דף הבית / חדשות / הצעת חוק הגבלת רכיבה בשטח חוזרת לדיונים
KTM-890-ADV-Launch-074

הצעת חוק הגבלת רכיבה בשטח חוזרת לדיונים

הצעת החוק של ח"כ רם בן-ברק, להגבלת נהיגה ורכיבה בשטח, אשר עלתה בכנסת הקודמת - חוזרת לדיונים לקראת קידום חקיקה; המשמעות: עשרות אלפים יהפכו לעבריינים בין לילה

הצעת החוק להגבלת נהיגה ורכיבה בשטח, אשר עלתה בכנסת הקודמת על-ידי ח"כ רם בן-ברק, ח"כ אופיר סופר וח"כ רם שפע, חוזרת לשולחן הדיונים. לפי הצעת החוק – המיועדת להילחם בוונדליזם ובהשחתת שדות חקלאיים – תתאפשר נהיגה בשטח אך ורק בדרך ייעודית לנהיגת שטח. ההחלטה מהי דרך ייעודית לנהיגת שטח תיקבע על-ידי שר התחבורה, והעובר על החוק עלול להיקנס ב-250 ש"ח.

בינואר 2022, במהלך כינון הכנסת הקודמת, עלתה הצעת חוק של ח"כ רם בן-ברק (יש עתיד), ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) וח"כ רם שפע (העבודה) שבמסגרתה תוגבל נהיגה ורכיבת שטח לדרך ייעודית לנהיגת שטח בלבד. מטרות הצעת החוק היו שמירה על ערכי טבע, ומלחמה בוונדליזם ובהשחתת שדות חקלאיים, כשמי שאמור היה לקבוע מהי דרך ייעודית לנהיגת שטח הוא שר התחבורה. ח"כ בן-ברק הבהיר לפול גז שמטרת הצעת החוק היא להילחם בפורעים בלבד. הצעת החוק עלתה לדיונים בוועדת השרים לענייני חקיקה ובוועדת הפנים ונתקלה בקשיים, אולם בסופו של דבר היא נפלה עם סיום כהונתה של הכנסת ה-24.

כעת הצעת החוק חוזרת לשולחן הדיונים ביוזמה של ח"כ בן-ברק במתכונת זהה, כשאתמול (א') התקיים דיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, אולם המשך הדיון נדחה בחודשיים.

הצעת החוק הזו שופכת את התינוק עם המים, שכן היא הופכת עשרות אלפי נהגי ורוכבי שטח שומרי חוק לעבריינים בין-לילה. המלחמה בוונדליזם ובשמירה על ערכי טבע ועל שדות חקלאיים היא חשובה מאוד, אולם היא צריכה לבוא על-ידי אכיפה מסיבית של חוקים שכבר קיימים כיום ולא נאכפים. הטלת רגולציות וחקיקה של חוקים חדשים לא יגרמו לפושעים להפסיק לפשוע, אלא יהפכו עשרות אלפי אנשים נורמטיביים לעבריינים. במקום לחוקק חוקים מיותרים צריך להקים גופי אכיפה בעלי שיניים ובעלי יכולת להגיע לעבריינים האמיתיים, ולהעמיד אותם לדין במסגרת החוקים הקיימים.

לא ברור מדוע ח"כ בן-ברק מתעקש להמשיך ולהעלות את הצעת החוק במתכונתה הנוכחית, כאשר הסיכוי שהיא תעבור הוא שואף לאפס. נמשיך כמובן לעדכן.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Fantic-XE300-02

חדש בארץ: פנטיק XE300 דו-פעימתי

ה-XE300 - אופנוע האנדורו 300 עם המנוע הדו-פעימתי מוזרק הדלק החדש של פנטיק - מגיע לישראל ויושק באירוע חגיגי ביום שישי הקרוב; המחיר: 69 אלף ש"ח

תגובה אחת

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  וואו, 250 ש"ח, אני בהלם.
  שיח רוכבים:
  א': חבר'ה יוצאים לרכיבת שטח היום.
  ב': סבבה, איפה?
  א': בשדה חקלאי.
  ב': אחל'ה, יש עלות כלשהי?
  א': כן, בקטנה, 250 ש"ח.
  ב': סבבה, אני כבר בדרך.
  וואו, כמה טיפשות. שימו מקנס גדול ומשמעותי.

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן