דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: מצלמת דרך ואקסטרים INNOVV H5 לקסדה
INNOVV H5 (5)

ציוד במבחן: מצלמת דרך ואקסטרים INNOVV H5 לקסדה

ה-H5 החדשה של INNOVV היא מצלמת דרך ואקסטרים באיכות גבוהה, עם מייצב איכותי ובממדים קומפקטיים ומשקל נמוך; הגרסה הישראלית עם 2 סוללות; ציוד במבחן

 • יתרונות: תפעול פשוט, צילום עם כיוון הקסדה, איכות גבוהה מאוד עד 4K, מייצב תמונה מעולה, ממדים ומשקל, ניתן להשתמש לצרכים שונים, זמן סוללה, אפליקציה לטלפון הנייד
 • חסרונות: צורך בהפעלה בתחילת כל רכיבה, צורך בטעינה
 • שורה תחתונה: אלטרנטיבה טובה למצלמת דרך, כשמצד אחד יש חסרונות כמו הצורך בהפעלה ובטעינה, אך מצד שני ניתן להשתמש גם כמצלמת אקסטרים לשימושים שונים
 • מחיר: 1,190 ש"ח
 • אחריות: שנה
 • יבואן: ברקום תקשורת

צפו בווידאו: מצלמת דרך ואקסטרים לקסדה INNOVV H5:

מה זה?

את חברת INNOVV אנחנו מכירים ממצלמות הדרך לאופנועים שאותן החברה מייצרת. כבר רכבנו עם ה-C5 ועם ה-K2 הכפולה, והתרשמנו מאוד מאיכויות המוצרים של INNOVV. כעת אנחנו בוחנים את ה-H5 – מצלמת קסדה חדשה של INNOVV, שיכולה לשמש גם כמצלמת אקסטרים.

ה-H5 היא מצלמת קסדה, שאותה ניתן להתקין על הקסדה בשני צידיה או על האופנוע עצמו, והיא פועלת על סוללה פנימית נשלפת. המשמעות היא שהצילום יהיה מזווית הקסדה – כך שהמצלמה תזוז יחד עם תזוזות הראש. בגרסה הישראלית – להבדיל מגרסאות ה-H5 הנמכרות בעולם – מגיעות 2 סוללות, כל אחת בקיבול של 2,400mAh, כך שבמקרה שהסוללה נגמרת ניתן להחליף סוללה.

ל-H5 רזולוציה גבוהה מאוד של עד 4K, כשניתן לבחור גם 2.7K ו-Hull HD, ובכל אחד מהמצבים (למעט 4K) ניתן לצלם גם ב-60fps. ישנה גם אופציה לצילום סטילס ב-20 מגה פיקסל.

עניין חשוב ביותר ב-H5 הוא המייצב מסוג EIS – הדור האחרון של INNOVV. זהו פיצ'ר חשוב ביותר במצלמת קסדה ובמצלמת אקסטרים, שכן תזוזות הקסדה בזמן רכיבה על האופנוע יוצרות תמונה לא-יציבה, והמייצב האלקטרוני מאפשר תמונה מיוצבת הניתנת לצפייה.

השליטה במצלמה מתבצעת על-ידי כפתור בודד בחלקה העליון, שבאמצעותו מתחילים ומפסיקים את הצילום, וכן מתחברים לטלפון הנייד באמצעות WiFi. בנוסף, יש אפליקציה לטלפון שדרכה ניתן לבחור כל אחד מהפרמטרים – החל מאיכות התמונה, דרך עוצמת הסאונד, אורך קטעי הווידאו, חותמת מים וכו', וכן להוריד סרטונים ותמונות ישירות לטלפון הנייד.

ניתן להשתמש בכרטיס זיכרון Micro SD של עד 512 GB, כשהצילום מתבצע בלולאה ודורס את הקבצים הישנים ביותר כשהכרטיס מלא.

INNOVV H5 בגרסת IL - עם 2 סוללות
INNOVV H5 בגרסת IL – עם 2 סוללות

INNOVV H5 – מאפיינים עיקריים

 • ממדים 110X55X32 מ"מ
 • משקל 142 גרם
 • סוללה 2,400mAh
 • איכות צילום עד 4K
 • איכות צילום סטילס 20 מגה פיקסל
 • מייצב תמונה EIS
 • טעינה באמצעות כבל USB-C
 • זמן טעינה עד 150 דקות
 • זמן צילום עד 5 שעות
 • חיבור WiFi
 • כרטיס זיכרון Micro SD עד 512 GB
 • מיקרופון מובנה
 • אפליקציה ייעודית לשליטה
 • עמידות מלאה למים

ה-INNOVV H5 מגיעה באריזה הכוללת את המצלמה עצמה, תושבת למצלמה, 2 סוללות, 2 תושבות הדבקה לקסדה – קעורה ושטוחה, כבל טעינה מיקרו USB, מתאם כרטיס Micro SD ל-USB, והוראות הפעלה בעברית.

INNOVV H5 (4)

תפעול וחוויית שימוש

ההתקנה על הקסדה פשוטה מאוד: מדביקים את תושבת המתקן על הקסדה עם המדבקה של 3M. את המתקן המחבר בין המצלמה לבין התושבת מרכיבים עם החלקים והבורג המצורפים בערכה, ועליו מחברים את המצלמה עצמה בקליק. כעת ניתן לחבר את המתקן עם המצלמה אל התושבת, וכשהמתקן מחובר לתושבת ניתן לשלוף את המצלמה עם יד אחת. לחלופין, ניתן לשלוף את המתקן מהתושבת על-ידי שחרור הקליפס ביד אחת ושליפה של המתקן עם המצלמה ביד השנייה. המתקן מורכב משני חלקים עם ציר ביניהם, כך שניתן לכוון את המצלמה לכל כיוון (צידוד או גובה) עם יד אחת בקלות, בכל זמן. לאחר ההתקנה מומלץ לחבר את המצלמה לטלפון, לפתוח את האפליקציה ולקבוע את ההגדרות הרצויות.

אחד היתרונות הגדולים של ה-H5 הוא התפעול הפשוט. לחיצה של שנייה על הכפתור היחיד מתחילה צילום, ולחיצה נוספת של 2 שניות מפסיקה את הצילום. ככה פשוט. כאינדיקציה לתחילת צילום מקבלים 2 ויברציות קצרות, ולסיום צילום מקבלים ויברציה אחת ארוכה.

איכות הצילום מעולה. אנחנו צילמנו ב-2.7K, שבה ניתן להגדיל את התמונה ולראות בבירור פרטים בצילום כמו לוחיות רישוי של רכבים. ב-4K הרזולוציה מאפשרת לרדת לפרטים ממש קטנים ולראותם בבירור. נציין שהניגודיות טובה, ומאפשרת לזהות היטב פרטים גם ב-2.7K וגם ב-1080. בצילום לילה התמונה כצפוי גרעינית יותר. חשוב לציין כי המעבר בין אור לחושך – למשל בכניסה למנהרה – מהיר למדי ויעיל, כפי שניתן לראות בווידאו המצורף. בנוסף, המייצב עושה גם הוא עבודה מעולה, והתמונה חלקה גם על מסך הטלפון וגם על מסך המחשב. ייצוב התמונה הוא יתרון חשוב ביותר של ה-H5 לעומת מצלמות דרך פחות מודרניות, והוא כאמור עובד היטב.

בצד היתרונות של מצלמה שמחוברת לקסדה ולא לאופנוע נציין שהמצלמה מצלמת את זווית הקסדה, כלומר לאן שהרוכב מסתכל. זה עשוי להיות יעיל מאוד כשמדובר בצילום דרך לצורך תיעוד הרכיבה, למשל צילום התנהגות נהגים שעשוי לעזור לרוכב במקרים כאלו ואחרים של הוכחת אשמה. בצד החסרונות ביחס למצלמת דרך קבועה נציין שצריך להפעיל ולכבות את המצלמה בכל נסיעה, וכן להטעין אותה אחת לכמה שעות עבודה. יחד עם זאת, המצלמה יכולה לשמש גם כמצלמת אקסטרים או מצלמה רב-שימושית, וגם זה יתרון חשוב – במיוחד כשאיכות הצילום גבוהה.

הסוללה מחזיקה זמן רב, ובצילום ב-2.7K סחטנו יותר מ-5 שעות עבודה עד שהסוללה סיימה את קיבולה ונדרשנו להטעין. מכובד מאוד. לרכיבות ארוכות ניתן לקחת את הסוללה הנוספת, שכאמור מגיעה רק בגרסה הישראלית. קיים גם מתאם לטעינה מסוללה חיצונית תוך כדי רכיבה, אולם הוא מגיע כחלק נפרד ולא כחלק מהערכה. יחד עם זאת, 2 סוללות המספקות יחד כ-10 שעות צילום – הרבה יותר ממספיקות לכל שימוש שעולה על הדעת.

את הקבצים ניתן להוריד למחשב על-ידי חיבור של המצלמה למחשב, או שליפת הכרטיס וחיבורו למחשב על-ידי המתאם המצורף בערכה. אנחנו העדפנו להשתמש בחיבור הישיר, וזה היה נוח ומהיר יחסית. ניתן גם להוריד את הסרטונים ישירות לטלפון הנייד באמצעות האפליקציה.

איכות צילום גבוהה עם מייצב מעולה
איכות צילום גבוהה עם מייצב מעולה

סיכום ועלויות

כמו שכבר כתבנו לא פעם בעבר – לדעתנו מצלמת דרך היא מוצר חובה לרוכבי דו-גלגלי. מצב הכבישים בישראל גובל בכאוס, ומצלמת דרך עשויה לעזור מאוד להוכיח אשמה במקרה שחלילה התרחשה תאונה. בנוסף, לא פעם ראינו בתקשורת וברשתות החברתיות נהגים ורוכבים שחטפו דו"ח משטרה לא מוצדק, והתיעוד ממצלמת הדרך זיכה אותם מאותו הדו"ח.

לכן אנחנו דבקים בהמלצתנו החד-משמעית לרכוב באופן קבוע עם מצלמה המתעדת את הרכיבה, ומצלמת הדרך והאקסטרים INNOVV H5 היא אלטרנטיבה טובה למצלמות דרך קבועות לאופנוע. היא אמנם יושבת על הקסדה ומוסיפה משקל, וגם צריך להפעיל אותה בתחילת רכיבה ולכבות בסיום רכיבה, וכן לטעון אחת לכמה רכיבות, אולם בצד היתרונות מקבלים צילום של מבט הרוכב, וכן את האפשרות להשתמש במצלמה לשימושים נוספים מלבד תיעוד רכיבה.

מחירה הרשמי של ה-INNOVV H5 עומד בישראל על 1,190 ש"ח – סביב המחיר הממוצע של מצלמת דרך קבועה לאופנוע. במחיר הזה מדובר בעסקה לא רעה למצלמה טובה באיכות טובה, שמספקת היטב את הצורך העיקרי – תיעוד הרכיבה, ומאפשרת אפשרויות רבות מעבר לכך כמו שימוש במצלמת אקסטרים. את זה היא עושה באיכות צילום גבוהה מאוד, ועם מייצב איכותי ששומר על תמונה חלקה.

ואם לא רכשתם עד עכשיו מצלמה המתעדת את הרכיבה – המלצתנו היא לעשות זאת בהקדם.

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן