דף הבית / חדשות / מוטוגוצי: כך ייראה הסטלביו החדש
Moto Guzzi Stelvio Spy (2)

מוטוגוצי: כך ייראה הסטלביו החדש

השנה צפויה להיחשף גרסה חדשה לסטלביו - האדוונצ'ר הגדול של מוטוגוצי שיצא לגמלאות בעשור הקודם - הפעם עם מנוע מקורר נוזל; צפו בתמונות הראשונות

במוטו גוצי עובדים על גרסה חדשה לסטלביו – האדוונצ'ר הגדול שייצורו הופסק – עם מנוע מקורר נוזל שיגיע מה-V100 מנדלו. תמונות 'ריגול' ראשונות שלו פורסמו ברשת.

בתערוכת מילאנו של 2022 הודיעו במוטוגוצי על קאמבק לשם סטלביו, שהיה מוצמד לאדוונצ'ר גדול משנת 2007 ועד 2016 ושלא זכה להצלחה גדולה. המידע ניתן בתמונה שהראתה את שם הדגם וצמד חישוקי שפיצים במידות 19″ ו-17″. כבר אז ידענו על שימוש במנוע החדש של ה-V100 מנדלו.

Moto Guzzi Stelvio Spy (1)

המנוע הוא וי-טווין עם גל ארכובה אורכי וזווית של 90° בין הצילינדרים, בעל גל-זיזים עילי כפול ו-8 שסתומים, והחידוש הוא המעבר לקירור הנוזל, שסימל חידוש משמעותי עבור מוטוגוצי, שדגלו במשך כל השנים בתצורת קירור אוויר למנוע. נפח המנוע עומד על 1,042 סמ"ק, ובגרסת הכביש מפיק 115 כוחות סוס ו-10.6 קג"מ, כאשר 90% מנתון המומנט זמין כבר מ-3,500 סל"ד. יש מצמד רטוב מופעל הידראולית, והנעה דרך גל הינע. הגיוני שגרסת האדוונצ'ר תציע מעט פחות הספק לטובת ההתאמה ליעוד.

מערכת האלקטרוניקה צפויה לעבור לגרסת האדוונצ'ר עם יחידת מדידה אינרציאלית (IMU) בשישה צירים, יחד עם בקרת אחיזה רב-שלבית, ABS להטיה, בקרת שיוט, בקרת בלימת מנוע, 3 מפות ניהול מנוע ומצבי רכיבה מרובים. יהיו פנסים LED היקפיים כולל מתכווננים לפנייה, וכן מסך TFT בגודל 5″ עם קישורית לסלולר. צפוי להיות קוויקשיפטר לשני הכיוונים, ידיות מחוממות, וכנראה אופציה לבולמים חשמליים סמי-אקטיביים בגרסת פרימיום כזאת או אחרת.

תמונות ה'ריגול' מראות את הסטלביו ואת חישוקי השפיצים, ביחד עם משקף מתכוונן. כאמור, אין מידע נוסף בשלב זה, ואנו צופים שבחודשים הקרובים ישחררו במוטוגוצי נתונים נוספים, לקראת חשיפה שתגיע – ככל הנראה – בתערוכת מילאנו 2023.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן