דף הבית / חדשות / עדכון: הרג אופנוען בתאונה וזרק על אשתו את האשמה
WhatsApp Image 2020-05-13 at 17.13.14

עדכון: הרג אופנוען בתאונה וזרק על אשתו את האשמה

עדכון על הסיפור המקומם של נהג שהתנגש חזיתית באופנוען, גרם למותו, והפעיל על אשתו לחץ לקחת על עצמה את האשמה ולהודות בגרימת מות הרוכב במקומו; ושוב - אין ענישה

מנצור קטלן פגע והרג בשנת 2019 את רוכב האופנוע אייל ויטקובסקי ז"ל בת"א, ובנוסף איים ולחץ על אשתו בזמנו לקבל את האחריות על התאונה. היא כבר הואשמה בגרימת מותו, אך לאחר שנתגלו ראיות חדשות הוא הואשם בגרימת מוות ברשלנות שדינה עד שלוש שנות מאסר בלבד. עוד דוגמה למערכת משפט שלא דואגת לביטחוננו.

ב-17 בספטמבר 2019 אירעה ברחוב ראול ולנברג פינת רחוב משמר הירדן בשכונת רמת החייל בתל אביב תאונת דרכים בין רכב פרטי לאופנוע. הרוכב אייל ויטקובסקי (49) נפצע קשה בתאונה ופונה לבית החולים, שם נפטר מפצעיו. אייל היה אחד מפעילי מועדון האופנועים הישראלי המרכזיים במהלך שנים רבות, והוא תפעל את מזכירות המועדון במסירות רבה.

בתום חקירת התאונה הגישה פרקליטות מחוז תל-אביב, ב-1 בדצמבר 2019, כתב אישום על גרימת מוות ברשלנות נגד רעייתו של הנהג בפועל, לאחר שזו דיווחה כי נהגה ברכב הפוגע. רישיונה נשלל עד תום ההליכים ונקבע דיון להקראת כתב אישום בחודש אפריל 2020. בחודש ינואר האחרון חלה התפנית בסיפור הטרגי הזה. קטלן התלוננה במשטרה נגד בעלה, מנצור קטלן (41), בטענה שאילץ אותה באיומים לדווח כי היא נהגה ברכב, למרות שבפועל הוא היה זה שנהג. המשטרה פתחה בחקירה סמויה, שלוותה על ידי פרקליטות מחוז תל-אביב, במהלכה גילו החוקרים כי למנצור עבר פלילי קודם, בין היתר בגין נהיגה בעת פסילה, חבלה וסחיטה. הוא הורשע ב-30 עבירות תנועה שונות, בין היתר, כאמור, בנהיגה בזמן פסילה, שבגינה נידון למאסר בפועל למשך שישה חודשים.

בתום החקירה נעצר קטלן בחשד לגרימת מוות ברשלנות, בחשד לשיבוש הליכי חקירה והדחת עד, והשופטת שלומית בן יצחק האריכה את מעצרו. על-פי כתב האישום, קטלן ובני משפחתו בילו בפארק סמוך לרחוב ראול ולנברג בתל-אביב. סמוך לשעה 22:15, כשעזבו את המקום, פנה קטלן שמאלה במקום אסור, חסם את נתיב הנסיעה של ויטקובסקי שנכנס לצומת באור ירוק, והוביל להתנגשות חזיתית. האופנוען פונה במצב קשה לבית החולים ונפטר כעבור מספר שעות. עוד מתואר בכתב האישום כי מיד לאחר התאונה הגיעה למקום אחותו של קטלן, רחל אהרון (34). קטלן ואחותו הפעילו מסכת לחצים ואיומים על אשתו על מנת שתטען בפני השוטרים שהיא הייתה זו שנהגה ברכב וגרמה למותו של רוכב האופנוע. לפי הפרקליטות, בזמן התאונה היו ברכבו של קטלן ילדיהם של אחותו יחד עם בנו. במשך כמה חודשים המשיך קטלן לאיים על אשתו שלא תחזור בה מגרסתה, ואף ניפץ את הטלפון שלה שהכיל ראיות מפלילות נגדו.

פרטים חדשים התבררו באתר YNET על הפרשה בה מואשם קטלן בגרימת מוות ברשלנות שדינה עד שלוש שנות מאסר בלבד. משפחתו של אייל ויטקובסקי ז"ל פנתה למ"מ פרקליט המדינה בבקשה לשנות את חומרת הענישה ולהאשים את קטלן בהמתה בקלות דעת, שדינה עד 12 שנות מאסר. לפי האתר, נחשפה טענה נוספת על אופיו והתנהגותו של קטלן: "כבר במהלך השבעה", צוין, "הנאשם הרהיב עוז להגיע לבית המשפחה, לדמות עצמו מתאבל ומבקש לנחם, תוך שהוא ממשיך לשקר ולהונות את המשפחה ורשויות החקירה ולשבש הליכים. באחד מדיוני המעצר התברר כי הנאשם הקליט פגישה זו עם האלמנה בשבעה".

לא נתייחס מעבר לפרטים הספציפיים של האירוע, אך כל הראיות לכאורה מעידות על התנהלות עבריינית של הנאשם ומשפחתו, וחורה לנו מאוד שלאור הסיפור המזעזע כאן מדינת ישראל בחרה להאשימו בעבירה שדינה עד שלוש שנות מאסר. כלומר, על הנייר, הוא יכול לצאת מהכלא בפחות משנה – וזאת למרות שביצע עבירת תנועה חמורה, פגע והרג רוכב אופנוע, העלים ראיות וניסה לשבש הליכי משפט. עוד דוגמה למערכת משפט שלא דואגת לביטחוננו.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

3 תגובות

 1. Avatar
  קול-בי קריינות ודיבוב

  רוכבים ורוכבות יקרים,

  כנסו וחתמו, זה בדמנו!!!

  https://www.atzuma.co.il/blood

 2. Avatar

  מערכת משפט ???? אין במדינת ישרעעעהל ,מערכת משפחחח ישנה גם ישנה ,פשוט בושה וחרפה !!! חיי אדם שווים כאן כקליפת השום!!!

 3. Avatar

  צריך לחקור ולישפוט את את השופטים אין להם נין ולא דיין בתי המשפט והשופטים החזירו את מדינת ישראל למדינת ישמעל גן חיות יוצר רגוע ומתורבט מהמדינה המופקרת מדינה שמתפחת חוליגנים וחיות והכל בחסות בתי המשפט שאין בו צדק לא דין ולא דיין וזה מניסיון

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן