דף הבית / חדשות / חונים כמו מכוניות
הפגנת חנייה תל אביב

חונים כמו מכוניות

הרוכבים לא הפכו לנחמדים, אלא באו להעביר מסר

מדיבורים למעשים. רוכבים רבים הגיעו לאירוע מחאה שאורגן על ידי דניאל 'מיצו' פטרי, דימה בני וליאור רמון, בכיכר המדינה שבתל אביב, למחות על כוונת העירייה לאסור חניית דו-גלגלי על מדרכות העיר.

בשעה 07:00 בבוקר, אחרי תיאומים והכנות בקבוצת הפייסבוק 'חונים כמו רכבים בתל אביב', הגיעו מאות רוכבים לכיכר המדינה בתל אביב. מטרת האירוע הייתה להמחיש לסובבים, אך בעיקר לעיריית תל-אביב, כיצד תראה העיר ביום שאחרי – אם אכן תיאסר חניית רכב דו-גלגלי על מדרכות העיר.

כאמור, לאירוע הגיעה כמות נאה מאוד של רוכבים, שהקיפו את כל כיכר המדינה, עמדו ליד רכבים חונים, ומרגע שאלו פינו את החנייה – נעמדו במקומם וחנו כמו רכבים. האירוע לא נועד לעורר פרובוקציות ואכן הסדר נשמר וכמעט ולא נרשמו אירועים חריגים, כשמדי פעם שומעים אף קריאות עידוד מעוברי אורח ברכבים. למרות כל זאת קיבלנו דיווח על קטנוע אחד שהופל על ידי רכב שיצא מחניה סמוכה – המחשה ברורה לבעייתיות שבחנייה של דו-גלגלי על 'כמו רכבים'.

היום שאחרי יכול להיות לא נעים לכל הצדדים (צילום - גיא לוין)
היום שאחרי יכול להיות לא נעים לכל הצדדים

לאירוע הגיעה גם סגנית ראש העיר ומי שמחזיקה בתיק התחבורה בעיר, מיטל להבי. בסופו של האירוע הוחלט לפזר את ההפגנה בסביבות השעה 09:00 ונקבעו המשך פגישות עבודה עם כל הגורמים הרלוונטיים בעירייה ובמשטרה, כך על פי פטרי, שאומר כי התחושה הכללית היא של שיתוף פעולה מהגורמים הרלוונטיים.

אנו חושבים שאין ויכוח כי רכיבה על מדרכות או חניית דו-גלגלי באופן שחוסם את המדרכה הן פעולות שלא מקובלות – לא עלינו כרוכבים ובטח לא על ידי גורמי האכיפה או שאר המשתמשים בדרך או במדרכות. עם זאת, הניסיון של עיריית תל אביב לפעול באופן גורף כנגד רכבים דו-גלגליים, שבפועל עוזרים להתמודד עם גודש התנועה בעיר ומצוקת החנייה, כל זאת ללא מתן פתרונות אפקטיביים, הוא ניסיון מקומם, וראוי היה שהרוכבים יתרעמו כנגדו. על פי פטרי, אם לא יושגו הבנות, מתכננים מארגני האירוע לפעול שוב, כשבפעם הבאה הפעולה תהיה פחות נעימה, זאת בניגוד לאירוע שנערך היום, שנועד בעיקר לעורר הד תקשורתי ולהמחיש לעירייה את השלכות מעשיה.

בסופו של יום היה גם נחמד לראות את הסולידריות של הרוכבים, שטרחו והגיעו ביום עבודה כדי לעמוד על מה שחשוב להם, ועל כך מגיע שאפו הן למארגנים והן למשתתפים.

IMG_20150707_083448
העירייה באמת רוצה שנחנה כמו רכבים?

אודות אייל פרדר

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן