דף הבית / אנשים / דיוויד נייט עובר לנהוג בדקאר
103323_david_knight_1024

דיוויד נייט עובר לנהוג בדקאר

אחרי שהשנה סיריל דפרה עבר לנהוג עבור קבוצת רד-בול בראלי דקאר, דיוויד נייט עושה מהלך דומה. הרוכב הבריטי המוכשר, 4 פעמים אלוף העולם באנדורו, הודיע כי חתם על חוזה בן שנתיים עם קבוצת דזרט ווריור (Desert Warrior) כך שהחל מדקאר 2016 הוא ישתתף בראלי כנהג.

להבדיל מסיריל דפרה ומסטפן פטרהנסל, שלשניהם ניסיון אדיר בדקאר על אופנוע וכמה זכיות בראלי (6 לפטרהנסל, 5 לדפרה), לנייט אין ניסיון בראלים בינלאומיים והוא מגיע מסצינת האנדורו העולמית. לנייט כאמור יש באמתחתו 4 תארי אנדורו עולמי, אבל גם 2 תארי GNCC, תואר אוסטרלי ו-18 אליפויות בריטיות. נייט השתתף באליפויות ומרוצים רבים פרט לאליפויות אנדורו, למשל אליפות הסופר-אנדורו (לשעבר אנדורוקרוס) ומרוצי אקסטרים-אנדורו.

בשנים האחרונות נייט בן ה-36 לא מגלה יציבות. זה התחיל מהמעבר לקבוצת ב.מ.וו, והמשיך עם שרקו, קאוואסאקי, הונדה וק.ט.מ, כשבשום מקום הוא לא ממש מצליח לממש את הכישרון העצום שיש בו, כולל באליפות העולם באנדורו עם ק.ט.מ. המעבר לדקאר עשוי לאפשר לנייט לבוא לידי ביטוי בתחום שהוא יכול להביא את יכולותיו לידי ביטוי בגיל הזה, אם כי הוא בהחלט יצטרך להתייצב ולעדן את המזג החם שלו.

נייט ינהג ברכב מסוג דזרט-ווריור, רכב ייעודי למרוצי ראלי עם מנוע ב.מ.וו בנפח 3 ליטר שבו נהגו אביב קדשאי ויזהר ערמוני בדקאר 2011. הוא יתחרה בקבוצה עם 2 רכבים מתחרים ו-8 אנשי צוות וסיוע. הוא ישתתף בשני הדקארים של 2016 ו-2017, וכן במרוצי ההכנה כמו ראלי הפרעונים, ראלי מרוקו ובראלי מקומי בספרד. במקביל, נייט ימשיך להתחרות על אופנועים באליפות העולם בסופר-אנדורו ובמרוצי אקסטרים שונים.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

900-2

חדש בארץ: גרסאות Black Knight של הווג אדוונצ'ר

צמד האדוונצ'רים של ווג, ה-DS900X וה-525DSX, מגיעים לישראל בגרסת האביר השחור, כשה-525 מקבל גם אבזור נוסף; תוספת המחיר - 1,000 ש"ח

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן