דף הבית / חדשות / נסיעת דו-גלגלי בנת"צ – תגובת המשטרה
image016

נסיעת דו-גלגלי בנת"צ – תגובת המשטרה

אגף התנועה לא קיבל שינויי תקנות ולכן יאכוף כרגיל, יחד עם זאת - בפועל רכיבה רגועה לא תיאכף

לפני ימים ספורים פרסמנו את הודעת משרד התחבורה לפיה תותר נסיעת רכב דו-גלגלי בנתיבי תחבורה ציבורית (נת"צים). היום עלו ידיעות על כך שאגף התנועה של המשטרה הודיע שלא קיבל שינוי בתקנות ועל כן יאכוף גם נסיעת רכב דו-גלגלי בנת"צים. כדי לעשות סדר בידיעות הסותרות הללו, פנינו לאגף התנועה כדי לקבל תשובה רשמית:

"כיום, על פי מדיניות המשטרה, דו-גלגלי מורשה לנסוע בשעות העומס בשול הדרך. לעומת זאת, נסיעה של דו-גלגלי בנתיב תחבורה ציבורית טרם נבחנה בטיחותית ואסורה על פי חוק, ולפיכך בשלב זה האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית מבוצעת כלפי כלל סוגי כלי הרכב אשר אינם מורשים בנסיעה בהם".

משיחה שלא לציטוט שערכנו עם בכירים באגף התנועה עולה כי בניגוד לפרסומים מהבוקר, המשטרה אינה מתכוונת לחפש רוכבי דו-גלגלי אשר ירכבו בנת"צים, שכן המשטרה מבינה היטב את היתרונות הגלומים ברכב דו-גלגלי. יחד עם זאת, כאמור, הפן הבטיחותי שבנסיעת דו-גלגלי בנת"צ טרם נבדק, ועל כן רכב דו-גלגלי אשר ירכב בפראות, בקלות דעת או בחוסר בטיחות בנת"צ בהחלט עלול לחטוף דו"ח.

עד שהמחלוקת בין משרד התחבורה למשטרה תיפתר וישונו התקנות, ההמלצה שלנו תהיה להשתדל להימנע מלרכוב בנת"צ במידת האפשר. במידה וכן נכנסים לנת"צ יש לרכוב בזהירות מרבית באופן שלא יסכן את הרוכב או את שאר המשתמשים. חשוב לזכור שמשתמשי הנת"צ – קרי נהגי אוטובוסים ומוניות – לא תמיד מתייחסים לדו-גלגלי באופן כללי, ועל אחת כמה וכמה כשנוסעים בנתיב 'שלהם' – נת"צ.

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

MY24_HYPERMOTARD_698_MONO_04_UC575820_Mid

חדש בארץ: דוקאטי היפרמוטארד 698 מונו

ההיפרמוטארד 698 - הסופרמוטו החדש של דוקאטי הבנוי סביב מנוע הסינגל החדש בנפח 659 סמ"ק ושמגיע עם המון בקרות ואלקטרוניקה - הגיע ארצה; המחיר: 96,590 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן