דף הבית / ציוד / מבחני ציוד / ציוד במבחן: קסדת שוברט R2
Aprilia-Dorsoduro-02-014

ציוד במבחן: קסדת שוברט R2

השוברט R2 היא קסדת כביש איכותית שמציעה טכנולוגיה ואיכות גרמנית; ויש גם בונוס; ציוד במבחן

  • יתרונות: איכות חומרים, נוחות, משקל, שדה ראייה, אוורור, מערכת אינטגרלית לדיבורית, אחריות
  • חסרונות: אין משקף שמש מובנה
  • שורה תחתונה: קסדת כביש שלא מצטיינת באף סעיף אך מספקת חבילה כוללת טובה מאוד
  • מחירים: 2,207 ש"ח לצביעה חלקה, 2,628 ש"ח לצביעה מעוטרת, 3,418 ש"ח לדגם הקרבון
  • יבואן: אמביל
שוברט R2 החדשה
שוברט R2 החדשה

כפי שסיפרנו לכם בעבר בסקירות קודמות על קסדות מתוצרתה, שוברט היא חברה גרמנית המייצרת קסדות למגוון רחב של תחומים, ביניהם גם קסדות לאופנועים. החברה מעסיקה כ-300 עובדים ומייצרת כמיליון וחצי קסדות בשנה בפס ייצור שנמצא בגרמניה.

הקסדות של שוברט ידועות באיכות וברמת גימור גבוהה, כראוי לחברה גרמנית, והן מפותחות במנהרת רוח לשם שיפור האווירודינמיות שלהן.

הדגם שבמבחן הוא ה-R2 שהוצג רק לפני כשנה והחליף את הדגם הקודם (R1), שלמרות ששודרג בהמשך והוצג בגרסת Pro, כבר היה ותיק בשוק כך שהצגת דגם חדש הייתה עניין של זמן. זוהי קסדה מלאה שאינה נפתחת, והיא מוגדרת על ידי שוברט כקסדה ספורטיבית, על אף שלמראית עין היא לא עושה רושם שכזה מבחינת המבנה החיצוני והעיצוב.

קסדת כביש סגורה - מחליפה את ה-R1
קסדת כביש סגורה – מחליפה את ה-R1

מפרט ותפעול

הדבר שהכי מעניין בשוברט R2 הוא העובדה שהיא מגיעה עם הכנה מלאה לדיבורית האינטגרלית של שוברט מדגם SC1 המיוצרת בשיתוף עם חברת 'סנה', וזה אומר שכל המערכת – רמקולים, מיקרופון (חבוי) ואנטנה פנימית שעוברת בתוך מעטפת הקסדה – כל אלו כבר בפנים. הרמקולים מתכווננים ונעים בתוך מסילה אלכסונית באורך 20 מ"מ כך שניתן להתאים את מיקומם למבנה הראש ומיקום האוזניים. הדיבורית עצמה והסוללה אינן כלולות וניתנות לרכישה בנפרד, כמו גם שלט לתפעול הדיבורית מהכידון שניתן לרכוש בנפרד.

משקל הקסדה, כולל רכיבי הדיבורית, הוא 1,350 גרם בתקן האירופאי (לעומת 1,475 גרם בארה"ב בשל הבדלי תקינה), מה שאומר שהיא קסדה קלה יחסית, במיוחד אם לוקחים בחשבון את העובדה שחלק ממשקל הדיבורית כבר כלול בה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמעטפת עשויה מפיבאגלאס המוזרק לתוך התבנית בשיטת DFP ייחודית המקנה לקסדה חוזק גבוה יחד עם משקל נמוך.

כמו בקסדות רבות של היצרן הגרמני, גם ה-R2 מגיעה עם מחזירי אור המוטמעים בחלק האחורי של תחתית הריפודים לטובת שיפור נראות הרוכב בלילה, תוספת בטיחותית שאנחנו אוהבים. בנוסף, קיימת בקסדה אפשרות שליפה מהירה של הריפודים במקרה הצורך, בזמן שהקסדה עדיין על ראשו של הרוכב. כך למשל במקרה תאונה ניתן לשלוף הריפודים יחד עם הרצועות כדי להסיר את מעטפת הקסדה מעל ראשו של הרוכב. רכיסת הקסדה היא מסוג דאבל-די, והריפודים עצמם פריקים במלואם וניתן להסיר ולשטוף אותם במידת הצורך.

ה-R2 מגיעה עם משקף שקוף בלבד (ראו הערה בפסקת הסיכום) שמרגיש דק יחסית, אם כי בזמן התפעול לא נתקלנו בבעיה כלשהי בעניין הזה. הוא מגיע עם משקף פינלוק פנימי נגד אדים הניתן להסרה אך אינו מפריע לשדה הראייה הרחב, ולכן השארנו אותו מותקן. פירוק המשקף נעשה בקלות על ידי מנגנון הפירוק המהיר בצדי הקסדה. בנוסף, יש בה 2 פתחי אוורור מלפנים: האחד בסנטר מול הפה והשני בחלק העליון מעל המצח.

רמקולים מקוריים - יושבים על מסילה לכיוון
רמקולים מקוריים – יושבים על מסילה לכיוון

חוויית שימוש

השוברט R2 מגיעה בשני גדלים של מעטפת: הראשון עבור מידות XS-M והשני עבור L-XXL. אנחנו לקחנו למבחן קסדה במידה L, מה שאומר המידה הקטנה מבין השלוש המתאימות למעטפת הגדולה יותר. נוסף על כך, מבנה הקסדה תוכנן כך שיתאים לרוכבים בעלי ראש 'ממוצע' עד עגלגל קלות. אלו הביאו לכך שאחד הדברים שיותר הורגשו עם חבישת הקסדה היה המרווח הנדיב יחסית בין הלסת לקדמת הקסדה, בשונה מקסדות שמרגישות צמודות יותר מלפנים, הן בשל המבנה שלהן והן בשל היחס בין גודל המעטפת למידת הקסדה.

בהקשר הזה נזכיר שוב – התאמה של קסדה לראש היא דבר שמשתנה מרוכב לרוכב בשל מבנה הראש של כל אחד, ועל כן חשוב מאוד למדוד את הקסדה בחנות טרם הרכישה, קודם כל בשל המשמעות הבטיחותית של התאמת קסדה לראש בצורה מיטבית, אך גם מסיבות של נוחות שהן חשובות באותה המידה. תחושת הריפודים של הקסדה מרגישה נעימה, וכמו שאר החלקים בקסדה ניכרת עליהם איכות החומרים ורמת הגימור הגבוהה.

מעל צירי המשקף ניתן להבחין במיני ספוילרים, מעין סנפירים קטנטנים, שנועדו לשפר את הסטת הרוח מצדי הקסדה ובכך להפחית את הרעש בקסדה בזמן רכיבה. יחד עם הריפודים הצמודים והסגירה של הנקרול כולל הסנטרון העבה המובנה, הקסדה אכן התגלתה כשקטה למדי. אם הייתה מתאימה בצורה מיטבית לצורת הראש שלי – אני משוכנע שהיא הייתה יכולה להיות אפילו שקטה יותר. השקט לא בא על חשבון האוורור ב-R2, שאמנם אינו מורגש באופן ישיר בצורה של זרמי אוויר על הקרקפת או על הפנים, אך עדין התגלה כאפקטיבי גם בימי החמסין באמצע חודש מאי. הדבר היחיד שהיה חסר לנו בקסדה הוא משקף שמש מובנה, כפי שקיים בדגמים אחרים של שוברט ואצל יצרנים רבים אחרים.

שחרור מהיר לריפודים
שחרור מהיר לריפודים

סיכום ועלויות

השוברט ה-R2 היא קסדה איכותית מבית גרמני טוב המציעה שדה ראייה רחב, נוחות, אוורור לא רע ובידוד טוב למדי מרעש בזמן הרכיבה, יחד עם כמה פיצ'רים בטיחותיים כמו שליפת הריפודים המהירה בשעת חירום ומחזירי האור בחלק האחורי. היא איננה מצטיינת באף סעיף, אך מקבלת ציון גבוה ברובם ומהווה חבילה כוללת טובה מאוד, ואם היה לה גם משקף שמש מובנה היא ללא ספק הייתה הופכת להיות הבחירה של רוכבים רבים, אם כי גם בלעדיו היא עדיין קסדה מספיק טובה.

ה-R2 הרגילה ממוקמת במרכז קשת המחירים והיא נמכרת במחיר של 2,207 ש"ח לצביעה חלקה או 2,628 ש"ח לסכימת צביעה מעוטרת. כמו כן, בעוד כחודשיים צפויה להגיע ארצה ה-R2 קרבון השוקלת 50 גרם פחות מהדגם הרגיל ומחירה ככל הנראה יעמוד על 3,418 ש"ח (תגיע בצביעה מעוטרת בלבד). נזכיר שכמו כל הקסדות מתוצרת שוברט, גם ה-R2 מגיעה עם 5 שנות אחריות של היצרן על מכלולי הקסדה (מנגנון משקף, פתחי אוורור וכו') כפי שמצוין בכתב האחריות.

בשורה התחתונה, השוברט R2 היא עסקה לא רעה בכלל בעינינו למי שמחפש קסדה נוחה ואיכותית בטווח המחירים השפוי. למעוניינים בדיבורית האינטגרלית ניתן לרכוש את ה-SC1 באחת משתי גרסאות: הרגילה במחיר של 1,422 ש"ח (ללא רדיו) או המתקדמת במחיר של 2,106 ש"ח. המחירים אינם כוללים את השלט לכידון הניתן לרכישה בנפרד.

אווירודינמית ושקטה למדי
אווירודינמית ושקטה למדי

בונוס

רוכשים שיבצעו רישום של קסדת שוברט R2 שברשותם באתר היצרן עד סוף 2018 יקבלו משקף כהה בחינם. לשם כך יש לצלם את הפרטים המזהים של הקסדה כפי שמפורט באתר היצרן ולמלא את הנתונים הדרושים. המשקף יישלח ישירות לבית הלקוח.

משקף עם פינלוק
משקף עם פינלוק
ומנגנון שחרור מהיר
ומנגנון שחרור מהיר

Schubert-R2-004

אודות נמרוד ארמן

מכור לריח של צמיגים חרוכים ואספלט טרי, מחייך בקסדה למראה השלט "זהירות סיבובים מסוכנים לפניך!". אם היה יכול היה גר במסלול מרוצים ומקבל לחשבון הבנק צמיגי סליקס כמשכורת.

עשוי לעניין אותך

Quad-Lock-18

ציוד במבחן: Quad Lock – תושבת לטלפון הנייד

מנשא הטלפון של Quad Lock מציע פטנט ייחודי לחיבור ולנעילת הטלפון לכידון, כולל בולם זעזועים, ויש גם מגוון אביזרים נלווים; מוצר איכותי ביותר, והמחיר בהתאם

תגובה אחת

  1. Avatar

    יקרות מאוד ומכוערות מאוד. נראית כמו קסדה פשוטה מסוף שנות התשעים

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן