דף הבית / חדשות / מערכת התראות לקסדה HAALO מבוססת רדאר
Anachoic-Haalo-03

מערכת התראות לקסדה HAALO מבוססת רדאר

חברת ANACHOIC משיקה בישראל גרסת בטא של ה-HAALO - מערכת התראות לקסדה המבוססת רדאר, יעילה עד 100 מטרים, ומתריאה בפני שטחים מתים, עקיפות מסוכנות והתנגשות חזיתית

הסטרט-אפ הישראלי ANACHOIC מציג גרסת בטא של ה-HAALO – מערכת התראה חדשה לקסדת הרוכב, מבוססת רדאר, המספקת התראות קוליות לאוזני הרוכב על סכנות כמו עקיפה מסוכנת, עצמים בשטחים מתים או התנגשות בחזית כשראש הרוכב מוטה. החברה מתחילה בגיוס רוכבים לשימוש והתנסות בגרסת הבטא – לפני תחילת השיווק המסחרי של המוצר המוגמר בתחילת שנת 2022.

מערכת היילו תוכננה ופותחה בישראל מתוך כוונה להפחית את מעורבותם בתאונות הדרכים של רוכבי אופנועים, קטנועים, אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים. ההתקדמות המשמעותית אל עבר השקת המוצר מגיעה בשנת שיא שלילי במספרי ההרוגים על הכבישים בישראל, כשעד לכתיבת שורות אלה נהרגו 66 רוכבי אופנועים וקטנועים על כבישי ישראל – זאת לעומת 50 בתקופה המקבילה השנה ו-69 בכל שנת 2020 וכן 2019.  

העלייה המדאיגה במעורבות של רוכבי דו-גלגלי בתאונות דרכים קיימת במדינות רבות בעולם, ובחלקן מיישמים רגולציות שונות על מנת לחייב רוכבים בציוד הגנה. לדוגמה, בצרפת ישנה חובת חבישה של כפפות רכיבה כבר משנת 2017, ובספרד מנסים להעביר תקנה שתחייב רוכבים לרכוב עם אפוד הגנה מתנפח. בניגוד לכל אביזרי הבטיחות, המספקים בטיחות פסיבית ומסייעים להקטין את חומרת הפציעה לאחר תאונה, הקונספט של מערכת היילו הוא לסייע לרוכב במניעת התאונה, כלומר משפר את הבטיחות האקטיבית.

צפו בווידאו – מערכת HAALO בפעולה:

צילום ועריכה: אסף רחמים

מערכת היילו מבוססת על רדאר קטן עם צריכת חשמל נמוכה. נתונים אלה מאפשרים את התקנת המערכת לא רק על גבי הכלים, אלא גם על הקסדות עצמן. התראות המערכת מתקבלות באמצעות אינטגרציה למערכת השמע, על-ידי התקנה קלה ופשוטה כמו התקנת דיבורית לקסדה. ההתראות מתקבלות באמצעות טכנולוגיית השמע המרחבי (Spatial Audio). טכנולוגיה זו מאפשרת למערכת להתחבר אל האינטואיציה של הרוכב בצורה חכמה, כך שהוא יכול לקבל מידע בכל רגע נתון על כל הנעשה סביבו – במיוחד בשטחים המתים, אותם לא ניתן לראות כלל. בהיילו הושם דגש על מתן ערך מוסף לרוכב וצמצום ההתראות למינימום הנדרש. זאת בשל העובדה שרוכב הדו-גלגלי מוצף במידע, והעמסת מידע נוסף עלולה להשיג את המטרה ההפוכה.

​מערכת היילו מספקת התראות בצלילים שונים על 3 סוגי סכנות: עקיפה מסוכנת (כשרכב אחר מבצע על הרוכב עקיפה מסוכנת בהפרשי מהירויות גדולים), פתיחת שטחים מתים (כשכלי רכב אחרים נמצאים בשטח מת של הרוכב), וכן סכנת התנגשות מלפנים כשקסדת הרוכב אינה מופנית קדימה אלא לאחד הצדדים, אפילו בזווית קלה. את המערכת ניתן לכוון לסוג ההתראה, מרחק ההתראה, סוג הצלילים, עוצמת הצלילים, ואיזון בין אוזן ימין לאוזן שמאל. הצלילים מתקבלים בצורה תלת-ממדית המאפשרת לרוכב להבין אינטואיטיבית מהיכן מגיעה הסכנה וכמה היא קרובה.

המערכת מגלה סכנות עד טווח של 100 מטר, עוקבת אחר 60 איומים פוטנציאליים בו-זמנית ומתעדפת את האיומים הרלוונטיים ביחס למיקום ולמהירות. המערכת כוללת מיקרו רדאר קדמי ואחורי, שיחד מאפשרים הגנה של 360 מעלות מסביב לרוכב. החיווי הקולי מקצר את זמני התגובה של הרוכב לחצי מחיווי ויזואלי, והוא אינו יוצר הסחות דעת מיותרות ועודף מידע. בנוסף, המערכת פועלת בכל מזג אוויר ובכל תנאים – ביום ובלילה, בגשם, בשמש חזקה, בשינויי תאורה קיצוניים (כמו יציאה ממנהרה) וכו'.

רכבנו עם המערכת, ואנחנו יכולים לספר שההתראות הקוליות מדויקות, יעילות, וכי ההבנה של מיקום וסוג הסכנה היא אינטואיטיבית ומהירה, כפי שניתן לראות בווידאו המצורף.

כעת כאמור מתקדמים ב-ANACHOIC לשלב הבטא של היילו, ומחפשים רוכבים שירצו לקחת חלק ולהתנסות במערכת – טרם תחילת השיווק המסחרי. רוכבים המעוניינים להצטרף לנסייני הבטא מוזמנים להשאיר פרטים בקישור המצורף.

הקסדה עם המערכת - שימו לב לרדאר הקדמי בחזית
הקסדה עם המערכת – שימו לב לרדאר הקדמי בחזית
מערכת HAALO כולה
מערכת HAALO כולה
הרדאר האחורי מוטמע בתוך יחידת המוח והסוללה
הרדאר האחורי מוטמע בתוך יחידת המוח והסוללה

Anachoic-Haalo-04

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

2 תגובות

  1. Avatar

    אפשר לשלב את זה עם הדיבורית? אני רואה שזה מגיע עם אוזניות.
    בנוסף למה המיקרופון משמש במערכת?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן