דף הבית / חדשות / סופרבייק ישראלי: סבבים 5 ו-6, דלתון
סופרבייק_קרדיט-ניר עמוס

סופרבייק ישראלי: סבבים 5 ו-6, דלתון

אבי אלבז בסופרבייק וחיים זנדברג בסופרספורט הם המנצחים הגדולים של סבבים 5 ו-6 באליפות ישראל בסופרבייק שנערכו במסלול דלתון בסוף השבוע

צילום: ניר עמוס

ביום שישי האחרון התקיימו במסלול דלתון שבגליל העליון סבבים 5 ו-6 באליפות ישראל בסופרבייק. במרוץ התקיים ב-3 קטגוריות – סופרבייק (1,000 סמ"ק), סופרספורט (600 סמ"ק) ועממית, שנחלקה לפתוחה ול-600 סמ"ק.

המרוץ התקיים כחלק מהמאמצים של התאחדות הספורט המוטורי לקיום אליפויות סדירות, שבוע אחרי מרוץ הסופרמוטו, שבועיים אחרי מרוץ האנדורו ויום לפני מרוץ המוטוקרוס שנערך בווינגייט.

סופרבייק

בשני המקצים היו קרבות צמודים בין אבי אלבז (הונדה CBR1000RR) לבין אלמוג מנגד (ימאהה YZF-R1). במקצה הראשון מנגד תפס את ההובלה, ואילו אלבז נאבק על המקום השני עם נביל שאפסו, הצליח לנער אותו, לסגור על מנגד, ו-6 הקפות לסיום אלבז עקף גם את מנגד וניצח.

במקצה השני אלבז פותח להובלה, חוטף עקיפה ממנגד, אולם מחזיר עקיפה ושומר על ההובלה. בהקפה ה-20 טעות של מנגד גורמת לו לאבד זמן יקר, ומרגע זה ועד לסיום המרוץ אלבז רק מגדיל את הפער ומנצח בפעם השנייה ביום המרוצים.

בסיום הסבב השישי הפער בצמרת הטבלה עומד על נקודה בודדת לטובת מנגד, כך שצפוי להיות מעניין בהמשך.

קטגוריית סופרבייק - אלבז מאחור, בהמשך הוא ינצח
קטגוריית סופרבייק – אלבז מאחור, בהמשך הוא ינצח

סופרספורט

חיים זנדברג (הונדה CBR600RR) מנצח גם הוא בצמד המקצים. במקצה הראשון הוא מזנק אל ההובלה, כשצמוד אליו עופר איתח ושלישי אלי חן (ימאהה YZF-R6). זה האחרון מצליח לעקוף את איתח, אשר פרש בהמשך בשל תקלה, אולם לקראת סיום המקצה זנדברג פותח פער, וכאמור מנצח. אלי חן שני וליעד לב שלישי.

במקצה השני שוב זנדברג מזנק ראשון ושוב חן שלישי, כשביניהם ליעד לב במרוץ חייו. חן מצליח לעקוף את לב, והקרב בין חן לבין זנדברג נמשך עד לקו הסיום, עם ניצחון כפול לזנדברג.

קטגוריית סופרספורט - ניצחון כפול לחיים זנדברג
קטגוריית סופרספורט – ניצחון כפול לחיים זנדברג

עממית פתוחה וסופרספורט

בעממית הפתוחה ניצחון במקצה הראשון למוחמד סמי על גבי ימאהה MT-09, זאת לאחר שמשה מנצור (ב.מ.וו S1000RR) חטף עונשין של 10 שניות בשל זינוק מוקדם. במקצה השני מנצור חוזר לנצח, כשסמי שני. בשני המקצים רואי דדון מסיים שלישי.

בעממית סופרספורט קרבות צמודים בין 4 רוכבים. צחי שף לוי מסיים ראשון במקצה הראשון, כשאחריו יגאל חי וליאור בר-עמי. במקצה השני דני ליאור מצליח לנצח, כשבמקום השני והשלישי עדיין יגאל חי וליאור בר-עמי, ורביעי מסיים צחי שף לוי.

הסבב הבא באליפות ישראל בסופרבייק יתקיים ביום שישי 1.9.17.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן