דף הבית / חדשות / התלת-קונספט של הונדה
NEOWING
NEOWING

התלת-קונספט של הונדה

חושפת תלת-גלגלי היברידי גדול כקונספט, וגם CBR250RR

הונדה תחשוף בתערוכה הביתית שלה, תערוכת טוקיו, מספר קונספטים – מהם שניים מעניינים במיוחד – תלת-גלגלי היברידי גדול ואופנוע ספורטיבי קטן וקרבי.

נתחיל בתלת-גלגלי, שאמנם אין סיכוי שיגיע אי-פעם לייצור – אבל בוא בהחלט מסמן את הכיוון של הונדה – כלים בטיחותיים יותר ונקיים יותר. הונדה מציגה את התלת-גלגלי על מנגנון מתלים קדמיים בפיתוח עצמי, אבל חשוב יותר – ככלי היברידי עם מנוע מונע בגז לצד מנוע חשמלי, כלומר מנועים ירוקים. מה שמעניין הוא שהתלת-קונספט אינו קטנוע קטן אלא אופנוע בגודל מלא, עם מנוע 4 צילינדרים גדול נפח (בהונדה לא מציינים את נפח המנוע או נתונים טכניים כאלו ואחרים). סביר להניח שבשנים הקרובות נמשיך לראות פיתוחים של הונדה על בסיס מנגנון התלת-גלגלי, עד לייצור דגם אחד או יותר בייצור סדרתי, וכשזה מגיע מהונדה – זה אישור סופי שקונספט התלת-גלגלי על יתרונותיו הבטיחותיים בהחלט תפס.

בואו נקרא לו CBR300RR, ככה בשביל הפנטזיה
בואו נקרא לו CBR300RR, ככה בשביל הפנטזיה

הקונספט השני הוא אופנוע ספורט קטן נפח, קל משקל וקרבי במיוחד עם מכלולים איכותיים משמעותית משל ה-CBR250/300R הבסיסי. גם כאן בהונדה לא משחררים פרטים, שכן זהו רק דגם קונספט לבחינת תגובות הקהל, אבל ייתכן שבקרוב יהיה דגם נוסף, קרבי משמעותי, לצד ה-CBR300R. אם רק היה לנו במדינה מסלול אספלט היינו יכולים לפנטז על אליפות דגם. נמשיך לפנטז.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_500_SE_GN1_ACT__1_

חדשים בארץ: קוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500

הקוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500 הגיעו ארצה בגרסאות רגילות ו-SE; המחירים - 44 עד 47 אלף ש"ח; אירוע ההשקה בשישי הקרוב במטרו שופ תל-אביב

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן