דף הבית / חדשות / דעה: אם הטיפול בתאונות ובגנבות היה כמו בקורונה
30712172_10156262678133948_7585603708700852224_o

דעה: אם הטיפול בתאונות ובגנבות היה כמו בקורונה

מדינת ישראל הראתה הרבה יוזמה, יצירתיות ויעילות בנושא מגפת הקורונה; תארו לעצמכם התגייסות לטיפול דומה במגיפת תאונות הדרכים או במגיפת גנבות האופנועים

דמיינו מצב בו כלל הנהגת ישראל, יחד עם אגפיה הביטחוניים, מתגייסת להילחם במגפות האמיתיות הקשורות אלינו הרוכבים.

בשנת 2019 נהרגו על כבישי ישראל 350 בני אדם ובתוכם 69 רוכבי אופנועים (על-פי נתוני הרלב"ד לשנת 2019). באותה השנה נגנבו 1,946 אופנועים (על-פי נתוני משטרת ישראל לשנת 2019). אלו נתונים שמצדיקים ללא עוררין את ההגדרה 'מגפה'. נכון להיום מדינת ישראל נמצאת במצב של שליטה על מגפת הקורונה. כשהתבררו ממדי הסיכון, התכנסו כלל הגופים הביטחוניים לחמ"ל אחד, הוגדרה ועדה אחראית מטעם הממשלה, הציבור עודכן בשקיפות מוחלטת על-בסיס יומי, הוקדשו משאבים רבים לחינוך והסברה, ומשטרת ישראל התגייסה לסדר ואכיפה ברורה – ולא ניכנס עכשיו אם זה הצליח באופן מלא או רק חלקית, אלא נתרכז בתמונה הכוללת.

תארו לעצמכם מצב שמגפת תאונות הדרכים עולה לראש סדר היום בישראל. ראש הממשלה מזיז הכל הצידה ודואג ששר התחבורה ומנכ"לו יהיו הראשונים והאחרונים אצלו בשולחן הדיונים. השב"כ מגויס לאכן כל נהג מועד לפורענות שיכול להדביק במוות שותף אחר בכביש, ואילו המוסד נשלח למקומות עלומים ברחבי העולם כדי לרכוש מאסות של מעילים מתנפחים וקסדות איכות על-מנת להציף את השוק בהם. ראש הממשלה מופיע בכל ערב בפריים-טיים ונוקב במספרי ההדבקה ומוות בכבישי ישראל, ומדגים איך ניתן למנוע תאונות דרכים. אביעד מפול גז מופיע בכל פאנל חדשות, עם סבר פנים רציני, ומשתף את המומחיות שלו בהורדת המספרים. מיטב מומחי לימוד הרכיבה והנהיגה המקצועית מגויסים ומקבלים תקציבים להקים במסלולים בישראל מרכזי הדרכת חירום. סגר כללי מושתת על כלל מדינת ישראל בעוד משאבים רבים מנותבים למשרד התחבורה על-מנת לטפל מיידית בכל המפגעים, בעוד הכבישים, הצמתים והמחלפים ריקים. משרד הכלכלה ורשות המיסים מורידים בצורה גורפת את המיסים והמע"מ על ציוד מגן לרוכבים, על אביזרי שליטה ובטיחות לאופנועים ולרכבים ומסבסדים את רכישתם והרכבתם. אפשר להמשיך עוד ועוד, אך הבנתם את הכיוון.

תארו לעצמכם עכשיו שמגפת הגניבות מגיעה לראש סדר היום בישראל. הנחיות חדשות יוצאות לבתי המשפט במטרה להחמיר עם עונשי הגנבים המורשעים. השב"כ, המוסד, המשטרה והצבא מגויסים על-מנת לאתר ולהחזיר כל כלי שיוצא מגבולות מדינת ישראל או נמצא בכל מקום בו אין לאזרחי ישראל מה לחפש. ראש הממשלה מופיע בכל ערב בפריים-טיים ומציג שקפים המתארים כמה אופנועים (או מכוניות, או ציוד חקלאי) נגנבו באותו היום וכמה נמצאו. סגר כללי מושת על כלל אזרחי ישראל במטרה להאט את המגפה – עד שמושגת שליטה במספר האופנועים והרכבים הגנובים. בקיצור, הבנתם את התמונה.

כולנו מכירים את האמרה "אין לא יכול, יש לא רוצה". כשמדינת ישראל יודעת להתכנס ובמקביל להגן על התושבים ולתקוף מגפה שנובעת מנגיף סיני, מה עוצר אותה מלעשות את זה לכלל הפצועים וההרוגים בכבישי מדינת ישראל, או לאלא שאיבדו את רכושם היקר לגנבים, שמשאירים בכל יום את משטרת ישראל חסרת אונים ואומללה בטיפול מולם? מה עוצר? תחזרו לאמרה שבתחילת הפסקה הזו.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

תגובה אחת

  1. Avatar

    האם באמת לא ברור לכותב מדוע היא הראתה יצירתיות וויעילות בקורונה ובנושא גניבות ופשעים נגד הנתינים לא ?בנושא הקורונה למדינה יש הרבה מאוד מה להפסיד ,עד להגעה לאי ספיקה כללית של כל המערכות .בנושא הפשע נגד הנתינינים ,עם דגש על הרכוש המוטורי ,למדינה יש רק מה להרוויח, מפני שזאת מדינת ישרעעעהללל, הכל כאן רואים דרך החור של הגרוש . שני בתי מקדש הרסו היהודים שאינם מפיקים כל לקח ,מאותן סיבות התנהלותיות בימינו אנו.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן