דף הבית / חדשות / אופנועי ב.מ.וו יצוידו במערכת תקשורת לזמן תאונה
P90217586_highRes_bmw-motorrad-emergen

אופנועי ב.מ.וו יצוידו במערכת תקשורת לזמן תאונה

מערכת חדשה של ב.מ.וו תיצור קשר עם מרכז ב.מ.וו בזמן תאונה על מנת לקצר את זמן הגעת כוחות החילוץ

מערכת חדשה של ב.מ.וו עשויה לסייע במקרה תאונה. ב.מ.וו מציגה את ה-Intelligent Emergency Call – מערכת תקשורת חדשה שפותחה על ידי החברה, תותקן על אופנועי ב.מ.וו, ותיזום שיחה למוקד החברה במקרה תאונה – זאת על מנת לקצר את זמן הגעת כוחות הסיוע ובכך להציל חיים.

כפתור SOS, מיקרופון ורמקול
כפתור SOS, מיקרופון ורמקול

המערכת החדשה כבר קיימת במכוניות החברה, וכעת היא זולגת גם לאופנועים. הרעיון שעומד מאחורי המערכת הוא שבזמן תאונה המערכת תתקשר למוקד של ב.מ.וו, ושם מוקדן אנושי ידבר עם הרוכב כדי לבדוק מה מצבו, ויזעיק סיוע במקרה הצורך. בב.מ.וו מספרים שהמערכת מסוגלת לקצר את זמן הדעת כוחות החילוץ והסיוע בכ-40%-50%.

לצורך כך האופנוע מצויד בחיישני תאוצה וזווית שמזהים תאוצות של תאונה, ואם זו קורית, המערכת מטלפנת כאמור למוקד ב.מ.וו. בצמוד לבית המתגים הימני ישנו מכסה, שמתחתיו כפתור SOS אדום, מיקרופון ורמקול, ודרך שני האחרונים מתבצעת השיחה. בנוסף, הרוכב יכול ליזום בעצמו שיחה למוקד על ידי לחיצה על כפתור SOS. כדי לזהות את המיקום המדויק של האופנוע המערכת מצוידת גם ברכיב GPS, והתקשורת למוקד מתבצעת על ידי חיבור לטלפון הסלולרי של הרוכב.

בב.מ.וו מדגישים שסתם נפילה מהרגלית לא תפעיל את המערכת, בנוסף, המערכת מזהה שתי רמות של תאונות – קלה וקשה. בתאונה רצינית תופיע על הצג הודעה שמתבצעת שיחה וכן חיווי קולי, והרוכב לא יהיה יכול לנתק את השיחה. בתאונה קלה יותר המערכת תיצור קשר עם המוקד אחרי 25 שניות, ובכל מקרה הרוכב יכול לזתק את השיחה על ידי לחיצה על כפתור SOS.

מערכת שיחת החירום החכמה תוצע כאופציה באופנועי ב.מ.וו החל מהשנה הבאה, בתחילה בגרמניה בלבד ולאחר מכן גם בשאר השווקים האירופאים.

המוקד - בגרמניה, התאונה - באיטליה?...
המוקד – בגרמניה, התאונה – באיטליה?…

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן