דף הבית / חדשות / אפריליה: בקרוב דגם רביעי עם מנוע ה-660 סמ"ק
Aprilia-RS660-001

אפריליה: בקרוב דגם רביעי עם מנוע ה-660 סמ"ק

אפריליה צפויה להחזיר את השם פגאסו ולייצר אופנוע דו-שימושי המצויד במנוע הטווין המקבילי בנפח 660 סמ"ק; בנוסף, השיבר והדורסודורו יורדים מליין דגמי היצרנית האיטלקית

אפריליה מתכוונת להשתמש במנוע הטווין מקבילי בנפח 660 סמ"ק של ה-RS660 והטואונו 660 גם בדגם רביעי – הפעם אדוונצ'ר-כביש. 

פלטפורמת מנוע הטווין המקבילי בנפח 660 סמ"ק של אפריליה, המשמש את ה-RS660 וטואונו 660 הספורטיביים ובקרוב גם בדגם אדוונצ'ר – הטוארג, תשמש גם בדגם נוסף המשתמש בשם עבר: הפגאסו היה דגם פאנדורו מתחילת שנות ה-90 (שהחליף את הטוארג המקורי), אשר פותח יחד עם הב.מ.וו F650. המנוע דאז היה בתצורת סינגל של רוטאקס האוסטרית. כאמור צילינדר יחיד בנפח 652 סמ"ק, מוזן על-ידי צמד מאיידי מיקוני ועם ארבעה שסתומים, הספק של 48 כ"ס ב-6,500 סל"ד ומומנט של כ-6 קג"מ, שהובילו למהירות מרבית של מעט מעל 160 קמ"ש.

המנוע המיועד לפגאסו החדש הוא טווין מקבילי – בלוק הצילינדרים הקדמי של ה-RSV4 הגדול – כלומר 2 מתוך 4 הצילינדרים של ה-V4 של אפריליה. בעוד שבטואונו 660 המנוע מפיק 95 כ"ס (מעט פחות מה-RS), ובטוארג המספרים ירדו לסביבות 90-85 כ"ס, על מנת להתאים לאופי האדוונצ'רי – ואלו הנתונים שאנו משערים שיגיעו גם בפגאסו שיהיה גרסת כביש לטוארג. המנוע בעל סדר הצתה של 270-450 מעלות ייחודי, מקורר נוזל, ויש 4 שסתומים לצילינדר. נזכיר שהמנוע עלה לכותרות לאחרונה עם הריקול העולמי שידרוש החלפה מלאה של המנוע בגלל כשל במובילי השסתומים בחלק מהמנועים.

מידע זה מגיע מראיון עם כריסטיאן ברלי, מנהל השיווק באיטליה, לאתר motociclismo. באותו מעמד מציין ברלי שדגמי הדורסודורו והשיבר 900 לא יקבלו את ההתאמה לתקן יורו 5 לפליטת מזהמים, והמשמעות היא שאפריליה תפסיק לייצר את צמד הדגמים. הדורסודורו הוא היפרמוטו מגניב (שגם חי אצלנו במבחן ארוך טווח), והשיבר הוא נייקד, שבשנותיו האחרונות קיבל את מנוע הוי-טווין בנפח 900 סמ"ק.

כך נראה הפגאסו בגרסתו האחרונה לפני עשור וחצי
כך נראה הפגאסו בגרסתו האחרונה לפני עשור וחצי

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן