסוזוקי GSX-RR למקצה הדירוג המקדים Q2. מורבידלי מצליח לתקן ביחד דני פדרוסה, שכבר מנטלית נמצא בפרישה.

דובי ולורנזו - קצב מהיר
דובי ולורנזו – קצב מהיר

אורכו הקצר של המסלול מאפשר את טקטיקת 2 העצירות שמרקז מחבב כל כך. מרקז, כבר בהקפה הראשונה שלו קובע זמן מהיר, כשמיד אחריו לורנזו כובש את עמדת הפול. מרקז מספיק להתרסק על האופנוע השני שלו, לחזור לפיטס ולאיים על הפול פוזישן. רק דגל השחמט עוצר שטף של מקטעים מהירים כשבסופו לורנזו זוכה בפול פוזישן כשהוא עוצר את השעון על 1:31.629 ושובר את שיא המסלול האבסולוטי. דובי רביעי, מרקז חמישי ורוסי שביעי.

בוקר המרוץ. מרקז, דובי ולורנזו מראים קצב מרוץ דומה ומעט מהיר מהאחרים. הטמפרטורה המאמירה מכריחה את לורנזו לבחור בצמיגים בדרגת קושי בינונית, בשונה מהצמיגים הרכים שבהם השתמש בכל ניצחונותיו העונה.

לורנזו ומרקז
לורנזו ומרקז

לורנזו מזנק היטב ויוצא ראשון מפנייה 1. מרקז מתקדם לשלישי, יוצא רחב ודובי מחזיר אותו מיד לרביעי. דובי, שחושש מטיסת יחיד של לורנזו אל דגל השחמט, ממהר לעקוף את מילר ומתייצב שני בצמוד ללורנזו. מרקז נראה לרגע כמי שמאבד אחיזה עם הדוקאטים בחוד, אבל רצף של הקפות מהירות ואנחנו מקבלים שוב את מרקז כנגד הדוקאטים. דובי מגביר את הקצב ובהקפה השישית משחיל את לורנזו על הבלמים לפנייה שבע, פותח פער שהולך וגדל עד ל-2.5 שניות לקראת תום המרוץ, משאיר את מרקז ולורנזו למאבק עיקש על המקום השני. העקיפות הרבות ביניהם מאפשרות מחד לדובי לנשום לרווחה בחוד ומאידך לקראטשלאו על גבי ההונדה RCV213V של קבוצת LCR לצמצם את הפער.

רוסי - לא במשחק
רוסי – לא במשחק

לורנזו, שנראה כי האחיזה שבה אליו, מגביר את הקצב לקראת סוף המרוץ, מושך איתו את מרקז, והפער לדובי צולל ל-1.5 שניות, אך דובי מגיב ללורנזו ומגביר את הקצב על-מנת לנהל את הפער. לורנזו לא מוותר עד שהצמיג הקדמי של הדוקאטי GP18 שלו נכנע ושולח את לורנזו בלואו-סייד קלאסי לחצץ. מרקז, שלורנזו צולל ממש לפניו, מבין שמיזאנו שייכת לאנדראה דוביציוזו והדוקאטי ובוחר שלא להסתכן באובדן המקום השני ועשרים נקודות אליפות.

דובי מוסיף ניצחון לזה שבקטאר ובברנו, מרקז שני וקראטשלאו זוכה מן ההפקר של לורנזו, סוגר את הפודיום בשלישי. ראוי לציון גם אלכס רינס, שמהמר על צמיגים רכים ובכישרון רב מצליח לסיים רביעי על גבי הסוזוקי GSX-RR.

רוכב איטלקי מנצח על אופנוע איטלקי במסלול איטלקי
רוכב איטלקי מנצח על אופנוע איטלקי במסלול איטלקי

זהו מרקז הבוגר. מנצח ונלחם על הניצחון ביום המתאים. מסיים על הפודיום ואוסף 16 או 20 נקודות אליפות בימים טובים פחות. מרקז, שהוביל על רוסי במקום השני ב-59 נקודות לפני מיזאנו, מוצא את עצמו מוביל על דובי, שעכשיו במקום השני, ב-67 נקודות. שני שליש עונה ועוד מרוץ מאחורינו, ומרקז מוביל על דובי בשני ניצחונות ומקום שלישי.

מבסוט!
מבסוט!

ערב סוכות, 23.9, ניפגש בארגון שבספרד.

תוצאות הסבב ה-13, סן-מרינו (מיזאנו)

 1. אנדראה דוביציוזו
 2. מארק מרקז
 3. קאל קראטשלאו
 4. אלכס רינס
 5. מאבריק ויניאלס

טבלת האליפות לאחר הסבב ה-13

 1. מארק מרקז, הונדה, 221 נק'
 2. אנדראה דוביציוזו, דוקאטי, 154 נק'
 3. ולנטינו רוסי, ימאהה, 151 נק'
 4. חורחה לורנזו, דוקאטי, 130 נק'
 5. מאבריק ויניאלס, ימאהה, 124 נק'

אודות נעם יעקובסון

נעם יעקובסון
מסקר מרוצי MotoGP ומסביב. אופנוען בכל רמ"ח אבריו בעבר. אבא לשתי רוכבות בימבה ג'וק בהווה... איללכא וסובבו בגז.

עשוי לעניין אותך

Antonio Cairoli - KTM 450 SX-F-2

סוף עידן: טוני קאירולי מודיע על פרישה

לאחר תשע אליפויות במוטוקורוס העולמי מודיע טוני קאירולי על פרישה מעולם הספורט המקצועני

2 תגובות

 1. Avatar

  נדמה לי שטועה רוסי כשמסרב ללחוץ את ידו של מרקס
  ההיפך הוא מוכרח,ללחוץ יד ואף לחבק אל אף המשקעים
  רוסי מוכרח לשנות חשיבה ולהתרכז בפיתוח של הימהה
  ובנצחונות

  • Avatar

   פלוסי אינו מסוגל לפתח את הימאהה, הוא אף פעם לא פיתח באמת.
   ההידרדרות של ימאהה החלה לאחר שלורנצו עזב, ההתעוררות של דוקאטי החלה לאחר שלורנצו הגיע אליהם. ובשנה הבאה לורנצו בהונדה- נראה מה יקרה שם.
   בכל מקרה העתיד של ימאהה עם רוסי כמפתח ראשי, לא מרנין במיוחד והם עשויים לשבור את שיאי כשלונותיהם גם בשנה הבאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO