דף הבית / חדשות / תקנות יורו חיסלו גם את ההיאבוסה
11

תקנות יורו חיסלו גם את ההיאבוסה

הסוזוקי GSX-R1300 היאבוסה מפסיק להימכר באירופה בגלל תקנות יורו 4; בשאר העולם ימשיך להימכר כרגיל

תקנות יורו 4 עשו חיסול ממוקד לכמה וכמה דגמים. ההונדה CBR600RR היה אחד הראשונים מהם, אם כי במקרה הזה בהונדה יכלו למצוא פתרון ולהמשיך למכור אותו, אלא שזה פשוט לא משתלם בגלל כמות מכירות זעומה. כעת אנו מתבשרים שגם הסוזוקי GSX-R1300 היאבוסה עובר תהליך דומה – ואחרוני דגמי 2018 נמכרים כעת באירופה. המגזין MCN מדווח, למשל, שבאנגליה נשארו 2 יחידות אחרונות במלאי של יבואנית סוזוקי, וכי ל-2019 וגם 2020 לא יגיעו היאבוסות חדשות.

בשאר העולם, אגב, ובכלל זה בארה"ב, ההיאבוסה ימשיך להימכר כרגיל ללא שינויים, והסיבה היחידה שבגינה ההיאבוסה יפסיק להימכר באירופה היא כאמור תקנות יורו 4 – שאותן ההיאבוסה כבר לא עובר.

הסוזוקי GSX-R1300 היאבוסה הוצג לראשונה בשנת 1999 כאופנוע ספורט ענק בנפח 1,300 סמ"ק, והדור השני שלו – המבוסס על אותה השלדה ואותו המנוע – נחשף ב-2008, ואז גם הגיע ארצה. בשנת 2013 ההיאבוסה קיבל שיפורים למערכת הבלימה וכן מערכת ABS, ומאז ועד היום הוא מיוצר כמעט ללא שינויים. העניין הגדול בו הוא ביצועים של אופנוע ספורט גדול עם נוחות גבוהה של אופנוע ענק ומומנט עצום כבר מסל"ד אפס, והמאפיינים הללו דיברו אל לא מעט רוכבים שהפכו לעדת מעריצים של הכלי האייקוני הזה.

בשנים האחרונות היו שמועות על היאבוסה חדשה שיוצג, אולם אלו התבררו כלא נכונות לעת עתה, כך שהשורה התחתונה היא שההיאבוסה עוזב את אירופה. אם מוסיפים לזה את ה-GSX-R600 ואת ה-GSX-R750, שגם הם כבר אינם מיוצרים לשוק האירופאי, נשארים עם ה-GSX-R1000 ואחיו הקרבי ה-GSX-R1000R (מבחן כאן באתר בקרוב מאוד), כך שממשפחה רחבה של אופנועי ספורט בסוזוקי מצמצמים את הטווח לליטר בלבד. הם לא היחידים כמובן, וזה קצת עצוב.

ועדיין לא דיברנו על מה תקנות יורו 5 יעשו לאופנועים

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן